Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Sabiedriskā transporta problēmas Valkas novadā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

DU rit piektais Zinātnes skolas mācību gads

Daugavpils Universitātes Zinātnes skolā mudina skolēnus mācīties Latgalē

Ģeoloģijas noslēpumi, eksperimenti fizikā, sociālo un humanitāro zinātņu loma mūsdienās – tās ir tikai dažas no teorētiskām un praktiskām nodarbībām, ko skolēni no Latgales apgūst Daugavpils Universitātes (DU) Zinātnes skolā. Zinātnes skolas mērķis ir palīdzēt jauniešiem jau savlaicīgi saprast, ar kādu profesiju saistīt savu nākotni, kā arī motivēt viņus palikt un strādāt savā dzimtajā pusē.

DU ķīmijas laboratorijā rit rosība. Zinātnes skolas audzēkņi praktiskajā nodarbībā apgūst tēmu par vielu iegūšanu. Paši savā rokām vidusskolēni sintezē sadzīvē un rūpniecībā lietotas smaržvielas un iegūst arī dažādas krāsvielas. Mācību metodes šeit atšķiras no skolas solā ierastajām, un tas motivē jauniešus zinātnes noslēpumus ieraudzīt mazliet citādākā – aizraujošākā gaismā.

„Skolā nav tik daudz nodarbību. Un tiem skolēniem, kuriem ir liela interese, nav tādu iespēju ļoti dziļi apgūt, iepazīties ar ķīmiju. Tādēļ jebkuras papildnodarbības ir ļoti, ļoti vajadzīgas,” norāda DU Ķīmijas un ģeogrāfijas katedras docente Jeļena Kirilova

Zinātnes skolas audzēkņi universitātē tiekas vienu reizi mēnesī un katrā no tām var izvēlēties sev tuvāko nodarbību kādā no pieciem moduļiem: ģeogrāfijā, fizikā, ķīmijā, humanitārajās vai sociālajās zinātnes. Dabas zinātnē regulāri veidotas vismaz trīs grupas, humanitārajā – tikai viena.

„Es eju 12.klasē un es domāju, ko darīt tālāk dzīvē. Mani vairāk piesaista eksaktās zinātnes. Un domāju, ka vajag pamēģināt kaut ko jaunu,” uzsver J. Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas 12. klases skolniece Linda Vucāne.

Šajā mācību gadā DU Zinātnes skolu apmeklē 70 skolēni no visa Latgales reģiona.

„Šo programmu mums realizē gan vietējie DU docētāji, gan arī mēs pieaicinām vieslektorus no citām augstskolām un citām institūcijām, lai parādītu tīri praktiskā ziņā un tad sniegtu arī kādas papildus zināšanas,” skaidro DU Zinātņu daļas zinātniskā konsultante Inese Zuģicka.

Zinātnes skola Daugavpilī darbojas jau piekto gadu, un visi audzēkņi, kuri gada laikā apmeklē vairāk nekā 50% teorētisko un praktisko nodarbību, saņem sertifikātu. Sertifikāts dod papildus piecus punktus, stājoties jebkurā no DU bakalaura studiju programmām. Viens no būtiskākajiem mērķiem ir mudināt jauniešus profesionālu karjeru veidot tepat – Latgalē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt