Daugavpils skolotājiem pašvaldība nodrošinās veselības apdrošināšanu

Apstākļos, kad izplatās Covid-19 infekcija, ir svarīgi aizsargāt skolotājus, apdrošinot viņu veselību, lemjot par šāda atbalsta ieviešanu, uzsver Daugavpils domes vadība. Pašlaik pilsētas Izglītības pārvalde organizē iepirkuma konkursu veselības polišu iegādei, kuras saņems gan vispārizglītojošo, gan pirmsskolas, gan interešu izglītības pedagogi.

Daugavpils skolotājiem pašvaldība nodrošinās veselības apdrošināšanuSilvija Smagare

Ar vēsti par veselības polisēm Daugavpils pedagogus jau pirms šī mācību gada sākuma ikgadējā pedagogu konferencē, kas šogad notika video režīmā, nāca klajā pilsētas mērs Igors Prelatovs ("Mūsu partija"). „Tas ir kontekstā ar pandēmiju, tas būs labākais risinājums, kā mēs kā pašvaldība varam palīdzēt mūsu pedagogiem,” sacīja Prelatovs.

Beidzot pēc daudzu gadu aicinājuma uz šādu soli Daugavpils skolotāji ir saklausīti, sacīja pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova. „Jāsaka, šī ir bijusi Daugavpils Izglītības pārvaldes un pedagogu arodbiedrības kopīga iniciatīva. Un ar šo iniciatīvu mēs nākam klajā ne pirmo gadu,” norādīja Isupova.

Pašlaik Daugavpils skolotāju veselības apdrošināšana ir pašu ziņā. To par saviem līdzekļiem veic arodbiedrībā apvienojušies pilsētas skolotāji.

Daugavpils Saskaņas pamatskolas direktore Jeļena Vucēna, kuras pārraudzībā ir vairāk nekā pustūkstoša liels skolēnu kolektīvs un vairāk nekā 40 pedagogi, šādu atbalstu ļoti gaida. „Runa noteikti varētu būt par skolotāju pārslodzi, skolotāja darbs vispār ir ļoti smags, īpaši sporta skolotājiem, kuriem ir jāstrādā līdz pensijas gadiem. Skolotājiem ir liela slodze, ir psiholoģiskais un emocionālais nogurums,” sacīja Vucēna.

Daugavpils nebūs vienīgā pašvaldība, kas nodrošina veselības apdrošināšanu saviem pedagogiem. Šāda prakse, piemēram, ir Rīgā un citās pilsētās.

Tikmēr Rēzeknē skolotāju apdrošināšana ir pašu ziņā. Tiesa, skolotāji centralizēti var saņemt veselības apdrošināšanas polises, bet apdrošināšanas izmaksas sedz no savas algas.

Situācija visā Latvijā ir dažāda, apliecināja arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga. „Prakse visā Latvijā ir ļoti atšķirīga. Un to ietekmē gan pašvaldību izpratne par tāda veida atbalstu, un to ietekmē arī pašvaldības rocība. Katra cenšas un dara, ko var. Bet par jebkuru atbalsta situāciju mēs ļoti priecājamies, ņemot vērā skolotāju vecumu un darba specifiku,” pauda Vanaga.

Kāda veselības apdrošināšanas polise būs Daugavpils skolotājiem? Un kas to varēs saņemt? Lai to noteiktu, pilsētas Izglītības pārvaldei ir uzdevums izstrādāt tehnisko specifikāciju.

„Daugavpilī ir nedaudz vairāk par 1600 pedagogu, un, pieņemot lēmumus, ir jānosaka arī kaut kādas robežas.

Protams, ne visi šo veselības apdrošināšanas polisi saņems. Ne ikviens, kuram ir viena vai divas stundas, bet tie, kuriem ir pusslodze un vairāk [saņems apdrošināšanu],” pastāstīja Marina Isupova.

Summa gan šajā atbalsta sadaļā, ar ko rēķinās Daugavpils pašvaldība, ir provizoriski noteikta. Arī vīzijas par apdrošināšanu ir.

„Tie varētu būt no pilsētas budžeta papildu piešķirti pāri par 100 tūkstošiem eiro. Rēķināmies, ka viena polise varētu maksāt plus mīnus 80 eiro,” sacīja Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis (Latgales partija).

„Tā nebūs maksimālā apdrošināšana ar visām ekstrām, bet bāzes apdrošināšana ar ģimenes ārstu, nepieciešamajiem speciālistiem, ar kaut kādiem maksas pakalpojumiem noteikti būs. Bet tālāk jau redzēs,” sacīja Marina Isupova.

Visdrīzāk veselības apdrošināšanas polises Daugavpils pedagogi varētu saņem jau šī gada beigās vai ar jauno gadu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti