Daugavpils Saules skolas audzēkņi Eiropas pārrobežu programmā iegūst jaunas iespējas

Profesionālās izglītības un kompetences centrs - Daugavpils dizaina un mākslas vidusskola “Saules skola” - kopā ar vēl septiņām Latvijas un Lietuvas profesionālās izglītības iestādēm šonedēļ noslēdz pārrobežu projektu, kurā tikai Saules skolas ieguvums vien ir gandrīz 100 tūkstoši eiro materiālo un nemateriālo vērtību izpausmē. Projekta uzmanības centrā bija problēmsituācija, ka profesionālajā izglītībā piedāvātās darbaspēka iemaņas ne vienmēr atbilst darba tirgus prasībām Latvijas-Lietuvas pierobežā. Saules skola projektā ieguva jaunas iekārtas multimediju, ekoloģiska apģērba un tekstila dizaina jomā.

 

Eiropas pārrobežu programma palīdz Saules skolaiSilvija Smagara
6. maijs oficiāli ir Eiropas teritoriālās sadarbības "Interreg" Latvijas-Lietuvas programmas projekta "Darba tirgus bez robežām" noslēguma datums. Programmā piedalījās Krāslavas, Malnavas, Balvu un Daugavpils profesionālās izglītības iestādes - četras Lietuvas un četras Latgales pierobežas skols, kopumā apgūstot vairāk nekā 900 tūkstošus eiro. Daļa nonāca "Saules skolas” pilnveidošanai.

“Mums kā partneriem kopējais finansējums bija 105 tūkstoši eiro, un pats galvenais, ka apmēram 80 tūkstoši eiro ir ieguldīti skolas aprīkojumā," stāsta skolas direktore Inguna Kokina. "Mēs jau tagad varam gan realizēt multimediju izglītības programmu, gan strādāt ar jaunām programmām, kas saistītas ar ekoloģisko dizainu, apģērbu dizainu saistībā ar otrreiz izmantojamām izejvielām.”

Skolas direktore izrāda "Saules skolas" renovētās telpas, kas piemērotas, lai audzēkņi te varētu mācīties un darboties ar jaunākajām tehnoloģijām.

“Šie datori mums arī iegādāti projekta ietvaros," ar ieguvumiem iepazīstina Kokina. "Šajā planšetē viņi zīmē, un tas reizē parādās arī uz ekrāna. Patiesībā tā ir iespēja mūsdienīgiem līdzekļiem izmantot gan savas zīmēšanas prasmes, gan tālāk apstrādāt datorprogrammās un izveidot vizuālo risinājumu, kas ir katras kolekcijas sākums. Šie manekeni mums arī iegādāti no projekta, tie ir pat ar rokām, kā uz cilvēka var tērpu piemērīt.”

Arī Apģērbu dizaina izglītības programmas vadītāja Aida Surina ir gandarīta gan par tehnoloģijām, gan aprīkojumu, jo tas jauniešiem ir pirmais solis uz nopietnu profesijas apguvi, tātad arī darba iespējām.

“Jaunieši sākumu izdomā, uzzīmē un tālāk jau te mūsu telpās savu ieceri īsteno," paskaidro Surina. "Tā ir mūsdienu iekārta, jaunas tehnoloģijas, iespējas. Jauniešiem ir iespēja tālāk studēt, iestāties augstskolās, jo te ir tikai vēl ābece.”

Šis "Interreg" programmas projekts bija impulss skolas attīstībai, saka sarunai pievienojusies skolas projektu vadītāja Olga Krumpāne.

“Bijām Lietuvā, pie partnerskolām Latvijā, apmeklējām Rīgā uzņēmumu, kurš tieši saistīts ar apģērbu dizainu, tāpat izstādi Ķīpsalā," saka Krumpāne. "Bet galvenais projekts mums deva iespēju iegādāties tādu aprīkojumu, kuru paši mēs diezin vai atļautos pirkt. Un galvenais, ka tas uzreiz apmierina mūsu vajadzības kādām 3-4 programmām, tostarp multimediju un fotodizaina programmai, kur aprīkojums bija ļoti, ļoti vajadzīgs.”

Fotodizaina studiju pasniedzējs Edgars Kaplers ar 4. kursa audzēkņiem jau reāli izmanto projekta tehnoloģijas. “Tie ir dažādi statīvi, fotokameras, objektīvi, studiju apgaismojums," viņš saka.

Jaunieši atzīst, izraudzītais amats tieši vai netieši noderēs turpmākajā profesijas izvēlē un darbošanās jomā. Viņi atzīst, ka skolā ļauj darboties bez robežām un sevi realizēt dažādās jomās.

Būt izglītotiem, zinošiem, protošiem strādāt ar jaunākajām tehnoloģijām un aprīkojumiem, tātad būt pieprasītiem jauniešiem darba tirgū arī bija galvenais "Interreg" projekta uzdevums, uzsver "Saules skolas" direktore Inguna Kokina.

“Patiesībā projekta nosaukums ir ''Darba tirgus bez robežām"" un mēs ceram, ka tās iespējas, ko jaunieši ieguva skolā, arī caur šo projektu, viņiem atvērs darba tirgu gan Latvijā, gan Eiropas Savienībā, un vēlāk, atgriežoties jau ar jaunām zināšanām atkal skolā, mūsu izglītības sistēmā," piebilst skolas direktore.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt