Daugavpils novadā trīs nedēļu garumā apmāca jaunos zemessargus

Šobrīd Zemessardzes 3. Latgales brigādes mācību poligonā "Meža Mackeviči” Daugavpils novadā notiek zemessargu militārās pamatapmācības kurss. Tajā piedalās ap 80 jauno zemessargu no Latgales un Vidzemes, kuri triju nedēļu laikā uzlabo fizisko sagatavotību un apgūt militāro iemaņu pamatus. "Tas ir pamats, lai kļūtu par savas zemes sargu”, saka paši jaunie zemessargi, daudziem no kuriem tās ir šāda veida pirmās apmācības.

Daugavpils novadā trīs nedēļu garumā apmāca jaunos zemessargus
00:00 / 02:36
Lejuplādēt

Jau vairāk nekā nedēļu meža vidū Vaboles pagastā Zemessardzes 3. Latgales brigādes mācību poligonā „Meža Mackeviči” jaunie zemessargi gūst iemaņas, kas ir būtiskas, lai attaisnotu un izpildītu savas Nacionālo bruņoto spēku struktūras nosaukumu.

21 gadu jaunā zemessardze Sanda no Kārsavas studē psiholoģiju, viņa ir viena no tām, kas uzreiz pēc pilngadības stājās Zemessardzes rindās.

“Šī ir septītā diena, mēs šeit nedzīvojam pēc kalendāra, bet pēc dienam, kas šeit ir pavadītas. Nevar teikt, ka ir viegli, bet nevar teikt, ka ir neiespējami. Ir brīži, kad paliek grūtāk, tad mēs visi kopā saprotam, kāpēc mēs te esam un ko darām. Emocijās pāršauj pozitīvisms, neraugoties uz to, kad ir pat liels nogurums. Zemessardze, tā man ir klāt kopš bērnības, jo apkārt daudzi tur darbojas, jo īpaši ģimenē.

Sasniedzu vajadzīgo vecumu un sapratu, ka man ar to vajag savu dzīvi savienot arī oficiāli. Tas ir labs un noderīgs veids un iespēja, kā izrādīt cieņu savai zemei.

Un, ja reiz es atbilstu visiem kritējiem, tad neredzu iemeslu, kāpēc, lai es te nebūtu," stāsta Sandra.

Tieši jaunieši šobrīd ir tie, kas papildina Zemessardzes rindas un attiecīgi arī iziet militārās apmācības pamatkursu, kopš 2015. gada apmācības notiek triju nedēļu garumā, apliecina nometnes vadītājs kapteinis Jevģēnijs Borisovs.

Viktorija Kuzmina

“Šeit piedalās zemessargi, kuri nesen iestājušies Zemessardzes rindās, devuši zemessarga zvērestu, saņēmuši formu, ekipējumu un ieroci. Šeit ir Latgales brigāde - Rēzekne, Daugavpils, Preiļi, Jēkabpils, Ludza. Zemessargi iegūst lauka kaujas iemaņas un šaušanas pamatprincipus, gūst ieskatu topogrāfijas, ierindas apmācības, medicīnas un sakaru jomās. Šeit tas viss tiek apgūts secīgi vienlaicīgi un zemessargi tiek pieradināti pie nometnes rutīnas, militārās disciplīnas,” stāsta Borisovs.

Lai veltītu trīs nedēļas apmācībām, jaunie zemessargi, kā Sandas gadījumā - studenti, izmanto brīvlaiku, citi, piemēram, Viktorija Kuzmina no Jēkabpils 56. kājnieku bataljona šajā laikā ņem darbā atvaļinājumu, jo šeit arī atrodas pārliecības dēļ.

“Man vienmēr ir patikusi militārā joma. Iepriekš nevarēju saņemties, man likās, ka es to nespēšu nedz fiziski, nedz morāli. Laikam ejot, es tomēr esmu nokļuvusi šeit un nožēloju par to patērēto laiku, ko es neizmantoju lietderīgi, jo varēju būt jau sen šeit, nevis sākt visu no nulles. Man jau ir 31 gads, tas ir tāds apzinīgs vecums, kad es zinu, uz ko es eju un ko gribu. Esmu friziere, piestrādāju apsardzē, un sapņi bija par policiju vai ko militāri. Taču tam ir gan vecuma, gan fiziskie ierobežojumi, tāpēc priekš manis tieši Zemessardze bija optimālākais risinājums.

Protams, grūti ir izrauties no ikdienas rutīnas, jo ir privātā dzīve, bērni, darbs, pat vairāki darbi. Taču, ja ļoti, ļoti vēlas, tad visu var izregulēt un tikt uz nometni," norāda Viktorija.

Šajā nometnē no gandrīz 80 zemessargiem no sešiem bataljoniem trešā daļa ir tieši sievietes, kuras plecu pie pleca ar vīriešiem apgūst lauka kaujas iemaņas, šaušanas pamatprincipus.

Kapteinis Jevģēnijs Borisovs

“Mēs dzīvojam kopā - gan puiši, gan meitenes, bet esam nedaudz nodalījušies, katram ir savs stūrītis. Jā, puiši mums ir ļoti galanti, vienmēr palaiž mūs pirmās pusdienās, jo mums patīk ilgāk padzert kafiju, bet tas nav obligāti, es varētu izturēt, ja mēs būtu visi vienlīdzīgi," saka Sanda.

Un šai komandai tāpat kā katram indivīduāli, esot Zemessardzē, jābūt gataviem ik vienā mirklī, kad tas būs nepieciešams, arī pielietot savas zināšanas un iemaņas. Un tam jaunie spēki šajā Nacionālo bruņoto spēku struktūrā - Zemessardzē - ir gatavi.

“Jā, man nav baiļu, es ietu pirmā. Ja būtu trauksme celta, es būtu gatava aizstāvēt savu zemi. Tas arī ir viens no primārajiem mērķiem, kāpēc mēs šeit esam,” tā Viktorija.

Jauno zemessargu apmācības mācību poligonā "Meža Mackeviči” Vaboles pagastā notiks līdz 2. augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt