Pusdiena

Pusdiena 25.11.2016

Pusdiena

Šulca aiziešana no Eiropas Parlamenta var aizsākt lielas pārmaiņas ES politikā

Daugavpils reģionālā slimnīcā desmit jaunas «mākslīgās nieres»

Daugavpils reģionālā slimnīcā desmit jaunas «mākslīgās nieres»

Daugavpils reģionālā slimnīca iegādājusies desmit jaunus hemodialīzes jeb "mākslīgās nieres" aparātus. Šīs medicīniskās iekārtas ir paredzētas pacientu ar hronisku nieru mazspēju ārstēšanai. Kā norāda slimnīcā, modernais aprīkojums ļaus sniegt kvalitatīvākus pakalpojumus un palielināt pacientu skaitu, kam nepieciešama šāda veida palīdzība. Kopumā šīm nolūkam iztērēti gandrīz 100 000 eiro.

Vidēji gadā Daugavpils reģionālajā slimnīcā hemodialīzes aparāta pakalpojumus izmanto apmēram 50 pacienti, kopumā gada laikā tiek veiktas ap 6000 hemodialīzes procedūras, un šādu pacientu skaits nesamazinās.

Jaunās iekārtas jeb tā saucamās "mākslīgās nieres" paredzētas cilvēku ar hronisku nieru mazspēju ārstēšanai.

Pieslēdzot pacientu hemodialīzes iekārtai, viņa asinis tiek izlaistas caur aparātu un procedūras gaitā atbrīvojas no vielmaiņas produktiem. Šo pašu funkciju veic veselas nieres. Ja tās vairs nespēj pašas veikt organisma attīrīšanas funkciju, to var paveikt speciāli tam paredzētas iekārtas. Dažkārt pacienti ierodas slimnīcā ik pārdienas, lai veiktu šo procedūru un uzturētu organisma dzīvotspēju.

“Šīs procedūras bieži vien palīdz cilvēkiem saglabāt dzīvi līdz viņiem tiek veikta nieru transplantācija. Tās ir jaunas iekārtas, drošas iekārtas, racionālāk izmantotie resursi, kas ir slimnīcā, un mēs esam palielinājuši arī šī pakalpojuma sniegšanas iespējas. Faktiski jaunās iekārtas ļauj Daugavpils reģionālajai slimnīcai apkalpot praktiski visu Latgales reģionu," saka Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs Reinis Joksts.

Pirmais pacients pie "mākslīgās nieres" Daugavpils slimnīcā tika pieslēgts teju 30 gadus atpakaļ un kā norāda Hemodialīzes nodaļas vadītājs Anatolijs Turonoks piektdien pirmoreiz šīs nodaļas vēsturē tehniskie jautājumi pacietu ārstēšanas procesā ir atrisināti pilnībā:

“Šodien mēs ne tikai varam vienā maiņā pieslēgt 12 pacientus pie aprātiem, bet arī kopumā palielināt pacientu skaitu līdz 60, šobrīd programmā ir 44 pacienti.”

Turonoks norāda, ka ar laiku pacientu skaits ar nieru mazspēju varētu tikai pieaugt, un nepieciešamība pēc  hemodialīzes procedūrām – pieaugt: “Vispārējas tendences gan Eiropā, gan pasaulē liecina, ka pacienti noveco, hroniskas slimības, cukura diabēts, hipertensija, tas viss palielina pacientu skaitu programmā, un viennozīmīgi pieprasījums pēc šīs ārstēšanas metodes perspektīvā pieaugs.”

Desmit jauno hemodialīzes jeb "mākslīgās nieres" aparātu iegāde, kas kopumā izmaksājusi ap 100 000 eiro, pēdējā laikā nav bijusi vienīgā investīcija slimnīcas medicīnisko iekārtu uzlabošanā un modernizēšanā. “Šogad esam investējuši jaunām apstarošanas iekārtām, kas ir paredzētas onkoloģiskiem pacientiem,  poliklīnikai ir iegādātas diagnosticēšanas iekārtas pacietiem ar acu slimībām, esam atjaunojuši datortomogrāfa darbību, kā arī lielas investīcijas Hemodialīzes nodaļai," stāsta Turonoks.

Kopumā šī gada laikā Daugavpils slimnīcas tehniskajā nodrošinājumā ar vietējās pašvaldības finansiālu palīdzību ieguldīts ap pusmiljons eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti