Daugavpils varētu pārdot kādreizējo profilaktoriju Stropu apkaimē; interesējas Lietuvas uzņēmums

Par kādreizējo Daugavpils Ķīmiskās šķiedras uzņēmuma profilaktoriju pašvaldība kala plānus, apspriežot tā atjaunošanu un pat ūdensparka izveidi. Taču nu interesi par to izrāda Lietuvas augsto tehnoloģiju uzņēmums "Pulsar Optics", kas saskāries ar dzīvokļu pieejamības problēmu Daugavpilī.

Daugavpils varētu pārdot kādreizējo profilaktoriju Stropu apkaimē; interesējas Lietuvas uzņēmums
00:00 / 04:50
Lejuplādēt

Daugavpils Ķīmiskās šķiedras uzņēmuma profilaktorijs padomju gados bija kūrorts uzņēmumā strādājošajiem, bet Atmodas gados tā bija viesnīca un populāra atpūtas un nakts izklaižu vieta.

"Kādreiz te bija atklātais baseins, bija arī profilaktorijs, vēlāk arī viesnīca un naktsklubs. Šī vieta vairāk bija populāra padomju gados, pēc tam – tuvāk 2000. gadiem – jau vairāk tika izmantota privātajām vajadzībām," pastāstīja Daugavpils pilsētas domes Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta vadītāja Santa Pupiņa.

Taču vēlāk rosība tajā apsīka, bizness apstājās, un būves, kurās bija restorāns, konferenču zāle, trenažieru zāle, tenisa korti, sauna un 50 metrus garais atklātais baseins, sāka grimt pamestībā. Lēnām profilaktorijs pārvērtās par graustu.

"Šī vieta bija populāra visos laikos, tā tika pirkta un pārdota, mainījās īpašnieki, bet interese visos laikos par šo īpašumu bijusi liela," zināja teikt Pupiņa.

2017. gadā šo īpašumu par nepilniem 130 tūkstošiem eiro iegādājās Daugavpils dome. Pašvaldība šo gadu laikā nevienu projektu šī objekta izmantošanai nav realizējusi.

"Laikam ejot, sākām saprast, ka pilsētai pašai uzturēt visu infrastruktūru ir diezgan sarežģīti, īpaši tagad, kad cenas visam aug," atzina domes pārstāve.

Taču interese no uzņēmējiem, kas tur vēlētos saimniekot, nebija zudusi. Nu pašvaldības saņēmusi jaunu priekšlikumu no Lietuvas uzņēmuma "Pulsar Optics". Šis uzņēmums Daugavpilī sāka darbību pērn, un tam ir interese par šo zemes gabalu, tieši viesnīcu, veidojot jaunu kompleksu.

"Mēs izskatām šādu iespēju. Daugavpilī ir sarežģīti ar jaunu dzīvokļu iegādi. Bet mūsu uzņēmums paplašinās, mēs pieņemam darbā jaunus darbiniekus. Šobrīd Daugavpilī nodarbinām ap 150 strādājošos, daži brauc no citām valstīm, lai apmācītu vietējos speciālistus. Ir ieceres paplašināties. Jādomā, kur izmitināt savus darbiniekus. Mēs ražojam termovizuālos tēmekļus un binokļus, ražotnē esam ieguldījuši ap 10 miljoniem eiro, un šī nav gala summa. Tāpēc sākām izskatīt un analizēt dažādus variantus, kur varētu pašiem uzbūvēt kādu dzīvojamo kvartālu un īstenot nekustamā īpašuma projektu. Un tas ir viens no iespējamajiem risinājumiem," pastāstīja uzņēmuma pārstāvis Germans Kavalskis.

Domes Pilsētbūvniecības un vides komisijas sēdē iztirzātais priekšlikums nonāks jau uz Daugavpils domes deputātu apspriežu galda. "To lems tālāk deputāti, bet varētu likt uz izsoli visu teritoriju, tādējādi meklējot interesentus, kas varētu attīstīt visu šo infrastruktūru. Tas ir procesā, un gala lēmumu pieņems Daugavpils dome," norādīja Santa Pupiņa.

Lietuvas uzņēmumam "Pulsar Optics" ir tālākejoši plāni un ieceres attiecībā uz šo objektu. Tie varētu būt dzīvokļi ne tikai uzņēmumā strādājošajiem.

Uzņēmēju interese par šo objektu Stropu apkaimē liecina par to, ka Stropi attīstās un kļūst par pievilcīgu vietu investīcijām, uzskata Daugavpils domes Pilsētas saimniecības un attīstības komitejas vadītājs Igors Aleksejevs ("Latvijas attīstībai").

"Šis nav pirmais mēģinājums, kad kāds investors interesējas tieši par šo objektu Stropos. Vieta ir svarīga no dažādiem aspektiem. Tā ir gan aktīvā sporta atpūta, gan sporta trases attīstība, un arī mājokļu attīstība šobrīd ir Daugavpils pilsētas pašvaldībā kā prioritāte. Teritorijā attīstās privātmājas, pašvaldība arī šobrīd ir pieņēmusi vairākus lēmumus, kur sadala savus īpašumā esošos zemes gabalu mazākos gabalos un piedāvā tos izsolēs privātmāju apbūvei. Ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atbalstu būvēsim arī Stropu promenādi," sacīja Aleksejevs.

Līdz vairākuma deputāta lēmumam domes sēdē jautājums par triju hektāru plašā zemes gabala ar ēkām Daugavpils Stropos izsoli vēl jāiztirzā un jāiekļauj domes Finanšu komitejas sēdē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt