Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pretrunīgas liecības Zolitūdes tiesā

Daugavpils medicīnas koledža tiek pievienota DU

Daugavpils Medicīnas koledžu no marta pievienos Daugavpils Universitātei

Daugavpils Medicīnas koledža līdz šim bijusi tiešā Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pakļautībā. Gandrīz četrus gadus ministrija plānoja koledžas reorganizācijas iespējas, lai samazinātu kopējo augstākās izglītības iestāžu skaitu valstī, koncentrējot resursus ap augstskolām un universitātēm, kā tas paredzēts Eiropas Savienības stratēģijā. Pagājušā gada pavasarī izskanēja viedoklis par Medicīnas koledžas pievienošanu Daugavpils Universitātei, un tagad plāns jau ir izpildes procesā.

No 1. marta uzrakstu "Daugavpils Medicīnas koledža" nomainīs nosaukums "Daugavpils Universitātes aģentūra: Daugavpils Universitātes Daugavpils Medicīnas koledža". Šāds lēmums tika pieņemts pavasarī līdz ar informatīvā ziņojuma par Daugavpils Universitātes attīstību pieņemšanu zināšanai valdības izbraukuma sēdē Daugavpilī.

"Tas jau bija tāds politisks jautājums. Šajā gadījumā tas bija valdības lēmums un, protams, mēs priecājamies. Ir izstrādāts ļoti detalizēts pievienošanās plāns kopā ar ministriju. Kā jūs zināt, pārsvarā šīs pievienošanās beidzas ar kaut kādiem protestiem. Šeit mēs strādājam kopā, mēs skatījāmies variantus, kā to izdarīt pēc iespējas nesāpīgāk un vienlaicīgi, lai koledža saglabātu gan savu kolektīvu, gan savas tradīcijas," teica Daugavpils Universitātes rektors Arvīds Barševskis.

Lai gan medicīnas koledža lūgusi ministriju apvienošanos pārcelt uz nākamā mācību gada sākumu, kas novērstu virkni juridisku un praktisku problēmu, lēmums par apvienošanās datumu noteikt 1. martu netika mainīts.

Kā pamatojums tam minētas gaidāmās Daugavpils Universitātes rektora vēlēšanas. Tomēr šobrīd abas izglītības iestādes strādā pie kopīgiem attīstības plāniem, un Medicīnas koledžas esošie studenti saskata vairākus priekšrocības gaidāmajai sadarbībai.

"Es domāju, ka tas arī, protams, mainīsies, ka diplomā būs rakstīts nevis Daugavpils Medicīnas koledža, bet Daugavpils Universitāte, protams, ka tas mainīs prestižu," uzskata Daugavpils Medicīnas koledžas studiju programmas "Māszinības" studente Alla Viktorija Dzjumane.

"Šis izaicinājums būs interesants gan mūsu kolektīvam, gan mūsu studenti būs ieguvēji. (..)

Es domāju, ka būs iespēja pilnveidot arī pētniecisko darbību, bet kas ir man svarīgākais kā direktorei, ka koledža turpinās savu darbu, tikai jaunā statusā," teica Daugavpils Medicīnas koledžas direktore Līvija Jankovska.

Šobrīd notiek arī esošo mācībspēku resursu izvērtēšana. Nākotnē plānots darbinieku skaitu universitātē un koledžā palielināt, piesaistot mācību procesa norisei praktizējošus ārstus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti