Dienas ziņas

Latvijai pārmet cilvēktiesību neievērošanu

Dienas ziņas

Iedzīvotāji iebilst pret cūku fermas paplašināšanu

Daugavpils slimnīcā atjauno kolposkopijas kabinetu

Daugavpils slimnīcā dzemdes kakla vēža izmeklējumus varēs veikt ātrāk

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Daugavpils reģionālajā slimnīcā trešdien, 11.janvārī, atklāts atjaunotais kolposkopijas kabinets. Turpmāk dzemdes kakla vēža diagnostika notiks augstākā līmenī un Latgales iedzīvotājas varēs veikt pārbaudi daudz ātrāk un kvalitatīvāk.

Kolposkopijas jeb dzemdes kakla izmeklējumus Daugavpilī līdz šim veica poliklīnikā ar jau novecojušu aparatūru. Tagad, aktīvi iesaistoties vēža savlaicīgas atklāšanas programmā, Daugavpils reģionālajā slimnīcā iegādāts jauns un moderns Japānā ražots kolposkops, ginekoloģiskais krēsls un instrumenti. Tas izmeklējumus par dzemdes kakla vēzi ļaus veikt daudz augstvērtīgāk un ātrāk.

„Šeit tiek ņemtas ne tikai citoloģiskās, bet arī jau histoloģiskās analīzes – kolposkopa kontrole no tieši tām visaizdomīgākajām vietām. Noņem biopsiju, lai precizētu diagnozi līdz galam,” par jauno aparātu stāsta ginekologs, kolposkopijas speciālists Preiļu un Daugavpils slimnīcās Juris Kļaviņš.

„Galvenais ieguvums ir tas, ka mēs darām ļoti svētīgu darbu. Mēs novēršam jaunu reproduktīvā vecuma sieviešu saslimšanu ar vēzi,”

uzsver Daugavpils slimnīcas Dzemdību nodaļas vadītāja Iveta Liepa.

Vēža savlaicīgas novēršanas programma paredz, ka kolposkopijai jābūt pieejamai pēc iespējas tuvāk onkoloģijas centriem. Aparatūra atjaunota jau Rīgas un Liepājas medicīnas iestādēs, un jau šodien darbu ar jauno aprīkojumu Daugavpilī apgūst gan vietējie, gan arī Preiļu novada ārsti.

Reģionā šis izmeklējums ir ļoti pieprasīts.

Ginekoloģe Preiļu un Daugavpils slimnīcās Svetlana Morozova stāsta, ka jaunais aparāts ļaus pieņemt vairāk cilvēku un vairs neveidosies gara rinda.

Tā kā dzemdes kakla vēža simptomi nav manāmi, ir svarīgi pārbaudi veikt vismaz reizi trīs gados. Nacionālais veselības dienests ar vēstules palīdzību regulāri aicina sievietes, kas vecākas par 24 gadiem, to arī darīt.

„Kāpēc no 25? Tāpēc, ka mēs saņemam to vīrusu dzimumaktā. Viņš nedarbojas tā, ka uzreiz dod dzemdes kakla vēzi, nē. Viņam vajag periodu pieci – desmit gadi. Un vēl kas: jaunai meitenei līdz 30 gadiem ir iespējas, ka vēzis pats izārstējas. Ja viņai ir laba imunitāte, ja viņa nepīpē,” stāsta Morozova.

„Vēža saslimšana ir daudz bailīgāka, jo viņa jau nav līdz galam izārstējama lielākoties. Bet displāzija pirmsvēža saslimšanas stadijā ir izārstējama praktiski simtprocentīgi,” norāda Kļaviņš.

Jaunā aprīkojuma izmaksas veido aptuveni 33 000 eiro. Kolposkopijas izmeklējumus Daugavpils slimnīcā ārsti veiks bez maksas un turpmāk veidos arī ciešāku sadarbību ar šīs jomas speciālistiem Rīgā un Liepājā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti