Daugavpils un Aknīstes psihoneiroloģiskās slimnīcas uz apvienošanos raugās cerīgi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Šobrīd Aknīstes psihoneiroloģiskā slimnīca nodrošina ilgstošu psihiatrisko palīdzību, taču cilvēkresursu trūkuma dēļ ārstniecības iestādē ir apgrūtināta pakalpojumu nodrošināšana nepieciešamajā apjomā un kvalitātē. Veselības ministrija reorganizēs Aknīstes un Daugavpils psihoneiroloģiskās slimnīcas, tās apvienojot.

Daugavpils un Aknīstes psihoneiroloģiskās slimnīcas uz apvienošanos raugās cerīgi
00:00 / 04:50
Lejuplādēt

Valdība atbalstījusi Veselības ministrijas ieceri reorganizēt Aknīstes un Daugavpils psihoneiroloģiskās slimnīcas, tās apvienojot. Tam ir vairāki iemesli.

“Pirmais ir uzlabot psihiatriskajiem pacientiem sniedzamās palīdzības kvalitāti un pieejamību, un otrs – kopā racionālāk izmantot resursus, kas ir abās slimnīcās. Lielā mērā tas ir ārstniecības personāla resurss,” skaidro Daugavpils psihoneiroloģiskā slimnīcas valdes loceklis Reinis Joksts.

Sadarbība starp abām slimnīcām ir notikusi arī līdz šim. Katru mēnesi pieci līdz desmit pacienti no Aknīstes nonāk Daugavpilī.

“Daugavpils slimnīcas galvenā atbildība ir maksimāli palīdzēt Aknīstes kolēģiem risināt ārstniecības problēmas, kas tagad rodas viņu darbā. Aknīstē kolēģiem ir ļoti liela slodze, ir apjomīgs pacientu daudzums, pie tam pacienti ļoti smagi. Mūsu slimnīcas galvenais uzdevums ir izdarīt tā, lai pacientu plūsma būtu tāda, lai smagākie pacienti nokļūtu Daugavpilī, bet tie pacienti, kam nav nepieciešama akūta palīdzība, koncentrētos Aknīstes slimnīcā,” klāsta Joksts.

Daugavpils psihoneiroloģiskās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Sarmīte Ķikuste atklāj, ka

Daugavpilī katru gadu ārstējas vairāk par četriem tūkstošiem pacientu ne tikai no Latgales, bet arī no citām Latvijas vietām.

“Daugavpils slimnīcā, salīdzinot ar Aknīsti, ir pieejamas plašākas ārstēšanas iespējas specializētajās programmās, plašākas diagnostikas iespējas, piemēram, elektroencefalogrāfija, psiholoģiskā izpēte, individuālās psihologu konsultācijas, tiesu psihiatriskās ekspertīzes, sertificēts psihoterapeits. Daugavpils slimnīcā strādā 33 ārsti, kas ir daudz vairāk nekā patlaban Aknīstē. Pēdējos gados pēc rezidentūras esam sagaidījuši piecus jaunus ārstus. Vēl ar pieciem rezidentiem ir noslēgti līgumi par darba sākšanu slimnīcā. Mums ir pietiekošs skaits arī funkcionālo speciālistu,” stāsta Ķikuste.

Diagnozes, ar kādām pacienti nonāk Daugavpils psihoneiroloģiskajā slimnīcā, ir visdažādākās.

“Pilnīgi viss psihisko saslimšanu diagnožu spektrs, kas ir visā Latvijā un pasaulē, ir arī mūsu slimnīcā. Izplatītākās no tām ir šizofrēnija, demences un delīriji,” uzskaita Ķikuste.

Aknīstes psihoneiroloģiskās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Nata Gaibišele ir pārliecināta, ka slimnīcu apvienošana viņas vadītajai ārstniecības iestādei nozīmēs labāku aprūpi pacientiem, vieglāks darbs būs arī personālam.

“Ļoti smagos pacientus vai tādus pacientus, kuriem daudzmaz stabilizētās psihiskās veselības stāvoklis saasināsies, kas izraisa milzīgu stresu gan darbiniekiem, gan citiem pacientiem, mēs bez problēmām varēsim pārvest uz Daugavpili, kur ir labākas iespējas viņus ārstēt, jo tur ir vairāk ārstu. Ir cerības, ka mums arī šeit būs vairāk ārstu ne tikai statistiski, bet arī fiziski. Šobrīd mums ir 355 pacienti un tikai divi psihiatri,” stāsta Gaibišele.

Veselības ministrijā lēmums par slimnīcu apvienošanu ir pieņemts, lai uzlabotu psihiskās veselības aprūpes kvalitāti.

“Iepriekš tikusi analizēta situācija arī sadarbībā ar Veselības inspekciju par situāciju psihoneiroloģiskajās slimnīcās, un

vienojošais faktos ir ārstnieciskā personāla, it īpaši ārstu nepietiekamība kvalitatīva pakalpojuma sniegšanai. Tāpēc risinājumi ir meklējami, pieejamos resursus optimizējot.

Arī valdībā tika izskatīts jautājums par Aknīstes un Daugavpils psihoneiroloģisko slimnīcu apvienošanu tieši ar šādu mērķi, lai nodrošinātu kvalitatīvu valsts apmaksāto pakalpojumu pieejamību psihiatrijas jomā,” skaidro ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders.

Kā būtisku faktu Oskars Šneiders minēja to, ka arī pēc apvienošanas Aknīstes psihoneiroloģiskā slimnīcā tiks nodrošināts ārstniecības process:

“Aknīstes psihoneiroloģiskā slimnīcā arī pēc abu iestāžu apvienošanas tiks nodrošināta ārstniecība psihiskās veselības aprūpes jomā. Reorganizācijas rezultātā plānots maksimāli nodrošināt arī ārstniecības personālam darbavietu saglabāšanu, jo apvienošanas iemesls ir tieši personāla nepietiekamība.”

Pēc abu slimnīcu apvienošanas plānots, ka pacienti, kuriem nepieciešama ārstu psihiatru diennakts uzraudzība būs koncentrēti Daugavpils psihoneiroloģiskajā slimnīcā, savukārt Aknīstes slimnīca nodrošinās ārstniecību pacientiem, kuriem nav nepieciešama diennakts psihiatra uzraudzība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti