Dienas ziņas

Negodīgi tirgotāji piedāvā pirkt televizorus

Dienas ziņas

Jāsakārto bijušais Salaspils kodolreaktors

Daugavpils medicīnas koledžā daudz studētgribētāju

Daugavpils medicīnas koledžā daudz studētgribētāju

Daugavpils medicīnas koledža nespēj uzņemt visus studētgribētājus, jo to ir krietni vairāk par pieejamajām 140 valsts budžeta finansētajām vietām. Interesentu  skaits ar katru gadu pieaug.

Daugavpils medicīnas koledža ik gadu sagatavo 140 jaunus medicīnas darbiniekus. Taču šogad uz vienu studiju vietu ir pieteikušies četri  cilvēki. 

Daugavpils medicīnas koledžas direktore Līvija Jankovska stāsta, ka vispopulārāka ir māsu programma - pieprasīta gan mūsu valstī, gan arī ārzemēs.

Pērngad desmitiem studentu izmantoja iespēju iziet praksi kādā no Eiropas kaimiņvalstīm - Polijā, Vācijā, Turcijā vai  Lietuvā. Šogad prakses iespējas piedāvā arī Čehija.

„Šogad tas skaits arī būs aptuveni ap 50. Tas nozīmē, ka katrs sestais mūsu students studiju laikā varēs arī apgūt citu valstu pieredzi.  Tiem studentiem, kas studēs mūsu māsu palīgu programmā būs iespēja iziet piecu nedēļu praksi Itālijā,” pavēstīja Jankovska.

Koledžas vadība vairākkārt bija vērsusies Izglītības ministrijā ar lūgumu palielināt valsts finansēto budžeta vietu skaitu, tomēr tika saņemts atteikums. Telefonintervijā Izglītības un zinātnes parlamentārais sekretārs Andis Geižāns skaidro, ka šobrīd ministrijā šis jautājums tiek risināts:

„Protams,  mums ir jāizvērtē arī vairāki faktori - vai pati koledža spēj tādu apjomu uzņemt un apmācīt. Šeit ir vietā arī jautājums par telpu pieejamību, kā jūs zināt, pati koledža nav diži liela, mēs arī izskatām versiju un iespējamos variantus par konsolidācijas iespējām, respektīvi, koledžu pievienošanu augstskolām, kam papildus arī finanšu resursi; gan arī prakses nodrošinājumu, gan arī telpu izvietojumu un arī jau programmu integrāciju.”

Kā liecina pēdējo gadu prakse, tad studētgribētāji bieži vien ir ne tikai  vidusskolu absolventi, bet arī cilvēki, kas nupat atgriezušies no ārzemēm vai arī zaudējuši darbu tepat Latvijā un vēlas apgūt jaunu profesiju. Tāpēc ir ļoti būtiski saņemt valsts atbalstu budžetu vietu palielināšanai.

Daugavpils medicīnas koledžas direktore ir pārliecināta ka arī nākošgad būs tikpat studētgribētāju, ja vēl ne vairāk.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt