Panorāma

Uz Polijas-Baltkrievijas robežas turpinās migrantu krīze

Panorāma

Panorāma

Daugavpils slimnīca zaudēs 300 nevakcinētos darbiniekus

Daugavpils slimnīca varētu zaudēt 300 pret Covid-19 nevakcinētos darbiniekus

Daugavpils reģionālajā slimnīcā vakcināciju pret Covid-19 aizvien nav uzsākuši aptuveni 300 darbinieki. Lielais vairākums ir tehniskie darbinieki, māsu palīgi un vairāki desmiti medmāsu. Ārstu vidū vien daži nevakcinētie. Ja tuvāko dienu laikā šie darbinieki vakcināciju vēl neuzsāks, tad tiks atstādināti. Rēķinoties ar to, būs stipri ierobežots slimnīcas poliklīnikas darbs.

Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs līdz šim izdevis vairākus rīkojumus, kuros lūdzis slimnīcas personālu vakcinēties pret Covid-19. Bet tagad atzīst, ka laikam bija nevis jālūdz, bet jāpiespiež. Situācija ir bēdīga.

Slimnīcā nevienu poti pret Covid-19 vēl nav saņēmuši aptuveni 300 darbinieki. Vairums ir tehniskie darbinieki, kurus aizstāšot. Bet grūtāk būs ar medmāsu un māsu palīgu aizvietošanu.

Darbu visa slimnīca apturēt neplāno. Tomēr sāks ar poliklīniku, kur slēgs ciet visu, izņemot traumpunktu, rentgenu un vēl atsevišķus izmeklējumus, kurus nemaz nedrīkstot apturēt.

“Es pēc stundas braukšu uz poliklīniku, ir ieplānota sanāksme, kurā es arī pateikšu personālam, ka lielākā daļa no viņiem ar pirmdienu dodas uz slimnīcu. Tas, ka mēs ierobežosim poliklīnikas darbu, tam jau būs negatīvas sekas attiecībā uz pacientu veselības stāvokli. Ir jāsaprot, ka tas ir solis, ko es negribēju vispār spert,” atzina Semjonovs.

Slimnīcas valdes loceklis vēl izmantošot atlikušās dienas, lai atkal uzrunātu nevakcinētos, kaut tas jau darīts neskaitāmas reizes un spēki izsīkst. “Mums citas izvēles vienkārši nav. Vakardien biju domājis, atklāti teikšu – uzrakstīt iesniegumu atlaišanai, bet es saprotu, ka tomēr kādam ir jānoved līdz beigām tas viss. Pēc tam jau redzēs...” sacīja Semjonovs.

Piektdien, 12. novembrī, pašvaldībā sasaukta Civilās aizsardzības komisija, kurā piedalīsies arī ministrijas, Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas nodaļas un Neatliekamās palīdzības dienesta vadības pārstāvji.

Pašvaldībā sola, ka palīgā nākšot arī pilsētas poliklīnika un bērnu poliklīnika.

“Šobrīd pie sarežģītās situācijas mēs esam raduši iespēju tai līdzēt. Un es atkārtoti izmantošu iespēju un lūgšu cilvēkus tomēr nākt un vakcinēties. Šī situācija šobrīd ietekmē ne tikai pacientus, kuri sirgst ar Covid-19, bet absolūti visas jomas. Mēs nevaram atstāt tās novārtā,” sacīja Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš (“Saskaņa”).

Vēl brīvprātīgo uzrunāšanā palīgā nākusi arī Veselības ministrija. Tādā ceļā tai izdevies atrast 54 ārstniecības personas – studentus, māsas un māsu palīgus, ārstu palīgus, kas izteikuši gatavību strādāt Daugavpils reģionālajā slimnīcā. Tas ir zināms atspaids.

“Tehniski slimnīca un pašvaldība ir tās institūcijas, kas noteikti runā jau ar konkrētiem cilvēkiem, uzrunā gan reģiona ārstniecības personas, gan arī brīvprātīgos. Mēs varam nodrošināt savešanu kopā,” norādīja Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders.

Daugavpils slimnīcā pašlaik ārstējas 203 Covid-19 pacienti no visa Latgales reģiona un pat ārpus tā, kas ir slogs slimnīcai.

Slimību profilakses un kontroles centra apkoptā informācija liecina, ka

Daugavpilī patlaban ir visaugstākā saslimstība ar Covid-19 Latvijā.

Vidēji Latvijā tie ir 1300 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem divās nedēļās, bet Daugavpilī šis rādītājs ir ievērojami augstāks – 2349.

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī. Valdība izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri.

Bet pēc 15.novembra, kad beigsies nepilnu mēnesi ilgušais tā sauktais "lokdauns", iedzīvotāji ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu pakalpojumus varēs saņemt "zaļajā režīmā". Savukārt personām bez Covid-19 sertifikāta jārēķinās ar to, ka viņiem būs pieejams vien pakalpojumu minimums.

Vienlaikus Latvija sasniedza augstāko mirstību ar diagnosticētu Covid-19 starp Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstīm, apsteidzot Rumāniju un Bulgāriju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt