Daugavpils novadā uziet 30 mucas ar nezināmas izcelsmes ķīmiskām vielām

Valsts vides dienests (VVD) šonedēļ Daugavpils novada Līksnas pagastā dažādās vietās valsts AS "Latvijas Valsts meži" un valsts AS "Latvijas dzelzceļš" piederošajās teritorijās konstatēja kopumā 30 mucas ar nezināmas izcelsmes ķīmiskām vielām, kuru kopējais apjoms – 5750 litri. Piesārņojums no mucām noplūdis vidē, no kurienes tas savākts, informēja dienestā.

Vizuāli novērtējot, mucās atradās naftas produktu saturoši atkritumi (atstrādāta eļļa), kā arī nezināmas izcelsmes oranžas krāsas viela. Daļa no mucām bija slēgtas, kas neļāva vizuāli noteikt to saturu. Paņemti grunts paraugi ķīmiskās vielas identificēšanai.

Sadarbojoties VVD Daugavpils reģionālajai vides pārvaldei, Valsts policijai (VP), Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam  un Valsts meža dienestam, kā arī teritoriju īpašniekiem, notikuma vietā veikti neatliekamie pasākumi.

Vidē konstatētās mucas un no tām noplūdušais piesārņojums savākts. Mucas nogādātas atkritumu apsaimniekotājam pagaidu uzglabāšanai.

VP Līksnas pagastā aizturēja iespējamo pārkāpēju, kura automašīnā atradās vēl 18 mucas ar nezināmas izcelsmes vielu un kurš atkritumus pārvadāja nelikumīgi, proti, nesaņemot atbilstošu atļauju atkritumu pārvadāšanai.

Daļa no kopumā 30 mucām ar nezināmas izcelsmes ķīmiskām vielām

VVD aicina iedzīvotājus ziņot, ja viņu rīcībā ir kāda papildu informācija par personām, kas, iespējams, ir iesaistītas šī pārkāpuma izdarīšanā. Informāciju lūgts nosūtīt uz e-pastu "[email protected]" vai sazināties, zvanot VVD vienotā zvanu centra tālruni 26338800 (24/7), kā arī ziņot VP, zvanot 65403311 vai 110.

Vienlaikus VVD izsaka pateicību Daugavpils novada iedzīvotājiem, kas atbildīgajiem dienestiem sniedza informāciju par iespējamu vides piesārņošanu. Savlaicīgi saņemtā informācija šajā gadījumā ļāva ne tikai novērst liela mēroga vides piesārņojuma izplatīšanos, bet arī aizturēt pārkāpēju, kas veica atkritumu nelikumīgu pārvadāšanu.

VP uzsāks kriminālprocesu lietas apstākļu noskaidrošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt