Dienas ziņas

Salacgrīvā aizvadīts Meteņdienas masku festivāls

Dienas ziņas

Mežizstrādes plāns, visticamāk, netiks mainīts

Daugavpils Universitātē – Lituānistikas centrs

Daugavpils Universitātē darbu sācis Lituānistikas centrs

Sekmīgas sadarbības turpināšanai ar Lietuvu, kā arī izglītības iestādes attīstībai Daugavpils Universitātē studentiem un zinātnes cienītājiem pieejams jaunatklātais Lituānistikas centrs.

Latvijā otrais un Latgalē vienīgais Lituānistikas centrs padziļinātākai lietuviešu valodas un kultūras izpētei atvērts Daugavpils Universitātē. Tā darbība palīdzēs gan attīstīt sadarbību starp Latviju un Lietuvas augstākās izglītības iestādēm, gan arī veicināt studentu interesi iesaistīties baltu valodu pētniecībā.

Vēl būtiskāks pētniecības centra darbības mērķis ir veicināt lituānistikas un baltistikas pētījumus un studijas. Tiks vākti dati par Latvijā dzīvojošo lietuviešu valodu, etnisko kultūru un vēsturi. "Lietuva ir ļoti bagāta ar projektiem Lituānistikas centriem citās valstīs (..)," norādīja Lituānistikas centra vadītāja Vilma Šaudiņa.

Centra dibināšanu par būtisku soli nākotnes sadarbības attīstībā starp Lietuvas universitātēm un Daugavpili uzskata arī kolēģi no citām augstākās izglītības iestādēm.

Vadība iesaistījusies arī starptautiskā lituānistikas centru projektā, kura ilgums būs no 2016. gada līdz 2021.gadam. Tā ietvaros notiks informācijas apmaiņa par lietuviešu valodas attīstības un kultūras tendencēm.

Docentiem savukārt būs iespēja piedalīties apmaiņas programmās, bet studentiem kā nozīmīgs ieguvums profesionālajai karjerai būs piedāvātās prakses iespējas ārvalstīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti