Ārpus Rīgas

Rēzeknē nojauc graustu, dome rēķinu pieprasīs apmaksāt likvidētam uzņēmumam

Ārpus Rīgas

Darboties sācis pirmais sociālais uzņēmums Valmierā - veikaliņš "Čaklās bites bode"

Daugavpils Saskaņas pamatskola pārcelsies uz renovētu ēku

Daugavpils Saskaņas pamatskola pārcelsies uz renovētu ēku

Daugavpilī bijušās 5. pamatskolas ēkās renovācijā plānots ieguldīt vairāk nekā divus miljonus eiro. Pēc tam, kad skola tika likvidēta, telpas izmantoja Dizaina un mākslas vidusskola, tomēr pēc plānoto remontdarbu pabeigšanas šajās telpās plānots izvietot Daugavpils Saskaņas pamatskolu.

Daugavpils Saskaņas pamatskolā šobrīd mācās ap 500 audzēkņu. Skolas direktore Jeļena Vucēna stāsta, ka skolēnu ir daudz un telpu, lai visi justos ērti, nepietiek.

“Mēs gribētu vēl kādu klasi paņemt, jo mēs varam tikai divas pirmās klases paņemt, bet pieprasījums ir. Mums pietrūkst telpu atbalsta personālam – psihologam, sociālajam pedagogam, karjeras speciālistam. Gribas, lai blakus skolai būtu sporta laukums, un vispār mums nav pašas sporta zāles.”

Trīsstāvu ķieģeļu ēka atrodas pilsētas centrā, mazāk nekā simts metru attālumā no Saskaņas pamatskolas. Pati ēka ir slēgta, izmantota tiek tikai sporta zāle. Paredzēts, ka pēc remontdarbu pabeigšanas uz šejieni pārcelsies Saskaņas pamatskola.

“Mums sola skaistu remontu, jaunas tehnoloģijas, plašāka ēdnīca. Aktu zāle tur arī būs lielāka. Protams, man gribētos, lai katram skolotājam būtu savs kabinets, pašlaik tāda privilēģija ir tikai klases audzinātājiem. Tagad daudzi skolotāji staigā pa kabinetiem,” saka Vucēna.

Daugavpils 5.pamatskola ir slēgta pirms astoņiem gadiem, bet mācību iestādes ēka celta pagājušā gadsimta vidū, stāsta Daugavpils Izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova:

“5.pamatskola likvidēta 2010.gadā, pievienojot to Centra ģimnāzijai. Tajā pašā gadā šajās telpās darbu sāka Saules skola uz savas galvenās ēkas remonta laiku. 2011.gadā šo ēku nosiltināja.”

Tuvākajā laikā plānots noslēgt līgumus un uzsākt pamatīgu ēkas renovāciju.

“Tiks modernizēti visi tīkli, veiks kosmētisko remontu un telpas pilnībā pielāgos skolēnu vajadzībām. Savukārt, kad atbrīvosies tagadējās Saskaņas pamatskolas telpas Saules ielā, mēs tur plānojam izvietot bērnu jauniešu centru “Jaunība”,” klāsta Isupova.

Renovācijas darbi izmaksās vairāk nekā divus miljonus eiro. Pēc tam plānots arī iepirkt mēbeles un tehnisko aprīkojumu.

Konkursā uz būvdarbu veikšanu uzvarējis Rīgas uzņēmums «Modus būve». Tiesa, Daugavpilij jau ir bijusi nepatīkama pieredze sadarbībā ar šo uzņēmumu. Būvnieki iekavējuši darbus Poļu skolā, turklāt izmaksas palielinājušās no 600 tūkstošiem eiro līdz miljonam. Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis norāda, ka pašvaldībā centīsies izvairīties no līdzīgām situācijām:

“Ir zināms uztraukums, jo šī kompānija, kas remontēja Poļu ģimnāzijas sporta zāli, ļoti lēni strādāja, jo viņiem trūka darbaspēka. Uzņēmuma vadība apsolīja, ka viņiem daudzi objekti citās pašvaldībās un reģionos iet uz beigām, un līdz ar to parādīsies papildu darbaspēks, ko viņi varēs novirzīt arī uz Daugavpils objektiem. Kontrolēsim situāciju. Ja būs ļoti bēdīgi, vajadzēs lauzt līgumu vai piemērot soda sankcijas.”

Plānots, ka darbi bijušās Daugavpils 5.pamatskolas ēkā tiks pabeigti 12 mēnešu laikā kopš līguma parakstīšanas brīža. Līgumu plānots noslēgt tuvākajā laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti