Dienas ziņas

Jauna aparatūra un jauna pieeja

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Daugavpils reģionālās slimnīcas reorganizācija

Daugavpils reģionālajā slimnīcā reorganizēs dzemdību namu

Daugavpils reģionālās slimnīcas vadība iecerējusi veikt reorganizāciju dzemdību namā, vienu no ēkas trim stāviem atvēlot gan ginekoloģijas, gan onkoginekoloģijas pacientēm. Šādas izmaiņas esot nepieciešamas, lai dzemdību nams varētu pilnvērtīgi funkcionēt. Gadā tajā būtu jāpieņem aptuveni 2000 dzemdību, taču tagad to skaits ir ap 700 gadā, līdz ar to visas telpas nav pilnībā noslogotas.

Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs uzsācis dažādus reorganizācijas procesus slimnīcā. Iespējamās pārmaiņas, kas varētu notikt jau šogad, ir gan infrastruktūras uzlabojumi, gan iekšējo procesu izmaiņas. Vienas no tām būtu apvienot ginekoloģijas nodaļu ar ginekoloģijas - onkoloģijas nodaļu. Līdz ar reorganizāciju veidotos iespēja piesaistīt arī jaunus kadrus, jo jaunie rezidenti vēlas gūt lielāku pieredzi.

"Viens no reorganizācijas posmiem būs esošās ginekoloģijas apvienošana ar onkoginekoloģiju, tas pirmkārt saistīts ar  cilvēkresursu trūkumiem. Mums ir jāizveido un jānodrošina pēctecība,

jo esošais onkoginekologs ir viens, jā, ir vienīgais onkoginekologs mūsu reģionā un, ņemot vērā viņa vecumu, droši vien tas ir pats labākais laiks, lai nodrošinātu, lai padalītos ar pieredzi, iemaņām, ar praksi," sacīja SIA "Daugavpils reģionālā slimnīca" vadītājs Grigorijs Semjonovs.

Slimnīcas darbinieku vidū viedokļi gan atšķiras, vai tiešām būtu nepieciešams salikt kopā ginekoloģijas nodaļu ar ginekoloģijas - onkoloģijas nodaļu. Medicīnas personāls, kuri ir pret, savus ieteikumus slimnīcas vadībai neizsaka. Tikmēr jaunie ārsti atzina, ka ir gatavi pārmaiņām un jauninājumiem.

"Manā jomā visu laiku notiek kaut kādas izmaiņas, mūsu vadītājs visu laiku veic jaunu aparatūru iepirkšanu. Principā es, atbraucot uz šejieni, redzu tādu aparatūru, kuru es neredzēju Rīgā," teica rezidents anestezioloģijā un reanimatoloģijā Rihards Starinskis.

Reorganizējot dzemdību namu, visas trīs nodaļas, tostarp tātad arī dzemdību nodaļa, atrastos vienā vietā. Rezultātā onkologi un ginekologi spētu viens otram asistēt.

"Ja tiek veikta reorganizācija, kuras rezultātā netiek slēgta kāda nodaļa vai arī nemainās pakalpojumu apmērs, tad izmaiņas nav jāsaskaņo ar institūcijām. Veicamās izmaiņas būtu jāsaskaņo ar kapitāldaļu turētāju, pašvaldību vai vairākām pašvaldībām ar institūcijām tikai tādā gadījumā, ja lēmums skar kādu pakalpojumu darbības pārtraukšanu," skaidroja Veselības ministrijas (VM) Veselības inspekcijas sabiedrisko attiecību speciāliste Saiva Luste.

Šobrīd Daugavpils reģionālās slimnīcas viena no lielākajām problēmām ir kadru trūkums, un reorganizāciju mērķis ir darbinieku spēja strādāt dažādos profilos un spēt vienam otru aizvietot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt