Daugavpils retro tramvajs priecē vietējos un tūristus

Daugavpils ir viena no trim Latvijas pilsētam, kurās kursē tramvajs. Vairāk nekā 70 gadi pagājuši, kopš pirmais tramvajs devās pa Daugavpils tramvaja sliedēm. „Retro šodien aktuāli”, saka jaunā tūrisma maršruta iztrādātātāji Daugavpilī, ar šo gadu piedāvājot tūristiem un atpūtniekiem jaunu izklaides veidu - braucienu pa pilsētu ar pagājušā gadsimta vidū konstruētu tramvaju. 

„Tas ir retro tramvajs, kas atjaunots un pielāgots tūrisma braucienam”, sveicinot zili baltajā pagājušā gadsimta vidū Rīgas vagonu rūpnīcas ražotā tramvaja vagonā ar Nr.065, aicina retro tramvaja gide Inese Šuļina. Tā ir iespēja Daugavpili iepazīt no cita skatu punkta, stāsta gide.

 „Šajā maršrutā ir apvienoti divi pilsētas maršruti - 1. un 3. Un kopumā tas 16 km garš brauciens ar retro tramvaju pa pilsētas tramvaja sliedēm," viņa stāsta.

Maršrutu var veikt aptuveni vienas stundas laikā, un caur retro tramvaja logiem baudīt Daugavpils vēsturiskās vietas un šodienas dzīvi, saka arī Daugavpils pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras pārstāve Lolita Kozlovska, raksturojot šo jauno šī gada Daugavpils tūrisma piedāvājumu

„Tas ir retro tramvajs, kas ražots pagājušā gadsimta vidū Rīgas vagonu rūpnīcā. Šis tramvajs ir aprīkots ar galdiņiem, aizkariem, tajā ir 24 sēdvietas.

Ekskursija  rit aptuveni vienu stundu, un tā ir laba alternatīva tūristu grupām, klasiskai pilsētas ekskursijai, jo nepilnas sundas laikā var izbraukt cauri pilsetai un iepazīt pilsētas kultūrvēsturi arī šādā netradicionālā veidā," viņa norāda. 

Daugavpils satiksme depo tramvaju satiksmes inspektors Gunārs Groza, kurš pats ir pie retro jeb svētku tramvaja stūres, atzīst, ka pieprasījums pēc šī pakalpojuma jau ir. Retro tramvajs ir pieprasīts visdažādākajām vecuma grupām, un, neraugoties uz savu gadu skaitu, ir braukšanas kārtībā

 „Viņam jau 30 gadi būs, tieši 1987. gada ražojums. Bija mums te retro tramvajā dzimšanas dienas, kāzas, bērni svin un skatās te multenes. Brauc tramvajs bieži, katru nedēļu, pat vairākas reizes nedēļā. Ir pieprasīts," viņš stāsta.

Protams, tūristiem ir iespēja šo retro tramvaju salīdzināt ar citiem pa pilsētas 3 tramvaju maršrutu sliedēm kursējošajiem tramvajiem. Tiem gan ir gan cits izcelsmes gads, gan ražotājs.

Kopumā Daugavpils tramvaju sliežu garums patlaban ir 27 km, pēc sliežu rekonsrukcijas, drīzumā to garums sasniegs gandrīz 30 km, un pašu tramvaju vagonu parku atjaunos vēl citi jauni tramvaji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti