Daugavpils saņems finansējumu jaunu autobusu un tramvaju iegādei

Valdība grozījusi noteikumus, kas paredz finansējuma piešķiršanu Daugavpils sabiedriskā transporta infrastruktūras attīstībai. 23 miljoni eiro tiek piešķirti jaunas tramvaju līnijas izbūvei un jaunu tramvaju iegādei un 10 miljoni eiro jaunu autobusu iegādei.

Plānots, ka pilsēta varētu pirkt vismaz 35 videi draudzīgus autobusus.

Jānis Lāčplēsis: Par Daugavpils transporta infrastruktūras projektu
00:00 / 00:30
Lejuplādēt

Daugavpils domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Jānis Lāčplēsis informēja, ka “tas ir liels projekts, kas uzliek pienākumu un atbildību pilsētai, tas ļaus praktiski pabeigt pilsētā sabiedriskā transporta pārkārtošanu atbilstoši ekoloģiskajām prasībām gan tramvaju, gan autobusu sadaļā, nodrošinot maršrutus ar ekoloģiski tīriem pārvadājumiem”.

“Tāpat paredzēta arī tramvaju sliežu ceļu izbūve uz vienu no lielākajiem Daugavpils pilsētas dzīvojamiem rajoniem "Jaunā Forštate". Papildu projekta īstenošanas rezultātā plānots veikt jaunu tramvaju sliežu ceļa izbūvi indikatīvi četru kilometru garumā un 12 tramvaju vagonu iegādi, kuri tiks izmantoti pasažieru pārvadājumos jaunajā maršrutā. Principā tās ir pietiekami lielas summas, lai mēs varētu nopietni realizēt ekoloģiskā transporta funkcionēšanu pilsētā,” sacīja Lāčplēsis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti