Daugavpils peldošā pirts «noiet pa burbuli» un nonāk metāllūžņos

"Veiksme" ir kuteris, kas bija pietauvots Daugavpils atpūtas vietā Stropu ezerā un kura galvenā  sūtība bija pa ezeru pārvietot peldošu liela izmēra guļbūves pirti. Pirms pāris nedēļām kuteris iegrima un no tā sāka noplūst naftas produkti, piesārņojot Stropu ezeru. Lai likvidētu avārijas sekas, ezerā tika uzstādītas bonas un atsūknēti vairāki desmiti kubikmetri degvielas un ūdens maisījuma.

Izdevies no ezera izvilkt arī pašu avārijas izraisītaju - kuteri, kas, tāpat kā peldošā pirts, tiek demontēti. "Stropu  vilnis", kas bija viena no aprīkotajām pludmalēm ezerā, paliks bez sava īpašā tūrisma objekta, bet pašvaldībā sola - neraugoties uz avāriju, pludmale nezaudēs savu Zilā karoga statusu.

Pludmalē "Stropu vilnis", kurai jau būtu jāsāk gatavoties jaunajai atpūtas sezonai, šobrīd rit pavisam neierasta rosība - veca kutera vraka metināšana un griežana pa daļām un guļbūves demotāža. Tā Lielais Daugavpils Stropu ezers atvadās no sava tūrisma piedāvājuma - peldošās pirts un kutera, kas pirti pārvadāja.

"Līdz šodienai man bija dots laiks kuteri izvilkt no ūdens, to noteica vides pārvalde. Izsaucu buldozeru un to veicu. Tagad demontāža. Kuterim vieta tikai metāllūžņos, jo vairs neko nevar izdarīt. Tas bija iegrimis, bet daļu no kutera iekšas vietēji "bomži" pa daļām izzaga. Tur vairs nekas nepalika," stāsta jaunais kutera un pirts saimnieks Viktors Tavkins.

Viņš kuteri un pirti iegādājies burtiski uzreiz pēc tā avārijas un degvielas noplūdes ezerā, jo pats savulaik strādājis uz šī kutera, bijis mehāniķis. Ja agrāk par kuteri un pirti interese bijusi liela, tad pēc nogrimšanas viņš palicis vienīgais  pretendendents. Jau trīs gadus nedz pirts, nedz kuteris vairs nedarbojušies, tas noticis pēc tam, kad bankrotēja celtniecības firma "Gādība".

""Gādība" to bija smuki uzfrišinājusi, viss bija nokrāsots, koka klājs bija atjaunots," Daugavpils tūrisma informācijas centra vadītāja Lolita Kazlovska datorā rāda, kā savulaik vēl 2008.gadā, kad pirts sākusi darboties, izskatījās piedāvājums - velkošais kuteris ar nosaukumu "Veiksme" un peldošā pirts. Tam bijis labs pieprasījums, turklāt - ekskluzīvs visā apkaimē.

"Ideja bija ļoti laba, tā ideja, ko toreiz bija uzsākusi SIA "Ekobūvniecība", SIA "Gādība" meitasuzņēmums, bija ļoti laba ideja par sakārtotu pludmali, par atpūtas vietu. Pirts bija pieprasīta. Tā bija trīs klāju pirts, kurā bija gan sauna, gan istabiņas, vēl bija trešais klājs, kur varēja sauļoties un turpat augšā dančus rīkot. Produkts bija ļoti pieprasīts, jo šāds piedāvājums nebija ne Daugavpilī, ne tuvākajā Austrumlatvijas apkārtnē," stāsta Lolita Kazlovska.

"Ar kuģīti bija tā, ka kuģītis vairāk pildīja tehnisko funkciju. Galvenais tūrisma produkts Stropos bija peldošā pirts. Kuģītis kalpoja par velkoni. Specifika bija tāda, ka pirts bija jāaizvelk kaut kur ezera vidū, tur, kur klientam labāk patika, tad tur viņus nofraktēja ezera vidū vai malā, tad cilvēki atpūtās un kuģītis devās krastā. Vēl bija otrs moments, ka pēc klientu vēlmēm ar šo kuģīti varēja nogādāt pārtiku, dzērienus tiem cilvēkiem, kuri tajā brīdī atpūtās. Tad, kad cilvēku atpūtas laiks bija beidzies, kuģītis devās pakaļ un pirti atkal nogādāja ar visiem atpūtniekiem krastā," skaidro Daugavpils tūrisma informācijas centra vadītāja Lolita Kazlovska.

Šāds piedāvājums vismaz pagaidām vairs nebūšot Lielajā Daugavpils Stropu ezerā, jo, kā stāsta jaunais kutera un pirts saimnieks, kuteris "Veiksme" nonāks metāllūžņos, bet guļbaļķu pirts, kas šobrīd tiek demontēta, visdrīzāk mājvietu radīs kaimiņos Lietuvā pie kāda ezera, bet vairs nebūšot peldošā.

Iegādāto pirti un kuteri Viktoram Tavkinam no pludmales jaizvāc līdz ceturtdienai, 2.aprīlim, jo pašavaldībai svarīgi attīrīt pludmali un pilnībā likvidēt degvielas noplūdes sekas, lai Zilā karoga statuss "Stropu vilnim" sagalabātos. "Piesārņojuma uz ezera nav, tikai līcī. Piesārņojums ir neliels, bet mēs ceram, ka ar Zilo karogu būs viss kārtībā un ka pēc divām, trīs nedēļām nekādu problēmu nebūs," saka Komunālā dienesta tehniskais direktors Teodors Binders.

Pēc avārijas seku likvidācijas notiks Stropu ezera ūdens monitorings un vietas apsekošana, kas arī  noteiks, vai kutera "Veiksme" avārija neliks zaudēt šajā sezonā vienu no diviem Zilajiem karogiem Daugavpils Stropu ezerā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti