Dienas ziņas

Jelgavas slimnīcas darbinieki saņem siltas vakariņas

Dienas ziņas

Pie Polijas robežas notikušas sadursmes ar migrantiem

Daugavpils slimnīcā atstādināti 35 nevakcinēti darbinieki

Daugavpils slimnīcā nedēļas nogalē pret Covid-19 vakcinējusies lielākā daļa darbinieku; atstādināti 35

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Līdz šim medijos vairākkārt izskanēja informācija, ka Daugavpils reģionālajā slimnīcā un poliklīnikā turpmāk būs ierobežota pakalpojumu saņemšana, jo vairāk nekā 300 darbinieki nav saņēmuši vakcīnu pret Covid-19 un no šīs nedēļas vairs nedrīkst veikt darba pienākumus. Nedēļas nogalē situācija krasi mainījās un lielākā daļa no viņiem vakcināciju uzsāka. No darba šonedēļ atstādināti 35 cilvēki, kuru aizstāšanai slimnīca izmanto esošos darbinieku resursus, kā arī turpmāk piesaistīs studentus.

Trīs ārsti, farmaceits, vairākas māsas, māsu palīgi, sanitāri un tehniskais personāls – tik dažādās profesijas pārstāv 35 Daugavpils reģionālās slimnīcas darbinieki, kuri šonedēļ atstādināti no darba, jo nav vakcinēti pret Covid-19. Daļu no viņiem aizstāj esošie resursi, piemēram, māsas no poliklīnikas tagad palīdz slimnīcas nodaļās.

"Protams, nostrādājot 30 gadus vienā kabinetā un vienā jomā, tās ir pilnīgi citādākas sajūtas. Pirmajās dienās jāstrādā ķīmijterapijas nodaļā. Tā dēļ, ka cilvēki nevakcinējas, esam šeit mobilizējušies pēc mūsu direktora lūguma," komentēja Daugavpils Centra poliklīnikas ambulatorās medicīnas māsa Tatjana Mikulāne.

"Vispār strādāju pilsētas Centra poliklīnikā ķirurģijas kabinetā, tagad slimnīcā, jo ir jāpalīdz saviem kolēģiem grūtā brīdī. Traumatoloģijas nodaļā, pārsiešanas kabinetā mācos visu no jauna," piebilda poliklīnikas ķirurģiskās aprūpes māsa Svetlana Lukjanova.

Slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs pastāstīja, ka situācija pēkšņi uzlabojās nedēļas nogalē, kad lielākā daļa no nevakcinētajiem 324 darbiniekiem tomēr vakcināciju uzsāka. Slimnīcā pavisam ir 1628 darbinieki un desmit reizes mazāks darbinieku zaudējums ierobežo tikai atsevišķus dienas stacionāra pakalpojumus neiroloģijā un fizioterapijā.

"Tiešām, mēs jau nogājām līdz tam brīdim, ka bija jāslēdz nodaļas un bija jāierobežo neatliekamā medicīniskā palīdzība.

Mums dažu dienu laikā ir izdevies uzrunāt un motivēt lielu darbinieku skaitu," stāstīja Semjonovs.

"Pat mūsu kolēģi diemžēl no šī vīrusa ir gājuši bojā. Obligāti ir jāvakcinējas. Mēs šajā ziņā bijām pirmajās rindās, kad bija prioritārās grupas un vakcīnas nebija pieejamas," uzsvēra medicīnas māsa Mikulāne.

"Pirmkārt, mēs strādājam ar slimniekiem, paši varam saslimt un kādu arī inficēt. Es arī baidījos vakcinēties, mēs visi baidāmies no visa jaunā. Taču šobrīd es uzskatu, ka vakcīna ir vienīgais veids, kā izkļūt no šīs situācijas," piebilda ķirurģiskās aprūpes māsa Lukjanova.

300 jaunus darbiniekus uzreiz aizstāt būtu teju neiespējami, bet tagad pietiks ar studentiem. Vietējā medicīnas koledža uzreiz gatava palīdzēt ar 40 cilvēkiem, bet tehniskie darbinieki uzņemsies vairākas slodzes.

"Runa ir par trim māsām, ja es nemaldos, deviņiem māsu palīgiem un četriem sanitāriem. Mēs sāksim pieslēgt un piesaistīt studentus," norādīja slimnīcas vadītājs Semjonovs.

Brīvprātīgos un universitāšu studentus slimnīca turpmāk cer piesaistīt arī kā palīgus esošo darbinieku noslodzes jeb izdegšanas mazināšanai.

"Ja mēs runājam par Covid-19 nodaļām vai citām nodaļām, mēdz būt tā, ka uz vienu māsu postenī ir 12 pat līdz 20 pacientiem. Pēc ierastās prakses un arī apjoma jābūt astoņiem. Līdz ar to – tas ir ļoti milzīgs noslogojums. Pat deputāti zvanīja un gribēja ar pilnām ģimenēm ķerties klāt ēdienu sadalei, grīdu mazgāšanai un tamlīdzīgi," norādīja Semjonovs.

Slimnīcas un poliklīnikas darbu Daugavpilī pilnvērtīgi turpināt paredzēts jau tuvākās nedēļas laikā.

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī. Valdība izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri.

Bet pēc 15.novembra, kad beigsies nepilnu mēnesi ilgušais tā sauktais "lokdauns", iedzīvotāji ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu pakalpojumus varēs saņemt "zaļajā režīmā". Savukārt personām bez Covid-19 sertifikāta jārēķinās ar to, ka viņiem būs pieejams vien pakalpojumu minimums.

Vienlaikus Latvija sasniedza augstāko mirstību ar diagnosticētu Covid-19 starp Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstīm, apsteidzot Rumāniju un Bulgāriju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti