Ārpus Rīgas

Kurzemes lauksaimnieks Putra: Miežu raža necerēti laba

Ārpus Rīgas

Avīzes "Bauskas Dzīve" galvenā redaktore Anita Rozentāle par kapsētu digitalizēšanu

Daugavpils ugunsdzēsējiem depo jāpielāgo gabarītos lielākajām jaunajām automašīnām

Daugavpils ugunsdzēsējiem depo jāpielāgo gabarītos lielākajām jaunajām automašīnām

Šogad Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) brigādes visā Latvijā saņems 30 jaunas automašīnas. Arī Daugavpilī vienā no daļām jau septembrī nonāks speciāli aprīkota jauna mašīna, taču depo neatbilst tik liela gabarīta transporta iebraukšanai.

„Jauna tehnika un aprīkojums nepieciešami, jo tas uzlabo glābēju darbu un paātrina to ierašanos uz negadījuma vietu, taču diemžēl ne visi depo tam piemēroti”, atzīst VUGD Daugavpils glābēji.

VUGD Latgales reģiona brigādes komandieris Česlavs Šmuksts izrāda Daugavpils centrā izvietoto 1895.gadā būvēto ēku, kurā izvietota Daugavpils 1. daļa un kura pilsētā pirmā saņēma jauno specializēto transportlīdzekli. Tas pēc izmēriem atšķiras no iepriekšējām ugunsdzēsības mašīnām un vēl vairāk no pirmajiem ūdens pārvadātājiem uguns dzēšanai. Lai depo ievietotu jauno mašīnu, šai daļai, kā stāsta tās vadītājs Mārtiņš Ruļuks, nācās izveidot speciālu pazeminājumu grīdā, taču tas ir to vērts, jo mašīna ir labi aprīkota dažādām situācijām – cilvēku glābšanai, ceļu satiksmes negadījumiem, ugunsgrēku dzēšanai.

Jau tuvākajā laikā – septembrī - jaunu specializēto autocisternu IVECO MAGIRUS saņems Daugavpils 3. daļa. Lai depo ievietotu jauno tehniku, arī te problēma līdzīga, atzīst daļas komandieris Aleksandrs Grigorjevs, jo ēkas celtas jau sen. Arī te

pazeminās grīdu, taču paralēli tam nepieciešami arī jauni vārti, jo pa vecajiem transports iekšā vienkārši netiek.

Risinājumi tiek meklēti, tajā ieinteresēti arī pašvaldības vadītāji. Process jau sācies, uzsver Latgales reģiona brigādes komandieris Česlavs Šmuksts, jaunos vārtus solot jau augustā vai septembrī.

Kamēr Daugavpils glābēji gaida jauno transportu, paralēli tiek norakstīta un demontēta vecā, jau krietni nolietotā tehnika. Jaunās mašīnas un aprīkojums nepieciešami glābējiem katrā no daļām, neslēpj Latgales reģiona brigādes komandieris Česlavs Šmuksts:

''Daugavpilī mums ir septiņas autocisternas un divas mašīnas ar kāpnēm. Līdz šim brīdim 3.daļa bija tikai vecie padomju ''ziliņi'', ar jaunajām mašīnām ierašanās uz notikumu būs ātrāka nekā šobrīd. (..) Nāk jauna tehnika, jaunas laivas, jaunas piekabes, ir arī jaunas prasības – gatavībā jātur divas kaujas mašīnas, rezerves mašīna; vajag, kur turēt kvadriciklu, laivu, autokāpnes, ūdens vedēju, un tas prasa lielākas platības, protams. Būtu labi, ja arī vieglās mašīnas varētu iedzīt boksā, bet to nevaram atļauties.''

Tomēr attīstības process notiek, atjauninās senie ugunsdzēsēju depo, būvējas jauni - šogad atklāts jauns depo Kuldīgā, jau iepriekš uzcelti Cēsīs un Apē, depo top arī Smiltenē, Skrundā, Ērgļos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti