Dienas ziņas

Daudzstāvu namos ugunsdrošība «»pieklibo«»

Dienas ziņas

Sākas festivāls «Dzīres Kuldīgā»

Notiek zemessargu 2. pamatapmācības nometne

Daugavpils novadā jaunie zemessargi pulcējas uz otro amatapmācību nometni

Kopš pagājušā gada ir mainījies jauno zemessargu apmācības modelis – pamatzināšanas iespējams apgūt intensīvajā lauka nometnē, kas palīdz ietaupīt apmācībās ieguldāmo laiku. Nu zemessargi pulcējušies uz pamatapmācību nometni.

171 apmācāmais un kopumā 244 cilvēki šogad iesaistīti Zemessardzes 3. brigādes organizētajās pamatapmācībās Zemessardzes 34. artilērijas bataljona mācību bāzē ''Meža Mackeviči'' Daugavpils novadā. Tur pulcējušies zemessargi no dažādām Latvijas vietām. Mācības vērstas uz jauno zemessargu teorētisko, praktisko un fizisko iemaņu uzlabošanu.

“Fiziski sagatavoti jaunieši ir ļoti labi. Vairāk tas ir psiholoģiski – daži neiztur to, ka no ģimenes atsevišķi. Jauniešiem ir arī grūti pārvarams tas, ka viņiem ir ierobežojumi, jo šeit ir reglaments, ir ierobežojumi pārvietoties individuāli,” stāsta Zemessardzes 32. kājnieku bataljona operatīvās nodaļas priekšnieks kapteinis Zigmārs Krišāns.

Šogad būtiski uzlaboti arī jauno zemessargu dzīvošanas apstākļi. Nometnē ir divas atsevišķas teltis, kurās ir pieejamas gultas un tīra gultasveļa. Nometnes teritorijā izvietotas dušas ar karsto ūdeni, tualetes, žāvētava, kurā žāvē mācību laikā izmirkušās drēbes.

“Šogad mūsu papildinājums ir teltis, kurās mēs varam izmitināt 200 karavīrus. Teltis ir aprīkotas gan ar apsildes iekārtām, tāpat arī ir iespēja izmitināt karavīrus divstāvu guļamajās gultās. Un ir nodrošināta arī visiem jauniešiem nepieciešamā pamatvajadzība – bezvadu internets,” stāsta Zemessardzes 3. brigādes komandieris pulkvežleitnants Māris Simsons.

Jaunieši, kas piedalās nometnē, atzīst, ka, pirmkārt, tur atrodas, lai pārbaudītu sevi un uzzinātu savu spēju robežas, kā arī lai vajadzības gadījumā varētu kalpot savai valstij.

“Ļoti interesanti, mani viss šeit apmierina, nav par ko sūdzēties. Daudz jaunu cilvēku, nav tas pats, kas Jaunsardzē - šeit tomēr mēs esam pieauguši, ir, kas māk vairāk, ir, kas māk mazāk, jāpalīdz citiem. Pats grūtākais ir piecelties no rītiem,” stāsta Zemessardzes 31. kājnieku bataljona zemessargs Reinis Rubins.

“Varbūt var gadīties kāda x stunda, lai būtu gatavs aizstāvēt zemi un būtu gatavs aizstāvēt savu ģimeni,” saka Zemessardzes 55. Kājnieku bataljona zemessargs Igors Babaks.

“Tas ir atkarīgs no paša cilvēka, kā viņš ir audzis, ka viņš ir sagatavots, kā viņš ir trenēts un kam viņš ir gatavs,” saka Zemessardzes 55. kājnieku bataljona zemessardze Laura Bračka.

Kā norāda nometnes vadītājs, liela daļa jauniešu pēc pamatapmācības nometnes turpina pilnveidoties arī citās Zemessardzes organizētajās apmācībās. Galvenais, ka jauniešos tiešām jūtama saliedētība un cīņasspars, kas izšķirošā brīdī var nozīmēt ļoti daudz.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti