Panorāma

LZS kongresā aicina vērtēt sadarbību ar A. Lembergu

Panorāma

Panorāma

Daugavpils slimnīcā gaida ukraiņu ārstus un pacientus

Daugavpils slimnīcā gaida ukraiņu ārstus un pacientus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Jau drīzumā Daugavpils reģionālajā slimnīcā darbu plāno sākt ārste no Ukrainas. Pagaidām viņa atgūstas no emocijām, ko piedzīvojusi, divas nedēļas gaidot izbraukšanu no kara zonas. Tāpat slimnīca izrēķinājusi, ka var uzņemt vismaz 70 pacientus no Ukrainas. Tostarp vēža slimniekus, jo ir arī reģiona onkoloģijas centrs.

 To, ka ukraiņus šeit uzskata par apdraudējumu vai ka viņi varētu atņemt darbu vietējiem vai slimnīcas gultu kādam pacientam no Latgales, Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs kategoriski noliedza.

“Daugavpils slimnīca ir robežas slimnīca. Un bēgļi vai cittautieši šeit nav nekas ārkārtējs,” uzsvēra Semjonovs.

“Tālbraucējus no Ukrainas, Kazahstānas, kam bija kovids un ņēma no reisa nost, pie mums izmitinājām un barojām. Kad sākās trakā situācija uz Baltkrievijas robežas, mēs esam tuvākie – visus bēgļus, Sīrijas kurdu izcelsmes pacientus ved pie mums, tas mums ir ierasts,” atzina slimnīcas vadītājs.

To, ka šobrīd Daugavpilī uzšvirkst konflikti pret Ukrainas karoga uzvilkšanu mastā vai bēgļu uzņemšanu, slimnīcas vadītājs saistīja ar vēlēšanu rudeni: “Tuvojas vēlēšanu laiks un konkrētas personas, kuriem ir ambīcijas uz šo pašu tēmu vai vēlēšanām, izmantoja to sabiedrības daļu, kas ir jebkurā pilsētā, jebkurā iestādē. Saprotiet, papildus visai lietai, ko izsauc psihoemocionālais stāvoklis, pandēmijas, krīzes, finanšu stāvoklis, vēl klāt karš. Tas ir šausmīga, drausmīga lieta, kad tas viss ir iekšā, vajag iemeslu – atrast upuri, kuru apvainot visās lietās. Diemžēl mums ir tā nelabā slava.”

Semjonovs pauda cerību, ka personām, kas cenšas kurināt naidu, pievērsīs uzmanību: “Ne velti ir drošības policija. Pats labākais laiks sākt darboties un pildīt pašu funkcijas.”

Semjonovs uzskata, ka daudzu prātos ir stereotipi par Daugavpili.

“Cilvēku prātos mēs esam Latvijas Donbasa! Droši vien...tā ir pieņemts. Mēs esam tuvu Krievijai. Kādreiz mēs tiešām atpalikām. Lietas iet paralēli vērtībām, tēvzemes vērtībām, bet daudz kas ir mainījies,” uzsvēra slimnīcas vadītājs.

“Mums ir universitāte, medicīnas koledža, cilvēki pārceļas šurp, mēs esam plašu tautību un daudzu tautību pilsēta. Klišejas paliek! Bet pietiek ar vienu saucienu, lai visi uzskrūvētos,”  sacīja Semjonovs.

Daugavpils slimnīca ir gatava uzņemt vismaz 70 ukraiņu pacientus, tostarp tos, kam jāturpina ķīmijterapija. Tas nemazinās pakalpojumu pieejamību. Pagaidām neviena pacienta no Ukrainas vēl nav.

“Cietušie, ko vajadzēs uzņemt, nekādā veidā neietekmēs ārstēšanas procesu. Nevienam vietējam cilvēkam, ne krievam, ne latvietim, nevajadzēs atteikt. Visi tiks uzņemti,” uzsvēra Semjonovs.

Jau drīzumā slimnīcā darbu gatavojas sākt acu ārste no Ukrainas: “Oftalmoloģe no Odesas, Filatova klīnikas. Jauka un jauna sieviete, ceru, ka izdosies integrēt. Tā nav pirmā [ārste no ārvalstīm Daugavpils slimnīcā] – esam pa šo mēnesi uzsākuši daba attiecības ar trim indiešiem.”

Visgrūtāk Ukrainas kolēģei būšot ar medicīnas dokumentāciju, paredzēja Semjonovs.

“Pirmais mans uzdevums būs viņu norobežot no dokumentu aizpildīšanas. Viņa jau aptiekā sapratusi, ka pat preparāti saucas citādāk. Bet fizisks darbs paliek. Un, ja grasāmies uzņemt Ukrainas cietušos, viņi palīdzēs veidot komunikāciju, jo droši vien ne katram no karā cietušajiem gribēsies dzirdēt krievu valodu,” sacīja slimnīcas vadītājs.

“Ukraiņu cietušajiem vajag darbu, mēs nevaram viņus [turēt] uz pabalstiem. Mums ir iespēja piesātināties – ar darba rokām,” pārliecību pauda Semjonovs.

Nevienu Ukrainā cietušu cilvēku Daugavpils slimnīcai pagaidām nav nācies uzņemt: “Ventspilī tiek uzņemti, Vaivaros, cik es dzirdēju, arī Jēkabpilī un Stradiņos.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti