Daugavpils, visticamāk, arī atcels 18. novembra uguņošanu; Jelgava vēl domā

Šogad atcelti daudzi tradicionālie valsts svētku pasākumi. Jau zināms, ka nenotiks militārās parādes un svētku uguņošana Rīgā, 11. novembra krastmalā, kā arī pie Brīvības pieminekļa nevarēs vērot amatpersonu svētku uzrunas. Gan Rīgā, gan citās pašvaldības plānots rīkot dažādus koncertus iekštelpās, kā arī kino seansus ar ierobežotu apmeklētāju skaitu. Tāpat pašvaldības plāno radīt attālinātas svētku norišu vērošanas iespējas.  

Pirmo reizi kopš Latvijas neatkarības atgūšanas 11. un 18. novembrī nenotiks Nacionālo bruņoto spēku militārās parādes. Lēmums pieņemts valstī noteikto Covid-19 izplatības ierobežojumu dēļ, taču patlaban tiek plānoti kādi citi risinājumi svētku atzīmēšanai, sacīja  aizsardzības ministrs Artis Pabriks (“Attīstībai/Par!”).

Daugavpils, visticamāk, arī atcels 18.novembra uguņošanu; Jelgava vēl domā
00:00 / 05:04
Lejuplādēt

Ministrs skaidroja, ka parādē nevarētu nodrošināt skatītājiem iespēju ievērot distanci, bet viņš cer, ka izdosies alternatīvie pasākumu, kuru detaļas viņš gan pagaidām neatklāja. Ir plānots arī 11. novembra dievkalpojums, ievērojot visus piesardzības pasākumus.

Ministrs norādīja, ka, viņaprāt, parādes atcelšana ir pareizs, saprātīgs un savlaicīgs lēmums.

Arī Rīgā kopumā vairāki tradicionālie valsts svētku pasākumi šogad nenotiks. Rīgas domes Kultūras pārvaldes vadītāja Baiba Šmite teica, ka jau iepriekš pieņemts lēmums atcelt svētku uguņošanu krastmalā, bet koncerti vairākās Rīgas kultūrtelpās noritēs ar ierobežotu cilvēku skaitu. Nebūs arī pasākumu pie Brīvības pieminekļa.

Vienīgais pasākums, kas šobrīd Rīgā nav atcelts, ir gaismas festivāls “Staro Rīga”, kas gan noritēs pēc jaunas koncepcijas – lieli objekti ārpus pilsētas centra, lai nebūtu mazu objektu, kur cilvēkiem būtu jāpieiet tuvu klāt.

Tikmēr Jelgavas dome vēl nav pieņēmusi gala lēmumu par to, vai 18. novembra uguņošanu atcelt, taču jau zināms, ka nenotiks lāpu gājiens Lāčplēša dienā.

Savukārt svētku koncertus šogad aizvietos ar kino izrādēm un citiem pasākumiem pilsētvidē, skaidroja Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes ''Kultūra'' vadītājs Mintauts Buškevics.

Būs videoprojekcijas, kas ir jaunums, būs arī svētku noformējums, muzikālais pavadījums, pastāstīja Buškevics. Viņš cer, ka svētku uguņošana būs, bet par to, vai tā būs tādā formātā kā līdz šim, vēl notiek diskusijas.

Daugavpilī, ievērojot pulcēšanās ierobežojumus, notiks atsevišķi valsts svētku koncerti iekštelpās, kā arī cilvēku godināšanas pasākumi. Nolemts atcelt lāpu gājienu 11. novembrī, kas iepriekš pulcējis vairākus tūkstošus iedzīvotāju, tāpat arī Daugavpilī šogad, visticamāk, nebūs svētku uguņošanas, stāstīja domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis.

Dukšinskis skaidroja, ka no atceltajiem pasākumiem ietaupītos līdzekļus, kas varētu būt līdz 10 000 eiro, pašvaldība, visticamāk, pārvirzīs uz nākamā gada budžetu.

Savukārt Rīgā svētku uguņošanas izmaksas lēstas ap 20 000 eiro, ko plānots izmantot vairāku koncertu rīkošanai, kā arī svētku programmas ierakstīšanai video formātā un drošības pasākumiem.

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas.

Reaģējot uz rudenī pieaugušo slimības izplatību, valdība nolēma, ka sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā no 7. oktobra ir obligātas. 13. oktobrī valdība lēma, ka maskas jāvalkā arī sabiedriskās vietās, kur uzturas vairāk nekā 15 minūtes. Pašlaik Latvijā publiskos pasākumos iekštelpās var pulcēties līdz 500 cilvēkiem, brīvā dabā – līdz 1000. Privātos pasākumos iekšā var pulcēties 30, bet ārā – 300.

Aizsardzības (AM) ministrija paziņoja, ka, ņemot vērā ar Covid-19 izplatību saistītos valstī noteiktos ierobežojumus, šogad nenotiks 11. un 18. novembrī plānotās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) militārās parādes. Tāpat atcelti virkne citu AM, NBS un Zemessardzes organizēto pasākumu visā Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt