Daugavpils slimnīcā dosies strādāt arī pašvaldību darbinieki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Daugavpils domes Civilās aizsardzības komisijas sēdē pieņemts lēmums trūkstošo medicīnas personālu aizstāt ar studentiem un brīvprātīgajiem, bet tehniskos darbiniekus ar pašvaldību iestāžu un to kapitālsabiedrību darbaspēku, kā arī studentiem, kas vēl mācās. Šis lēmums saistīts ar satraukumu par slimnīcas darba nodrošināšanu pēc 15. novembra, kad stāsies spēkā prasība par darbinieku vakcināciju pret Covid-19. Nedēļas sākumā nevakcinēti bija 300 slimnīcas darbinieki, bet nu šis skaits strauji sarūk.

Daugavpils slimnīcā darbinieku krīze; meklē risinājumus
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Pašvaldības civilās aizsardzības komisija ir koordinējoša un konsultatīva institūcija. To rīko, ja notikusi katastrofa vai pastāv tās draudi, vai rodas jel kādas problēmas civilās aizsardzības jomā.

Šoreiz tā bija veltīta Daugavpils reģionālās slimnīcas darbības apdraudējumam, jo aptuveni 300 tās darbinieku nebija vakcinējušies pret Covid-19 un no pirmdienas darbu turpināt nevar. Komisijas sēdē, kurā piedalījās arī Augšdaugavas novada vadība, Daugavpils slimnīcas vadība un amatpersonas no Rīgas, visas iesaistītās puses meklēja izeju no krīzes, kas slimnīcā radusies lielā pret Covid-19 nevakcinēto darbinieku skaita dēļ. Tie lielākoties ir tehniskie darbinieki, ko aizstās Daugavpils pilsētas un Augšdaugavas novada pašvaldības iestāžu un kapitālsabiedrību darbinieki, arī profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi, kas mācās, piemēram, par elektriķiem vai virtuves darbiniekiem.

Sarakstus ar cilvēkiem, kas jau pirmdien varētu doties strādāt slimnīcā, veidos brīvdienās.

"Sāksim līdz rītdienas pusdienas laikam veidot sarakstus ar tiem pirmajiem cilvēkiem, kuri varētu arī steigties reģionālajai slimnīcai palīgā. Atkārtošu – pieejam pie vienlīdzīgas pieejas. Ies arī vadītāji, ja vajadzēs, ies priekšsēdētāji. Jā, rādīs piemēru, un arī absolūti citi darbinieki," sacīja Daugavpils domes mērs Andrejs Elksniņš (“Saskaņa”).

Tik viegli nebūs aizstāt medicīnas personālu, kam vajadzīgas iemaņas darbā ar pacientiem. Lai slimnīca varētu strādāt, slēgs lielāko daļu poliklīnikas nodaļu, talkā nāks arī brīvprātīgie. Kopā slimnīcā ir 1628 darbinieki.

Ar pirmdienu plānots aizvietot visus 89 darbiniekus, no kuriem 37 būs māsas, 19 – māsu palīgi.

Piesaistījām Daugavpils poliklīnikas kolēģus un saprotam, ka tas nedaudz pasliktinās pieejamību ambulatorajiem pakalpojumiem. Bet jāsaprot, ka tagad ir jāsaliek prioritātes: vai mēs sniedzam akūto palīdzību un glābjam dzīvību, vai cenšamies aptvert visu ko, reāli to nevarot,” norādīja Semjonovs.

Palīdzēs arī Daugavpils Universitātes Medicīnas koledžas 33 audzēkņi.  „Pašlaik mums ir pieteikušies 50 studenti. Jāsaprot, ka tie ir 3., 2., 1. kursu studenti,'' pastāstīja koledžas vadītāja Līvija Jankovska.

Par laimi, meklēt nāksies mazāk cilvēku, nekā tika aprēķināts iepriekš. Pret Covid-19 nevakcinēto darbinieku skaits no 300 sarucis līdz 247, un komisijas sēdē slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs informēja, ka līdz pirmdienai, 15.novembrim, nevakcinēto un atstādināmo darbinieku skaits varētu nokristies zem simta. 

„Esmu pateicīgs saviem darbiniekiem par atsaucību. Vēl nedēļas sākumā mēs rēķinājām, ka mums uz 15. novembri būs 324 nevakcinētie, bet tagad redzam pēc sarakstiem, ko esam izveidojuši, – būs tikai 89. Cilvēki saprot, ka citas izvēles un risinājuma nav, lai slimnīca varētu nodrošināt akūto palīdzību," sacīja Semjonovs.

Lai nodrošinātu vairāk nekā 200 darbinieku potēšanu pret Covid-19, vakcinācijas kabinets tiem būs nodrošināts visu šo nedēļas nogali un arī turpmāk.

Šādā režīmā ar papildspēkiem Daugavpils reģionā slimnīca tiks nodrošināta 2–3 nedēļas. Vienlaikus pilsētā cer, ka pret Covid-19 vakcinēsies un darbā atgriezīsies arī līdz šim nevakcinētie darbinieki. Slimnīcā tāpat cer, ka daļa studentu tur arī paliks strādāt.

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī. Valdība izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri.

Bet pēc 15.novembra, kad beigsies nepilnu mēnesi ilgušais tā sauktais "lokdauns", iedzīvotāji ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu pakalpojumus varēs saņemt "zaļajā režīmā". Savukārt personām bez Covid-19 sertifikāta jārēķinās ar to, ka viņiem būs pieejams vien pakalpojumu minimums.

Vienlaikus Latvija sasniedza augstāko mirstību ar diagnosticētu Covid-19 starp Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstīm, apsteidzot Rumāniju un Bulgāriju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti