Ārpus Rīgas

Daugavpilī atkritumiem dos iespēju pārvērsties par derīgu materiālu

Ārpus Rīgas

Cēsu vecpilsētā pabeigts atkritumu apsaimniekošanas modernizācijas projekts

Daugavpils novadā piešķir pabalstus bērnu brillēm un breketēm trūcīgajās ģimenēs

Daugavpils novadā piešķir pabalstus trūcīgo ģimeņu bērniem brillēm un breketēm

Daugavpils novadā jau vairākus gadus bērniem no trūcīgām ģimenēm tiek piešķirts vienreizējs pabalsts briļļu iegādei,  bet šogad  trūcīgajiem bērniem būs iespēja saņemt papildu finansējumu arī ortodonta pakalpojumiem.

Vismaz divi bērni no trūcīgajām ģimenēm ik gadus nelielajā Nīcgales pamatskolā izmanto iespēju saņemt pabalstu briļļu iegādei. Laukos, kur liels bezdarbs, tas ģimenēm ir liels atbalsts. “Bezdarbs, jo algotu darbu atrast nevar. Izbraukāt arī ir ļoti grūti, jo tie ir simts eiro mēnesī, lai izbraukātu ar autobusiem,” situāciju raksturo pagasta sociālā darbiniece Laura Bernāne.

Tāpēc   brilles nopirkt savam bērnam ne katra ģimene var atļauties. “Pašas parastākās [brilles] ir pie 30-40 eiro,” stāsta Bernāte.

“Mūsu novadā ir saistošajos noteikumos iestrādāts par to, ka mēs varam apmaksāt 36 eiro briļļu iegādei bērniņiem no trūcīgajām ģimenēm,” stāsta Daugavpils novada sociālo lietu nodaļas vadītāja Anna Jegorova. Viņa piebilst, ka šis pabalsts gan pieprasīts, gan ļoti svarīgs: 2015.gadā to izmantojuši 76 bērni. “Trūcīgās ģimenes nevar atļauties nopirkt brilles. Un citreiz pat nevar atvest bērnu uz centra poliklīniku, lai redzi pārbaudītu. Tāpēc citreiz pagasta pārvalde, ja cilvēki prasa, arī ar savu transportu atgādā to bērniņu uz poliklīniku, lai noteiktu redzes korekciju,” stāsta Jegorova.

Anfisa savam dēlam izmanto šo pabalstu un tic, ka, saudzīgi nēsājot brilles, tās  derēs vēl ilgu laiku. To, ka brilles svarīgas mācību procesam un ka atbalsts briļļu iegādei nepieciešams, saka arī novada izglītības pārvaldes vadītāja Irēna Bulaša.

Tomēr tas nav vienīgais pabalsta veids, ar ko var rēķināties šajā gadā Daugavpils novada trūcīgās ģimenes. Arī bērnu  zobiem pievērš uzmanība. “Šogad arī nāk klāt jauns pabalsts ortodonta pakalpojuma apmaksāšanai, jo ir ļoti daudziem bērniem skolā nepieciešami ortodonta pakalpojumi. Bet tas pakalpojums ir ļoti dārgs, un no trūcīgām ģimenēm reti kurš vecāks piekrīt aizvest to bērnu. Pirmā apskate ir bezmaksas, bet tālākās konsultācijas, pakalpojumi, breketes maksā lielu naudu. Tāpēc iestrādājām saistošajos noteikumos vienam bērnam līdz simts eiro apmaksāt arī ortodonta pakalpojumu,” skaidro Jegorova.

Pašvaldībā prognozē, ka pakalpojums būs nepieciešams aptuveni pussimtam novada bērniem. Tam paredzēts arī finansējums – vairāk nekā pieci tūkstoši eiro, jo laukos tā ir viena no problēmām, kas trūcīgām ģimenēm ar bērniem ir jāpalīdz risināt, pārliecināti sociālie darbinieki.

Arī zobārsti, piemēram, Daugavpils zobārstniecības poliklīnikas vadītājs Vaclavs Jasins norāda, ka ortodonta pakalpojumiem bērniem ir jābūt pieejamiem neatkarīgi no tā, kāds sociālais statuss ir ģimenei. Daugavpils novadā cer, ka šo pakalpojumu trūcīgās ģimenes izmantos, jo arī briļļu iegādes pabalstu izmantoja ap 85%  bērnu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt