Daugavpils skolnieces prestižā skolēnu projektu konferencē ASV iegūst zelta godalgu

Trīs Daugavpils skolnieces par savu zinātnisko projektu starptautiskajā "GENIUS Olympiad" projektu konferencē ASV ieguvušas zelta godalgu, ziņo Valsts izglītības satura centrs (VISC).

No 2017. gada 12. jūnija līdz 17. jūnijam Daugavpils 13.vidusskolas skolnieces Elīna Lipska, Alina Gabdrahmanova un Diana Gabdrahmanova piedalījās "GENIUS Olympiad" konferencē ASV. Meitenes Latviju pārstāvēja ar VISC īstenotā projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” atbalstu.

Konferencē Elīnas, Alinas un Dianas darbs “ZnO un ZnO/Ag nanostruktūru iegūšana, to antibakteriālās īpašības” (darba vadītājs Jurijs Kostjukevičs) tika augsti novērtēts un Latvijas pārstāvēm tika piešķirta zelta godalga, novērtējot inovatīvo pieeju jaunu materiālu iegūšanā un skolnieču spēju demonstrēt starpdisciplināru pieeju fizikas zināšanu izmantošanā.

Skolnieču darbs tika iekļauts kategorijā “Zinātne”, kurā šogad tika iesniegti kopumā 761 darbi, no tiem atlasot 338 finālistus.

Projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” vadītāja Liene Voroņenko atzina, ka skolēnu izstrādāto zinātniski pētniecisko darbu kvalitāte ar katru gadu pieaug un Latvijas skolēni var veiksmīgi konkurēt Eiropas un pasaules līmenī.

“Aiz katra no skolēnu sasniegumiem ir milzīgs viņu skolotāju brīvprātīgi ieguldītais darbs ārpus ikdienas mācību darba. Skolu aktīvā piedalīšanās pētniecisko darbu izstrādē pierāda nepieciešamību VISC meklēt arvien jaunas iespējas skolēnu talantu attīstībai un sasniegumu prezentēšanai ārpus Latvijas,” uzsvēra Voroņenko.

Šogad pirmo reizi jauniešus pavada arī skolotāji, kas ilgus gadus ir vadījuši pētniecisko darbu izstrādi, un projekta vadītāja cer, ka tas ļaus starptautisko pieredzi ieviest arī Latvijas skolās.

"GENIUS Olympiad" piedalījās skolēni no 69 valstīm. Kopā tika iesniegti 1234 darbi dažādās kategorijās (zinātne, māksla, robotika,  mūzika, bizness), no tiem 570 tika izvirzīti finālam.

Paredzēts, ka šogad Latvijas jaunie zinātnieki tiks pārstāvēti vēl divos zinātnes konkursos - ''Milset'' starptautiskajā EXPO zinātnes konkursā Fortalezā (Brazīlijā), kas notiks no 7. līdz 12. augustam un 29. Eiropas Savienības jauno zinātnieku konkursā, kas šogad norisināsies Tallinā no 22. līdz 27. septembrim.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt