Dienas ziņas

Pirmajā koru Eirovīzijā uzvar Slovēnija

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Daugavpils mērs vēlas LTV sudiju Daugavpilī

Daugavpils mērs vēlas LTV studiju Daugavpilī

Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš (“Saskaņa”) nosūtīja vēstuli Nacionālajai radio un televīzijas padomei (NEPLP) un Latvijas Televīzijas valdei, piedāvājot izskatīt iespēju izveidot pilsētā LTV studiju.

Pametot savu mēra krēslu, iepriekšējais domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis ( Latgales partija) lauza līgumu ar vietējo televīziju “Dautkom”.

Jaunievēlētais Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš piedāvā  pilsētā atvērt LTV studiju, kuras darbība varēšot disciplinēt vietējos politiķus, jo - pēc viņa teiktā -  komercmedijus jebkurā brīdī var nopirkt.

“Daugavpils ir pelnījusi LTV studijas izveidi. Ieguvumi ir vairāki. Gan mediju telpas stiprināšana Latgalē, gan Rīgā esošie ierēdņi un politiķi zinātu daudz tuvāk to, kas notiek pilsētā, kādas ir to problēmas un kādi ir iespējamie risinājumi,” savu piedāvājumu pamatoja Elksniņš.   

Vēl viens iemesls, kāpēc mērs pilsētā vēlas redzēt LTV studiju, ir neparastas attiecības ar vietējo televīziju “Dautkom”. Pērn Andrejs Elksniņš nosauca to par politiski angažētu, bet bijušais mērs Jānis Lāčplēsis savā pēdējā vadības dienā lauzis domes līgumu ar vietējo televīziju, kurš paredzēja nodrošināt pusstundas tiešo ēteru. 

Savukārt telekompānija ir izrādījusi interesi strādāt ar jaunu domes vadību, tikai domes vadība vēl joprojām klusē. Daugavpils pašvaldības mājaslapas informācija liecina, ka “Dautkom” skaitās vienīgā pilsētas kabeļtelevīzija.

“Dautkom TV” galvenā redaktore Inna Plavoka stāstīja, ka uzņēmums lauza līgumu ar iepriekšējo domes vadību par tiešo ēteru nodrošināšanu, “bet tas pilnīgi nenozīmē, ka mēs kaut kādā veidā atsākamies sadarboties ar esošo domes vadību”.

“Jau ir pagājušas divas nedēļas no tā laika, bet nekādi piedāvājumi par mūsu kopējo sadarbību no domes nenāca,” sacīja Plavoka.

“Vienkārši uzrakstīt vēstuli un te atvērs LTV studiju? Man liekas, ka jaunajai pilsētas domes vadībai, kā arī jebkurai citai domes vadībai, ir jābūt ieinteresētiem vietējā biznesa un uzņēmumu attīstībā,” piebilda Plavoka.

Vietējās televīzijas pārstāvji neatbalsta domes priekšsēdētāja iniciatīvu attiecībā uz LTV studijas atklāšanu pilsētā, jo baidās zaudēt reklāmdēvējus un auditoriju. Tikmēr Lāčplēsis atbalsta ideju par Latvijas Televīzijas studijas atvēršanu, bet bažījas par neitrālās politiskās pozīcijas saglabāšanu.

“Par to jau lemj valsts, NEPLP un attiecīgās institūcijas. Būs labi, ja informācijas par Daugavpili un Latgali būs tikai vairāk,” pauda Lāčplēsis.

Nacionālajā radio un televīzijas padomē (NEPLP) nav pārliecināti, ka Latvijas Televīzijas studija varēs parādīties Daugavpilī. Ja domes vadībai būs nepieciešams izplatīt svarīgu informāciju, tad to ir iespējams darīt ar Latvijas Radio Latgales studijas palīdzību, uzsver padomē.

“Jāņem vērā arī tas, ka Daugavpilī žurnālistu ir tik, cik viņu ir. Viņi tāpat savstarpēji saistīti un, ja studijas vadība atradīsies Rīgā un tas būs Daugavpils domes apmaksātas telpas un apmaksāta tehnika, kā Elksniņa kungs raksta savā vēstulē, tad, manuprāt, pastāv ļoti lielas bažas, ka šī sabiedriskā medija studija tiks izmantota konkrētam politiskām interesēm un, manuprāt, par valsts naudu nav jārīkojas šādi,” norādīja NEPLP loceklis Ivars Āboliņš.

Savukārt Latvijas Televīzijas valdes priekšsēdētājs Ivars Belte uzskata, ka atvērt studiju Daugavpilī, kā arī citās Latvijas pilsētās ir laba iespēja LTV attīstībā.

“LTV jau ilgāku laiku runājusi par to, ka vajadzētu veidot Latgalē atsevišķu studiju, lai mēs būtu tuvāki notikumiem. Lai nebūtu tā, ka mēs nodarbojamies ar tādu redakcijas darbu, izšķirojot sižetus, kas mums interesē un kas ne. Lai mēs saprastu, kas notiek Daugavpilī,” pauda Belte.

2015. gada aprīlī Nacionālā radio un televīzijas padome apstiprināja mediju attīstības programmu Latgalē, kura nodrošina reģionā izveidot TV un radiostudiju. Šīs programmas ietvaros 2016. gada jūnijā Latvijas Radio multimediju studija sāka savu darbu Rēzeknē. Tuvākajā laikā padome kopā ar Latvijas Televīziju plāno pārrunāt sabiedriskās televīzijas studijas izveidi Daugavpilī.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt