Daugavpils mēra Eigima valsts valodas zināšanas joprojām nav atbilstošā līmenī

Lai gan pēc Valsts valodas centra pārbaudēm pagājušā gada nogalē Daugavpils domes priekšsēdētājam Rihardam Eigimam tika dots pusgads, lai uzlabotu latviešu valodas zināšanas, nesen veiktā atkārtotā pārbaude liecina, ka viņa zināšanas joprojām nav atbilstošā līmenī.

Valsts valodas centrs iepriekš sodīja Eigimu par to, ka viņš nelieto valsts valodu augstākā līmeņa otrajā pakāpē, kā to nosaka likums. Toreiz Daugavpils mērs bija apņēmies uzlabot savas valsts valodas prasmes.

Valsts valodas centra Valodas kontroles reģionālās nodaļas vadītāja Sarmīte Pāvulēna
00:00 / 00:21
Lejuplādēt

Tomēr pēc nesen veiktas atkārtotas pārbaudes Valsts valodas centrs konstatējis, ka Riharda Eigima latviešu valodas zināšanas joprojām nav atbilstošas. Tika konstatēts, ka Daugavpils mērs valsts valodu nelieto augstākā līmeņa otrajā pakāpē, tāpēc izrakstīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Taču lēmums šajā lietā Valsts valodas centrā vēl neesot pieņemts, un lieta tiks izskatīta mēneša laikā, pastāstīja centra Valodas kontroles reģionālās nodaļas vadītāja Sarmīte Pāvulēna.

Viens no Valsts valodas centra iespējamiem lēmumiem varētu būt lietas nodošana tiesā deputāta mandāta anulēšanai. Līdzīgi bija ar iepriekšējā Daugavpils domes sasaukuma deputātu Vladislavu Bojarunu (Latgales partija), kura gadījumā vēl turpinās tiesvedība.

Tomēr abus šos gadījumu nevarot salīdzināt, saka Pāvulēna. “Šie gadījumi nav salīdzināmi: Bojarunam bija jālieto valsts valoda augstākā līmeņa pirmā līmeņa pakāpē, bet te [Eigimam] valsts valoda jālieto augstākā līmeņa otrajā pakāpē,” skaidro Valodas centra pārstāve.

Ar pašu Rihardu Eigimu Latvijas Radio sazināties neizdevās, viņa palīdze Olga Petkeviča arī nesot pilnvarota komentēt situāciju.

Latvijas Pašvaldību savienībā Daugavpils domes priekšsēdētāja Riharda Eigima gadījums nav apspriests. “Nav skatīts un neesam vērtējuši. Taču, ja šāds likums ir pieņemts, tā prasības ir jāpilda. Nevar būt tiesiskais nihilisms, ja kompetenta iestāde to vērtē, tad jābūt arī rezultātam,” saka savienības priekšsēdis Gints Kaminskis.

Izvairīgi par sekām šajā lietā runā domes deputāti. “Vai uz tiesu centrs sniegs šo lietu vai dos iespēju uz kaut kādu trešo termiņu, šobrīd grūti pateikt. Ja uz tiesu, tad jāskatās, kā notiks tiesa, bet mēs jau zinām, kā darbojas mūsu tiesa. Viņš [Eigims mēra krēslā] var palikt vēl kaut 10 gadus. Taču nav izslēgts, ka vadība domē var mainīties. Tas var notikt jebkurā brīdī. Varbūt pats Eigims sapratīs, ka nav labi, un pats aizies. Viss var notikt, gaidīsim gaišo nākotni un paskatīsimies, ar ko tas viss beigsies,” saka Eigima koalīcijas partneris no Latgales partijas Aivars Broks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt