Sadaļas Sadaļas

Daugavpils slimnīcas vadītājs: Kolēģu atsaucība Covid-19 vakcīnai pamazām aug

Kopš vakcinācijas sākuma 28. decembrī Daugavpils slimnīcā vakcīnas saņēmuši aptuveni 120 medicīnas darbinieku, un tas ir tikai par dažiem desmitiem vairāk nekā pirms nedēļas. Bet kolēģu atsaucība vakcīnai pamazam aug, uzskata slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs.

ĪSUMĀ:

  • Daugavpils slimnīcā Covid-19  vakcīnas saņēmusi desmitā daļa mediķu.  
  • Slimnīcas vadītājs: Situācija uzlabojas, kolēģu atsaucība pamazām aug.
  • Slimnīca sākusi vakcinēt arī citus pilsētas mediķus.
  • Zemo aktivitāti skaidro ar bažām un drošas informācijas trūkumu.
  • Tuberkulozes un plaušu centra virsmāsa Ņikitina vakcinēties baidās. 
  • Viņa cer, ka imunitāte ir stipra un nevajadzētu vakcinēties.
  • Viņa strādā Covid-19  nodaļā.
  • Slimnīcas vadītājs spriež, ka pakāpeniski būs vēl lielāka mediķu atsaucība.
  • Kopš pandēmijas sākuma Daugavpilī ar Covid-19  saslimuši vairāk nekā 5000.  

Slimnīca uzsākusi arī citās iestādēs strādājošo mediķu vakcinēšanu, kas ļaus kopumā palielināt pret Covid-19 vakcinēto mediķu daudzumu Daugavpilī.  

Daugavpils slimnīcas vadītājs: Kolēģu atsaucība Covid-19 vakcīnai pamazām augSilvija Smagare

Mediķi ir iekļauti plānā kā prioritārā grupa vakcinācijai pret Covid-19, tādējādi šī iespēja ar 28. decembri pavērās 230 Daugavpils reģionālās slimnīcas ārstiem, 650 medmāsām un 250 medmāsu palīgiem. Taču uz šo brīdi vakcīnu saņēmusi vien aptuveni desmitā daļa personāla.

Tomēr vakcinēšana turpinās, norādīja Grigorijs Semjonovs.

“Pagaidām situācija uzlabojas, atsaucība no kolēģu puses pamazām aug,” situāciju slimnīcā analizēja Semjonovs.

Grigorijs Semjonovs

“Uz šodienu slimnīcā vakcinējušies ap 120 mediķu, pagājušo piektdien tie bija 105 darbinieki. 46 ārsti, 59 medicīnas māsas un māsu palīgi, un vēl 55 no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta. Šonedēļ vēl pieteikušies vakcinācijai aptuveni 30 mediķi, bet tie jau ir arī no citām pilsētas medicīnas iestādēm – zobārstniecības praksēm un citām iestādēm,” informēja slimnīcas vadītājs.

Pagaidām zemo mediķu aktivitāti Semjonovs, kurš pats kā viens no pirmajiem saņēma poti pret Covid-19, skaidroja ar mediķu bažām un oficiālas un drošas informācijas trūkumu, ko aizēno rakstītais sociālajos tīklos.

“Visāda veida portāli un informāciju izplatītāji diemžēl arī aizpildīja informatīvo telpu ar dezinformāciju, radot nepareizu redzējumu un sapratni par esošo vakcīnu. Ir lietas, kas kolēģiem un arī sabiedrībai nav saprotamas. Tagad, lai ko mēs neskaidrotu, nerādītu un neapliecinātu, šīs šaubas joprojām pastāv,” atzina Semjonovs.

Tuberkulozes un plaušu centra virsmāsa Janīna Ņikitina ir to Daugavpils reģionālās slimnīcas mediķu vidū, kura nepotējās un uz vakcināciju raugās ar skepsi.

“Ļoti daudz visādas informācijas, gan pozitīvas, gan negatīvas. Cilvēki nevar tikt skaidrībā. Tie, kuri nevar saprast, tie pagaidām negrib vakcinēties.

Es pati baidos vakcinēties, es potējos pret gripu, un man bija ļoti stipras iesnas. Es ceru, ka mana imunitāte ir stipra un nevajadzētu vakcinēties pret Covid-19,” sprieda Ņikitina.

“Es nezinu, pati vienu dienu domāju tā, otru dienu savādāk. Kādu informāciju kur izlasi, tā arī domā. Katram pašam ir jāizdomā, kā viņš grib. Daži labprāt grib un potējas. Mūsu infekcijas nodaļas vadītāja gaidīja un nevarēja vien sagaidīt, kad sāksim potēties, un viņa potējās,” stāstīja Ņikitina.

Janīna Ņikitina ikdienā strādā ēkā, ko tautā jau sauc Covid-19 ēku, daudzi kolēģi jau ir izslimojuši ar Covid-19, tomēr vienprātības par vakcināciju nav.

„Mums nodaļā ļoti daudz personāla slimoja. Pats galvenais ir imunitāte, un pašiem sargāties arī vajag, jo tomēr mēs te esam pašā ellē. Jau desmit mēnešus esam tā nostrādājuši, pati esmu tikusi cauri vesela. Kā būs tālāk, vien Dievs zina,” sacīja virsmāsa.

Situāciju Daugavpils reģionālajā slimnīcā saistībā ar vakcinēšanos pret Covid-19 kā vienu no jautājumiem plāno skatīt Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē.

Diezin vai tas varētu ko mainīt attieksmē pret vakcināciju, prognozē paši mediķi.

„Katram pašam ir savas domas un saprašana, tā ir tā lieta, ko nevajadzētu uzspiest, pašam cilvēkam ir jādomā par vakcinēšanos. Bet tie daži, kuri izslimojuši, tie saka, ka noteikti potēsies. Domāju, ap maiju būs lielāka potēšanās gribētāju virkne, ja redzēs, ka kolēģi potējas un viņiem viss ir normāli,” sprieda virsmāsa.

Savukārt slimnīcas vadītājs Semjonovs norādīja – “kamēr tā informācija pamazām izplatīsies, kolēģi redzēs to globālo atsaucību, es domāju, ka situācija daudz pozitīvāka kļūs”.

“Dažiem būs jāpierod pie šīs idejas, ka ir jāvakcinējas. Mūs sadzirdēja arī Veselības ministrija un kolēģi no universitātes slimnīcām, solot izveidot informatīvus materiālus ar profesoru stāstīto. Mēs no savas puses savās ik rīta „piecminūtēs” maksimāli aicinām savus mediķus vakcinēties, pats arī to esmu izdarījis, lai motivētu savus kolēģus. Centīsimies maksimāli to ietekmēt un uzlabot,” solīja slimnīcas vadītājs.

Kopš pandēmijas sākuma Daugavpilī ar Covid-19  slimo iedzīvotāju skaits šobrīd jau pārsniedzis 5000.

KONTEKSTS:

Latvija līdz šim saņēmusi trīs Covid-19 vakcīnu kravas – pirmajās divās piegādēs saņemtas 23 400 vakcīnu devas, bet trešajā – vēl 6800 devas. Šīs ir “Pfizer” un “BioNTech” izstrādātās vakcīnas, bet no 11. janvāra Latvijā varētu būt pieejama arī "Moderna" izstrādātā vakcīna, kas apstiprināta izmantošanai Eiropas Savienībā.

“Covid-19: Vakcinācijas stratēģijas ieviešanas plāns” prognozē, ka Latvijas veselības aprūpes sistēmai ir iespējas nedēļas laikā vakcinēt līdz pat 75 tūkstošiem cilvēku. Vakcinācijas plānā kā iespējamā kapacitāte vienā nedēļā valsts un pašvaldību slimnīcās ir ierakstīta divdesmit tūkstoši vakcināciju. Privātos veselības centros – 25 600 vakcināciju, pašvaldību ambulancēs – 5000, bet ģimenes ārstu praksēs – 25 tūkstoši. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt