Ārpus Rīgas

Avīzes "Ziemeļlatvija" galvenā redaktore par jauna centra atklāšanu Valgā

Ārpus Rīgas

Kvinoja. Vai perspektīva lauksaimniecības kultūra Latvijā?

Daugavpils novadā jauni kapsētu darbības un uzturēšanas noteikumi

Daugavpils novadā jauni kapsētu uzturēšanas noteikumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Daugavpils novadā, ņemot vērā Valsts kontroles revīzijas rezultātus, izstrādāti jauni novada kapsētu darbības un uzturēšanas noteikumi, kas paredz jaunu kārtību kapu apsaimniekošanā un neuzraudzīto kapavietu uzskatē. Novadā arī turpmāk netiks piemērota maksa par kapavietas piešķiršanu, ierādīšanu un rezervēšanu pašvaldības kapsētās.

Aizgājējus tai saulē Daugavpils novadā var apbedīt 72 pašvaldības kapos – tieši tik daudz to uzskaitījuši novada domes atbildīgie speciālisti. Sakārtot un uzturēt kapus pašvaldībai ir būtiski, apliecina novada domes priekšsēdētājas vietnieks Arvīds Kucins.

Kapsētu apsaimniekotājiem un tās ir pagastu pārvaldēm ir pienākums veikt kapsētu topogrāfisko un apbedījumu vietu precīzu uzskaiti kapu grāmatās un elektroniskā datu bāzē. Darbs šajā jomā novadā esot sākts jau sen.

“Kapsētas pārziņa pienākums ir līdz 1.oktobrim apsekot kapsētu, konstatēt un nofotografēt neuzraudzītās kapsētas. Neuzraudzītās kapavietas tiek marķētas ar brīdinājuma zīmi, tiek sagatavots akts un izdarīta atzīme kapu grāmatā. Saskaņā ar sagatavoto aktu, kapsētas pārzinis nosūta kapavietas uzturētājam informāciju par kapavietas aktēšanu. Ja akts tiek izrakstīts trīs gadus pēc kārtas, tad kapavieta pāriet kapsētas apsaimniekotāja rīcībā,” skaidro domes izpilddirektores vietnieks Aleksandrs Aizbalts.

Tātad saskaņā ar jaunajiem noteikumiem,

ja kapa vieta nav sakārtota trīs gadus pēc kārtas, tad kapavieta pāriet kapsētas apsaimniekotāja rīcībā.

Ambeļu kapi nav lieli, bet seni. Arvien mazāk paliek to, kas regulāri brauc un uzkopj savu piederīgo kapavietas, stāsta kapsētas kapličas uzraudze Marija Rajecka. Arī kapos sastaptie cilvēki apliecina, ka kapu kopiņu, kuras aprauga tuvinieki, kļūst arvien mazāk. Te liels palīgs kapu sakopšanā esot pašvaldība, saka Rajecka.

Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem neuzraudzītajām kapavietām, kur apbedījums bijis pirms 25 gadiem, var veikt virsapbedījumu. Tas ir jauninājums novadā, saka domes jurists Andris Pļeskota.

Tiesa, pagaidām šis jauninājums novada kapsētās neesot īpaši aktuāls, tāpat kā ieviest maksas pakalpojumu par kapavietas piešķiršanu, ierādīšanu un rezervēšanu.

Saskaņā ar Valsts kontroles datiem samaksa par kapa vietām Latvijā ir ļoti atšķirīga – sākot no 28 eiro līdz 2850 eiro par kapavietu, dažviet tāpat kā Daugavpils novadā maksa vispār netiek piemērota. Taču ir paredzētas sodas naudas par saistošo noteikumu neizpildi - fiziskām personām līdz 360 eiro un juridiskām personām līdz 1400 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti