Daugavpils pilsētas domē mēra meklēšana aizvien strupceļā

Daugavpils dome bez mēra ir jau kopš aizvadītā gada 22. novembra, kad no amata tika gāzts politiķis Rihards Eigims, kas Daugavpils domē ievēlēts no saraksta "Mūsu partija". Ja līdz 22 .janvārim netiks ievēlēts cits domes priekšsēdētājs, balstoties uz likumu “Par pašvaldībām”, Saeimai ir tiesības atlaist domi.  

ĪSUMĀ:

  • Trīs Daugavpils domē ievēlētās partijas nespēj vienoties un ilgstoši strādāt noturīgā koalīcijā.
  • Ja līdz 22. janvārim mēru neievēlēs, VARAM virzīs lēmumu par domes atlaišanu.
  • Mēra pienākumu izpildītājs Prelatovs cer: politiķi līdz 22. janvārim spēs vienoties.
  • Valērijs Kononovs no “Saskaņas” neredz kompromisus kandidātam uz mēra krēslu.
  • Latgales partijas deputāts Aivars Broks pārliecināts: Daugavpilī būs ārkārtas vēlēšanas.

Daugavpils pilsētas domē trīs ievēlētās partijas nespēj vienoties un ilgstoši strādāt noturīgā koalīcijā. Šajā domes sasaukumā ir gāzts priekšsēdētājs jau divas reizes. Sākumā domē koalīciju veidoja “Saskaņa” ar “Mūsu partiju” Andreja Elksniņa vadībā, septembra sākumā situācija mainījās. Andrejs Elksniņš tika gāzts, “Latgales partija” un “Mūsu partija” izveidoja jaunu koalīciju, par priekšsēdētāju ievēlot Rihardu Eigimu.

Daugavpils pilsētas domē mēra meklēšana aizvien strupceļā
00:00 / 04:38
Lejuplādēt

Dažus mēnešus vēlāk arī Rihards Eigims no mēra amata tika gāzts. Šobrīd trim domē ievēlētajām partijām vienošanās par jaunas koalīcijas veidošanu nesokas. Tuvojas jau divi mēneši, kad Daugavpils pilsētas dome dzīvo bez priekšsēdētāja. Ja līdz 22. janvārim domē joprojām situācija nebūs mainījusies,  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rīkosies.

“VARAM virza likumprojektu par domes atlaišanu, tā kā to nosaka likums par pašvaldībām, ja netiek ievēlēts priekšsēdētājs divu mēnešu laikā. Šis nav politiski vērtējams vai nevērtējams, likums skaidri nosaka, ka ir jāvirza likums par domes atlaišanu, tikko kā Saeima pieņem šo likumu, tā tiek atlaista,”  rīcību skaidroja VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts.

Šobrīd Daugavpils domes priekšsēdētāja vietas izpildītājs ir domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Igors Prelatovs no “Mūsu partijas”. Šobrīd pašvaldībā nav arī izpilddirektora.  

Prelatovs cer, ka politiķiem izdosies vienoties līdz 22. janvārim.

“Uzskatu, ka politiķim, ja viņš ir politiķis, jāprot vienoties un, ja neprot vienoties, viņam nav jāpiedalās vēlēšanās. Arī deputāti, kuri pašlaik ir Daugavpils pilsētas domē, es ieteiktu viņiem atlīdzināt to daļu, kura tiks virzīta uz pārvēlēšanu, lai nebūtu kauns iedzīvotājiem skatīties acīs. Tomēr uzskatu, ka 15 deputātiem ir iespēja vienoties un atrast to kandidatūru, kura varētu būt par priekšsēdētāju,” sacīja Prelatovs.

Prelatovam šobrīd nav būtiski, no kuras partijas un kurš varētu ieņemt priekšsēdētāja amatu, tomēr viņš nepārstāv visu “Mūsu partijas” deputātu viedokli.

“Man vienalga, galvenais, lai cilvēks būtu labs,” norādīja Prelatovs.

Citādāk uz situāciju raugās deputāts Valērijs Kononovs no “Saskaņas”. Viņš neredz kompromisus kandidātam uz mēra krēslu.

“Turpināt veiksmīgi strādāt un labot tās kļūdas, kas ir pieļautas, ir spējīgs tikai Andrejs Elksniņš, kuram tik tiešām divu mēnešu laikā daudz ko izdevās uzsākt,” uzskata Valērijs Kononovs.

Viņš apliecināja, ka teju jau divu mēnešu laikā politiķiem nav bijušas nopietnas sarunas par nākamās koalīcijas veidošanu.

“Šeit jābūt nopietnām sarunām, līdz šim man tāds iespaids, ka notiek, negribu saukt uzvārdus, bet notiek tādas kā spēlītes, amatu iztirgošana, tas neraksturo no labās puses atsevišķus manus kolēģus, un tas tiešām neveicina tādu produktīvu risinājumu,” norādīja Valērijs Kononovs.

Sarunas, Rihardam Eigimam zaudējot priekšsēdētāja amata, kā apliecina Latgales partijas deputāts Aivars Broks, no viņu partijas puses tika uzsāktas, tomēr nesekmīgi.

“Mums bija divas tikšanās, to mēs panācām, bija ar “Saskaņas” un “Mūsu partijas” pārstāvi, bija zināma cerība, ka kaut kas labs sanāks, bet ne ar ko nebeidzās, uz trešo tikšanos neviens neatnāca, un mēs sapratām, ka tas ir bezcerīgi,” stāstīja Aivars Broks.

Viņš ir pārliecināts, ka Daugavpils pilsētā notiks atkārtotas vēlēšanas.

“Šobrīd es redzu, ka šī situācija beigsies ar to, ka būs ārkārtas vēlēšanas, jo sarunāt mēs ar viņiem nevaram neko, vai viņi viens ar otru var sarunāt un atgriezties pie pirmās koalīcijas, teorētiski - jā, bet tas kļūst smieklīgi,” atzina Aivars Broks.

Ja Daugavpils pilsētas domē līdz 22. janvārim netiks ievēlēts priekšsēdētājs, dome tiks atlaista. Un, visticamāk, neradot papildu spriedzi budžetam, nākamās vēlēšanas varētu tikt rīkotas kopā ar Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kas notiks 25.maijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt