Daugavpils Stropu ezerā par miljonu eiro veidos promenādi un divus atklātos baseinus

Daugavpils Stropu ezerā par teju miljonu eiro veidos promenādi un divus atklātos baseinus. Jaunā baseinu konstrukcija būs 1400 kvadrātmetru platībā, un to apjozīs peldošas konstrukcijas – pontoni. Šāda veida baseini Latvijā vēl nav bijuši, un Daugavpils ar to grasās piesaistīt tūristus. Uzrunātie pilsētnieki lielākoties atbalsta šādu ideju, taču vaicā par objekta augstajām izmaksām.

1,3 miljoni tūkstoši eiro investīciju projektiem rezervēti Daugavpils domes budžetā, un no tiem 974 tūkstoši eiro atvēlēti promenādes un pontonu iepirkumam un izbūvei Daugavpils Stropu ezerā. Rezultātu pilsētnieki un Daugavpils viesi izjutīs jau šī gada vasaras vidū.

Daugavpils Stropu ezerā par miljonu eiro veidos promenādi un divus atklātos baseinusSilvija Smagare

  Domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Igors Prelatovs stāsta, ka Stropu ezerā taps peldošs atpūtas komplekss: “Pats galvenais ir promenāde, un gribam to attīstīt kā lielu teritoriju, lai tas būtu viens multifunkcionāls komplekss. Ap 1300 kvadrātmetru platībā, tas sastāv no 39 pontoniem, katram no tiem ir ap 20 tonnām. Tā būs stacionāra un nekustīga konstrukcija, kas noderēs pastaigām, pasākumiem, kā piestātne, arī sportam. Tas būs labs pilsētas infrastruktūras objekts.”

  Par gaidāmo Daugavpils Stropu ezera objektu savs viedoklis ir arī pilsētniekiem:

  “Jā, dzirdējām par šo projektu, forši, būs vasarā kur pavadīt brīvo laiku pie ezera. To vajag, jo tas ir kaut kas jauns, interesants, to vajag, lai Daugavpils attīstās.”

  “Es gan esmu negatīvi noskaņota, lai arī pati esmu peldētāja. Un kur nu vēl veselus divus baseinus! Tas ir pārmēru.”

  “Tas, ka miljons atvēlēts.. nezinu vai par tādu summu.. taču ideja par baseinu izbūvi ir atbalstāma, un tas ir ļoti pozitīvi, jo tas viss jau pilsētnieku labā un mūsu attīstībai. Bet finanses jau ir cita runa.”

  Sākotnēji Stropu pludmales attīstībai tika plānots ņemt aizņēmumu Valsts kasē, taču tad nolems to īstenot par pilsētas budžeta līdzekļiem. Tas ir viens no aspektiem, kas mulsina domes opozīciju, tostarp Ingunu Kokinu: “Tas jautājums ir jāsadala divās daļās. No vienas puses, protams, ka Stropi ir jāattīsta, jāattīsta promenāde, un tas, kas redzēts par šo platformu ezerā, droši vien tas ir labi un attīstībai vajadzīgs. Taču nav skaidrs, kāpēc šie jautājumi neparādījās Pilsētbūvniecības komisijā, kāpēc tikai tagad mums ir aptuvens priekšstats par to, kas tas varētu būt. Mulsina arī tā cena. Mēs šo jautājumu atbalstījām, kad dome plānoja ņemt aizņēmumu kasē promenādes attīstībai, bet, šobrīd redzot, ka aizņēmumu neņems,

  rodas jautājums, vai tas ir tas nepieciešamākais projekts, kurš jāapmaksā no pilsētas budžeta.”

  Aizņemties līdzekļus no Valsts kasēs nevajadzēs, jo pašvaldībai izdosies šogad ieekonomēt līdzekļus, tostarp aptuveni 200 tūkstošus eiro apkures izejvielu jomā – norāda domes vadība. Bet zema cena nav kvalitātes rādītājs. Par somu izcelsmes pontonu kvalitāti un pasaules pieredzi pārliecināts Igors Prelatovs: “Nevajag skriet aiz zemas cenas, jo tam vienmēr būs negatīvā puse. Iepriekš tika piedāvāta konstrukcija lētāka, taču tā bija kustīga, to vajadzētu katru periodu transportēt uz bāzi, apkalpot, bet mēs taču dzīvojam ne vienu gadu. Bet šī konstrukciju kalpos ne vienu vien gadu desmitu. Es tai redzu arī attīstību, jo turpmāk pie tās varētu pieslēgt papildkonstrukcijas un attīstīt šo teritoriju. Līdzīga konstrukcija, tikai divreiz lielāka, ir Gibraltārā, tās izmaksas bija 4,4 miljoni. Līdzīga arī Helsinkos. Kad mēs šo projektu realizēsim, pilsētnieki redzēs, ko mēs ar to gribējām panākt.”

  Savukārt domes opozīcijas pārstāvi Aivaru Broku uztrauc citu projektu virzības jautājums pilsētā: “Diezgan voluntāri un nežēlīgi tiek izmesti projekti, kas pilsētai ir svarīgi un kuri gatavoti gadiem ilgi. Viens no tiem ir Stroka vasaras koncertzāle pilsētas centrālajā parkā, un šis projekts gatavots 25 gadus, kas ir svarīgs ne tikai mūziķiem, bet arī pilsētai un tūrismam. Un otrs ir vides objekts “Latvijai 100”, kas ir ārkārtīgi interesants un Latvijā būtu tāds vienīgais.”

  Daugavpils ar Stropu promenādi un jauno atpūtas kompleksu iegūšot un tā būšot investīcija vesela mikrorajona attīstībai, uzsver Igors Prelatovs. “No pārējās Latvijas brauks pie mums atpūsties. Stropos var uzbūvēt viesnīcas, kotedžas, atpūtas mājas, izklaides objektus. Tas ir tikai pirmais solis, lai šī teritorija būtu pievilcīga tūristiem, lai pie mums brauc un zina ne tikai Latgalē, bet visā Baltijā.”

  Jauno Daugavpils Stropu ezera brīvdabas atpūtas kompleksu plānots atvērt jau šīs vasaras vidū – jūlijā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti