Dienas ziņas

Slēdz nerentablos autobusu reisus laukos

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Daugavpils sociālās iestādes ziemai gatavas

Daugavpils sociālās iestādes ziemai gatavas

Tuvojoties ziemai, sociālie dienesti pārbauda, vai kārtējam palīdzības periodam viss ir sagatavots.  Daugavpilī sociālais dienests atzīst, ka ziemai ir sagatavojies.

Rindās pēc karstas zupas Daugavpilī ik dienas stājas ap 100 cilvēku. Šo pakalpojumu katru darba dienu var saņemt ikviens Daugavpils iedzīvotājs. Daugavpils sociālais dienests piedāvā arī nakts patversmes un sociālās patversmes pakalpojumus.

"Nakts patversmē klienti tikai nakšņo, bet sociālajā patversmē klienti dzīvo. Viņiem ir deklarētā dzīvesvieta," stāstīja vecākā sociālā darbiniece Svetlana Radeviča.

Patversmē tiek rūpīgi ievērotas sanitārās un drošības normas. Visus atnācējus pārbauda medmāsa, vajadzības gadījumā nodrošinot mazgāšanos, dezinfekciju un tīras drēbes, ko ziedo vietējie iedzīvotāji un labdarības organizācijas.

Sociālā patversme šķiet labs risinājums bezpajumtnieku izmitināšanas problēmai, jo, pārceļoties uz dzīvi sociālā dienesta patversmē, iedzīvotājiem tiek nodrošināta ēdināšana reizi dienā, gultas vieta un iespēja saņemt pabalstus.

Uzturēšanās maksa ir 60 eiro centi par diennakti. Šeit nonāk dažādi cilvēki – bijušie ieslodzītie, bezpajumtnieki, cilvēki ar invaliditāti vai tie, kas parādu dēļ zaudējuši dzīvesvietu. Daļa patversmes iedzīvotāju vēlētos būt neatkarīgāki, bet daļa apmierināti ar jau ierasto kārtību.

"Mani te pilnībā viss apmierina. Pirmkārt, te ir pirts, var reizi paēst. Nu un gulta ir, var veļu izmazgāt. Tā kā es nezinu, kāpēc cilvēki izvēlas dzīvot uz ielas, tas taču ir pilnīgs ārprāts," teica Jurijs Paškevičs, kas patversmē nokļuvis, jo par parādiem atņemts dzīvoklis.

"Dzīvot te ir normāli. Mēs strādājam ar vīru. Te mums ir laba duša, veļas mazgātava, ļoti laba administrācija. Tā kā mēs esam ļoti apmierināti," atzina bijusī bezpajumtniece Ņina Ivanova.

Sociālās patversmes izmaksas gadā veido ap 155 000 eiro, nakts patversmes – gandrīz 80 000 eiro, kas tiek finansēts no Daugavpils pilsētas pašvaldības līdzekļiem.

Lai gan sociālie darbinieki pieliek visas pūles, lai padarītu savu klientu dzīvi labāku, lielākā problēma ir pašu cilvēku motivācijas un vēlmes trūkums kaut ko savā dzīvē mainīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti