Daugmale pulcē skautus un gaidas

Vairāk kā 200 skauti un gaidas no visas Latvijas piedalās 6. Lielajā skautu un gaidu nometnē „Daugmale”, kas no pirmdienas, 22. jūlija, līdz 27. jūlijam norisinās Ķeguma novadā, informēja Latvijas Skautu un Gaidu centrālās organizācijā.

6. Lielās nometnes vadmotīvs ir daba un vide ap mums. Nometnes programma veidota tā, lai izpētītu un izprastu dabu un tās dažādos aspektus. Nometnē piedāvātajās nodarbībās dalībniekiem būs iespēja pilnveidot sevi trīs dažādos virzienos – „Pētniecība dabā”, „Aktīvs dabā” un „Māksla dabā”.

Sešās nometnes dienās dalībnieki varēs apgūt jaunas praktiskās iemaņas, izpausties dažādās radošās nodarbībās, doties pētniecības gājienos, lai iepazītu tuvāko apkārtni, kā arī sacensties spēlēs.

Lielā skautu un gaidu nometne Latvijā notiek reizi četros gados. Šogad nometnē piedalās vairāk kā 200 bērni un jaunieši (vecumā no 8 līdz 25 gadiem) no Valmieras, Kocēniem, Rīgas, Ķeguma, Ogres, Vaboles, Carnikavas, Jūrmalas un Dobeles.

Arī vecāki un interesenti aicināti apmeklēt 6. Lielo skautu un gaidu nometni "Daugmale" viesu dienā ceturtdien 25. jūlijā no plkst 15:00, kad būs iespējams iepazīties ar nometnes norisi un uzzināt vairāk par skautiem un gaidām.

Skautisms un gaidisms ir jaunatnes neformālās audzināšanas kustības, kas papildina skolu un ģimeni. To mērķis ir audzināt jaunatni par krietniem un derīgiem savas valsts un pasaules pilsoņiem. Skautisms un gaidisms attīsta pašpaļāvību, vajadzību izzināt, atklāt un gribu mācīties. Latvijas Skautu un Gaidu centrālā organizācijā (LSGCO) darbojās 730 skauti un gaidas. Latvijā ir 26 skautu un 22 gaidu vienības Rīgas, Cēsu, Valmieras, Madonas, Jēkabpils, Preiļu, Daugavpils, Krāslavas, Ludzas, Rēzeknes, Gulbenes, Valkas, Kuldīgas, Dobeles, Jelgavas rajonos, tajā skaitā ir poļu un krievu vienības.

Organizācijas misija ir iesaistot bērnus un jaunatni neformālās izglītības procesā, veidot vērtību sistēmu, kas balstīta uz skautu un gaidu likumiem un solījumu. Aktīvi darbojoties sabiedrības labā, dot iespēju gūt personisko piepildījumu un censties veidot pasauli labāku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti