Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Pavasara liegumi ūdenstilpēs jāievēro!

Dienas ziņas

Politisko stabilitāti pēc vēlēšanām Daugavpilī neprognozē

Svarīgi nepieļaut pacientu plūsmu krustošanos

Daugavpils slimnīcai moduļu ēkas ļaus nodalīt Covid-19 pacientus no pārējās plūsmas

Daugavpils reģionālā slimnīca ir otrs lielākais Covid-19 cīņas lauks Latvijā – tur ārstējas lielākais saslimušo skaits reģionos. Lai gan situācija nedaudz stabilizējusies, slimnīcas vadība un darbinieki ar satraukumu gaida Lieldienas.

ĪSUMĀ:

  • Daugavpils slimnīca pašlaik nav pārslogota ar Covid-19 pacientiem.
  • Tā ir gatava sliktākam scenārijam – uzstādītas divas moduļu ēkas.
  • Ēkas ļaus nodalīt pacientu plūsmas, ja būs nepieciešams.
  • Ja Covid-19 pacientu nebūs vairāk, ēkās varēs nakšņot vēlu vakarā izrakstītie vai neuzņemtie pacienti.
  • Daugavpils slimnīca plāno uzstādīt vēl 4 moduļu ēkas,  nodrošinot papildu 30 gultas.

Šobrīd ikdienā Daugavpils reģionālajā slimnīcā vidēji ārstējas aptuveni 70 Covid-19 pacienti, taču slimnīcas Infekcijas slimību nodaļas vadītāja Eiženija Ivanova joprojām ar satraukumu atceras Jaunā gada laiku un ar bažām gaida Lieldienas, kad varētu nākties izmantot moduļu ēkas.

“Bija ļoti grūti mums, personāls slimoja, ārsti slimoja tajā laikā. Četras brīvdienas būs, jā, svētki. Un mēs nezinām, kā mums būs Latvijā. Mēs zinām, ka Igaunijā ir ļoti liels slimnieku skaits. Ugandas vīrusa pavieds ir jau Liepājā. Un Lielbritānijas paveids pie mums jau ir daudz, tāpēc mēs baidāmies, lai neatkārtotos situācija, kāda bija ziemā,” atzina Eiženija Ivanova.

Pirms diviem mēnešiem Daugavpils reģionālās slimnīcas teritorijā tika uzstādītas divas moduļu ēkas, lai tajās pie lielas noslodzes guldītu Covid-19 pacientus.

“Ja mums ir moduļi, tas ir ļoti labi,” atzina Ivanova.

Pagaidām tās stāv tukšas. 

Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs skaidroja, ka janvārī bija sasniegta tāda gultasvietu noslodze slimnīcā, ka moduļu ēkas būtu jāizmanto, taču pāris dienas pirms tam, kad tajās bija plānots guldīt pacientus, hospitalizēto skaits kritās un ir izdevās tikt galā ar esošo gultasvietu rezervi.

“Tajā laikā, kad tika uzsākta moduļu uzstādīšana, no 156 gultām vidēji dienā bija aizņemtas 140–145,” skaidroja Grigorijs Semjonovs.

Šobrīd Covid-19 pacienti tiek uzņemti un ārstēti citās telpās nekā pārējie pacienti. Tā saucamie Covid-19 boksi ir izvietoti Infekcijas slimību nodaļas ēkā. Tas ļauj pacientu plūsmām nekrustoties. Pieaugot Covid-19 saslimušo skaitam, kā barjera starp plūsmām būs moduļu ēkas.

“Tas ir pēdējais šķērslis, lai nenonāktu līdz tam, ka pacienti būtu jāizmitina esošajā 12 stāvu ēkā, kur paralēli notiek visu pārējo slimību ārstēšana. Un tikai tāpēc arī tie moduļi bija uzstādīti, lai maksimāli ilgāk novilktu procesu līdz Covid-19 pacientu nonākšanai kopējā profilā,” skaidroja Grigorijs Semjonovs.

Veselības ministrijas Veselības aprūpes departamenta Ārstniecības kvalitātes nodaļas vadītāja Sanita Janka atzina, ka “šis noteikti ir labs risinājums, lai infekciozo pacientu plūsmu atdalītu no pārējo pacientu plūsmas”.

Ir izstrādāts arī scenārijs, kā izmantot moduļu ēkas, ja Covid-19 pacientu plūsma būtiski nepalielinās.

“Tiem pacientiem, kuriem, iestājoties pēc akūtas ārstēšanas uzņemšanas nodaļā nakts laikā vai vēlā vakarā, piemēram, pēc pieņemtā lēmumam, ka viņam hospitalizācija nav nepieciešama, – mēs vienkārši viņiem piedāvāsim iespēju pārnakšņot un no rīta doties mājās,” stāstīja Grigorijs Semjonovs.

Daugavpils reģionālā slimnīca plāno tuvākajā laikā uzstādīt vēl četras moduļu ēkas, kopā nodrošinot papildus 30 gultasvietas. Iepirkumā ir noteikts uzvarētājs, un tuvākajā laikā plānota atlikušo moduļu ēku uzstādīšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt