Dienas ziņas

Valmierā skatāma A.Endziņa personālizstāde

Dienas ziņas

No Karostas kanāla izsmeļ piesārņotos nogulumus

Daugavpils Universitātē rit zviedru nedēļa

Daugavpils Universitātē iepazīst Zviedrijas personības un kultūru

Daugavpils Universitātē filoloģijas studenti padziļināti var apgūt daudzas valodas. Tā kā, mācoties jaunu valodu, svarīgi gūt plašāku priekšstatu arī par valsts un tautas tradīcijām, personībām, vēsturi un kultūru, jau divpadsmito gadu universitātē tiek organizēta Zviedru nedēļa. Tajā piedalās mācībspēki un studenti, viesi no Zviedru institūta un Zviedrijas vēstniecības Latvijā, kā arī vispārizglītojošo skolu audzēkņi.

Šoreiz Zviedru nedēļa Daugavpils universitātē veltīta zviedru rakstniecei Astrīdai Lindgrēnai un viņas darba „Grāmata par Pepiju Garzeķi” 70. jubilejai. Savas izjūtas par pasaku varoni studenti, skolēni un pirmsskolas vecuma bērni atainoja zīmējumos, īsfilmās un stāstos. Nupat atklāta arī šo darbu izstāde ar simbolisku nosaukumu: „Citādais mums līdzās”, kā arī aizritējusi radošāko darbu autoru apbalvošana.

“Es Pepiju zīmēju kā feju ar spārniem, viņa visiem bērniem dāvā prieku un konfektes. Es zīmēju tādu Pepija, kas neizskatās pēc grāmatas varones, un esmu priecīga, ka manu darbu izvēlējās,” saka konkursa „Citādais mums līdzās” laureāte Anželika.

Ik gadu zviedru dienās iesaistās aizvien vairāk skolēnu un studentu, tādējādi radot  priekšstatu par zviedru kultūru.  “Ja Zviedrijā kāda autore svin kādu pasākumu, mēs mēģinām piebiedroties – arī šeit organizēt pasākumus un konkursus, jo Latgale ir pateicīga un aktīvs reģionos konkursos,” saka universitātes Humanitārās fakultātes prodekāne Ilona Ļaha.

Katru gadu zviedru dienās tiek iepazīts kāds no Zviedrijas māksliniekiem. Šogad uzmanību izpelnījies Zviedrijas slavenākais karikatūrists Everts Karlsons. Viņa darbi tika publicēti tādos izdevumos kā “Der Spiegel” un “New York Times”. “Mākslinieks sevi uzskatīja par sava laika komentētāju un vēlējās vērst uzmanību uz to, kas, viņaprāt, bija nepareizi sabiedrībā,” stāsta Everta Karlsona muzeja kuratore Karīna Milde.

Tāpat liela nozīme dažādu valodu apguvē ir arī kino pasaulei, tāpēc Zviedru nedēļas pasākumu programmu papildinājis arī Zviedrijā tapušo filmu festivāls.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti