Daugavpils vēlēšanu zīmju pārbaude tuvojas noslēgumam

Iespējams, jau šodien, bet noteikti šīs nedēļas laikā kļūs zināmi Daugavpils vēlēšanu zīmju pārbaudes rezultāti.

Jau vēstīts, ka pēc apvienotā saraksta "Mūsu partija"/Reformu partija politiskās organizācijas "Mūsu partija" priekšsēdētājas un Daugavpils domes priekšsēdētājas vietnieces Līvijas Jankovskas sūdzības Centrālā vēlēšanu komisija atcēla Daugavpils pilsētas vēlēšanu komisijas lēmumu par pašvaldību vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu un uzlika tai par pienākumu caurskatīt skenētās vēlēšanu zīmes. Caurskatīšanas mērķis bija konstatēt, vai vēlētāju izdarītās atzīmes biļetenos uzskaitītas pareizi. Šis process novilcinājis jaunās Daugavpils domes apstiprināšanu, lai arī sarunas par valdošās koalīcijas izveidi pilsētā ir sākušās.

Kamēr citās pašvaldībās jau zināms, kas būs varas augšgalā un ir nosaukti jaunie pilsētu un novadu mēri, otrā Latvijas lielākā pilsēta - Daugavpils -joprojām dzīvo iepriekšējās domes vadībā, un tam par iemeslu ir šaubu ēna, kas mesta uz likumīgo vēlēšanu norises procesu, proti, atklātie pārkāpumi, uz ko norāda "Mūsu partijas" priekšsēdētāja un Daugavpils domes priekšsēdētājas vietniece Līvijas Jankovska. Viņai pietrūka tikai divu balsu, lai tiktu domē, tāpēc Jankovska ir pārliecināta, ka tas darīts apzināti.

Pamatojoties uz sūdzībām, Centrālā vēlēšanu komisija nolēma neapstiprināt Daugavpils vēlēšanu rezultātus un caurskatīt skenētās vēlēšanu zīmes.

Tas ir tikai mēģinājums novilcināt laiku, tā uzskata Daugavpils domes jaunievēlētais deputāts no Attīstības partijas Jānis Dukšinskis, kurš kopā ar pārējiem jaunievēlētajiem kolēģiem parakstījis atklātu vēstuli sabiedrībai, kurā nosoda jaunās domes darba sākšanas blokādi. Viņš uzsver, ka jaunā koalīcija jau ir izveidota un gatava pārņemt varu: pie Jāņa Lāčplēša vadītās Latgales partijas četrām deputātu vietām pievienotos divas balsis no Attīstības partijas - Ritas Strodes un Jāņa Dukšinska - un vēl pa vienai no divām–trijām pa vienai deputātu vietai guvušām partijām, tās ir vismaz 8-9 balsis no 15. Uzrunāta arī Daugavpilī lielāko popularitāti guvusī partija „Saskaņas centrs”, kurai ir četras deputātu vietas, taču tā neizslēdz iespēju arī pati veidot savu koalīciju un sarunā ar Latvijas Radio uzsver - pirms sākt nopietnas sarunas Daugvpilī, ir jāsagaida oficiālie vēlēšanu rezultāti. Tikmēr eksperti jau šobrīd prognozē, ka gan koalīcijas izveide, gan jaunās domes turpmākais darbs nebūs viegls, uz to norāda Daugavpils portāla Gorod.lv vadītāja Jeļena Kuranova:

„Tas, ka domē ievēlēti septiņi politiskie spēki un, iespējams, tur var nokļūt arī astotais, norāda uz to, ka jaunajai domei būs smagi – neiztikt bez tā saucamajām zelta balsīm, bet tās var šantažēt lielāko koalīcijas deputātu daļu un pieprasīt sev kādus labumus. Tas var novest pie šķelšanās, tātad – viegli nebūs.”

Iespējams, jau šodien, bet noteikti šīs nedēļas laikā līdz 20. jūnijam kļūs zināmi Daugavpils vēlēšanu zīmju pārbaudes rezultāti. Tomēr tie, visdrīzāk, vēl nepieliks punktu vēlēšanu noslēgumam un to rezultātu apstiprināšanai Daugavpilī, uzsver sūdzību iesniegusī Līvija Jankovska: „Mūsu partija turpinās darbu, tagad tas tiešām ir tikai sākums”.

To, ka process par Daugavpils vēlēšanu norises izvērtējumu vēl turpināsies, neizslēdz arī pilsētas vēlēšanu komisijas vadītājs Raimonds Tukišs: „Partiju pretenzijas izskatīs likumā noteiktajā kārtībā – vispirms CVK, ja tā neatradīs pārkāpumu, tad arī tiesa izskatīs. Viss notiek likumā noteiktajā kārtībā.”

No tā, kāds būs vēlēšanu komisijas atzinums, kad notiks un kā lems tiesa, būs atkarīgs, cik ilgi ievilksies Daugavpils vēlēšanu rezultātu apstiprināšana, un tas, vai pilsētā gaidāma atkārtotu vēlēšanu izsludināšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt