Daugavpils Universitāte māca skolotājiem karjeras konsultēšanu un sabiedrības drošību

Nupat noslēdzies Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iepirkums uz mācību pakalpojumu pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmu apguvei. To vidū, kas cels pedagogu profesionālo kompetenci, ir arī reģionālo augstskolu mācībspēki. Daugavpils Universitāte nodrošinās programmu “Sabiedrība un cilvēka drošība” un “Pedagogs karjeras konsultants” īstenošanu.

Daugavpils Universitāte iesaistās skolotāju profesionālās kompetences celšanāSilvija Smagare

  Karjeras konsultantu pakalpojumus lielākoties izmanto jau pieauguši, skolas beiguši, arī bez darba palikuši vai arī no ārzemēm atgriezušies tautieši, kas ir darba meklējumos Latvijā. Taču karjeras tēmai jāpievēršas jau no skolas sola, un to šobrīd skolās veic pedagogi - karjeras konsultanti. Kā jebkurā nozarē arī te nepieciešama gan lielāka šo pedagogu esamība, gan to profesionālā izaugsme.

  “Novadā ir 13 vispārizglītojošās un viena speciālā pamatskola. Karjeras skolotāji mums novadā ir trīs, kuri strādā vairākās skolās, pilna likme tiem nesanāk, jo bērnu mums ir mazāk. Taču uz priekšdienām šādi pedagogi nepieciešami katrā skolā, pat ja ne uz pilnu likmi. Šo specialitāti var iegūt jebkurš speciālists, kurš jau strādā skolā un kurš var pilnveidot savas zināšanas. Karjeras izglītībai nākotnē būs liela nozīme, (..) šī kompetence būs jāapgūst skolotājiem,” saka Daugavpils novada domes Izglītības pārvaldes vadītāja Janita Zarakovska.

  Tieši celt savu profesionālo kompetenci abās šajās programmās “Sabiedrība un cilvēka drošība” un “Pedagogs - karjeras konsultants” var jau šobrīd. To nodrošina Izglītības un zinātnes ministrijas pasūtījums, saskaņā ar kuru tieši šajās programmās guva iespēju darboties Daugavpils Universitāte.

  “Sadarbībā ar IZM Daugavpils Universitātei ir iespēja organizēt šos profesionālās pilnveides kursus. Tie lielākoties paredzēti profesionālo izglītības iestāžu skolotājiem, taču būs noderīgi arī vispārējo izglītības iestāžu pedagogiem un ļaus papildināt zināšanas tādās jomās kā vides drošība, veselība, pirmā palīdzība, ugunsdrošība, darba drošība, noteikti noderēs arī klases audzināšanas stundās,” stāsta projekta vadītāja Inese Valtere.

  Apmācības pedagogiem jau sāktas, uz tām pieteikušies pedagogi no visas Latvijas, un interese par savu profesionālo izaugsmi ir liela. “Kopumā mēs piedāvājam trīs grupas. Viena grupa - 23 cilvēki ir programmā “Sabiedrība un cilvēka drošība”. Un 40 pedagogiem būs iespēja apgūt programmu “Pedagogs - karjeras konsultants”.

  Kursus mēs nokomplektējām dažu dienu laikā, un ir palikuši vēl daži interesenti, kuri grib pieteikties nākamajos apmācības posmos,"  atklāj Valtere.

  Kopumā Izglītības un zinātnes ministrija pedagogu profesionālajai izaugsmei Latvijā šobrīd atvēlējusi ap 140 tūkstoš eiro, aptuveni 20 tūkstošus eiro savās programmās apgūs Daugavpils Universitāte, citas organizācijas un augstskolas nodrošinās apmācības arī citās nozarēs, tostarp dabas zinātņu, matemātikas, fizikas un ķīmijas, latviešu valodas un literatūras un arī pedagoģijas jomās.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti