Dienas ziņas

Francija gatavojas plašiem protestiem

Dienas ziņas

Tukumnieki spriež par vēja parka būvniecību Pienavā

Daugavpils dome joprojām bez priekšsēdētāja

Daugavpils joprojām bez mēra; deputātiem bažas par projektu īstenošanu

Kopš 22. novembra, kad amatu zaudēja Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Rihards Eigims, Daugavpils mēra krēsls aizvien ir tukšs, un šobrīd visus priekšsēdētāja pienākumus pilda pirmais vietnieks Igors Prelatovs. Lielākās bažas deputātiem pašlaik izraisa jautājums par esošo projektu realizācijai paredzēto līdzekļu apgūšanu.

“Deputāti par atsevišķiem jautājumiem gan spēj vienoties, gan arī nespēj vienoties. Mēs panācām papildu finansējuma iedalīšanu Daugavpils reģionālajai slimnīcai. Tajā pašā laikā virkne citu attīstības projektu – gan transportlīdzekļu iegādei atsevišķiem dienestiem, gan celtniecības darbi noteiktu projektu ietvarā – lielā mērā tiek pārlikta uz nākamo periodu,” pastāstīja Daugavpils pilsētas domes deputāts Andrejs Elksniņš (“Saskaņa”).

Daugavpils pilsētas domes deputāts Jānis Lāčplēsis (Latgales partija) savukārt sprieda, ka “pārsvarā viss turpinās pēc iemītās taciņas”.

“Iepriekš uzsākto projektu realizācija, nu, viņa, paldies Dievam, uzsākta vēl iepriekšējā sasaukumā, notiek. Ir, protams, jautājumi, kas kļūst sarežģīti, sevišķi, kas saistīts ar darbu, teiksim, ar valdību, jo īstas politiskās pārstāvniecības Daugavpils pašvaldībā pašlaik vienkārši nav,” sacīja Lāčplēsis.

“Tūlīt pat būs vidusposma izvērtējums un projektu līdzekļu pārdale. Mēs varam palikt nedzirdēti un nepietiekoši pārstāvēti. Šajā gadījumā, protams, tas var pilsētai dārgi maksāt,” pieļāva Lāčplēsis.

Šobrīd konkrētu pretendentu vārdi uz Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja amatu netiek saukti.

Katra pārstāvēta partija piedāvā priekšlikumus, kā vadīt domi un tās darbu šī brīža situācijā.

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Igors Prelatovs atzina, ka pašlaik “negribas arī prognozēt”.

“Ir daļa no deputātiem, kuri viennozīmīgi neieņems priekšsēdētāja krēslu, bet, nu, uz doto momentu notiek strīdi, pārrunas, sapulces,” piebilda Prelatovs.

“Šajā gadījumā, redzot, ka ātri jaunu priekšsēdētāju izvēlēt neizdosies un iespējamas pat ārkārtas vēlēšanas, kas prasīs lielu laiku, mēs piedāvājam katrai partijai virzīt pa vienam vietniekam, kas šajā pārejas periodā arī organizēs pašvaldības darbu,” pastāstīja Jānis Lāčplēsis.

Savukārt „Saskaņas” deputāti uzskata, ka ir nepieciešams rīkot atkārtotas domes vēlēšanas, uzsverot, ka pilsētas domē jānotiek būtiskai paaudžu maiņai un politikā jānāk jauniem cilvēkiem.

“Pusotra gada laikā divi apvērsumi. Vēl priekšā ir vēl divarpus gadi, un es neizslēdzu vēl divus trīs apvērsumus. Līdz ar ko labākais risinājums gan pilsētai, gan arī iedzīvotājiem, gan darbiniekiem, gan arī virknei programmu, būtu atkārtotas domes vēlēšanas un arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pagaidu administrācija attiecībā uz pilsētas, teiksim tā, stūrēšanu tajā pareizajā ostā,” norādīja Andrejs Elksniņš.

Saskaņā ar likumu „Par pašvaldībām” deputātiem jāvienojas par nākamo domes priekšsēdētāju divu mēnešu laikā. Pretējā gadījumā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai jāiesniedz ziņojums Saeimai, un tā lemj par atkārtotām pašvaldības vēlēšanām.

Daugavpils pilsētas domes deputāti neizslēdz iespēju, ka tādā gadījumā tās varētu notikt reizē ar Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kas gaidāmas maijā.

KONTEKSTS:

Daugavpils mērs Rihards Eigims ("Mūsu partija") no amata jau ceturto reizi gāzts 22. novembrī.  Eigima atbrīvošanu atbalstīja 10 deputāti, tostarp pieci deputāti no Latgales partijas, četri no partijas "Saskaņa", kā arī Eigima partijas "Mūsu partija" deputāte Līvija Jankovska.   Domes sēdē diskusijas par šo jautājumu nebija.

Jautājuma par neuzticības izteikšanu domes priekšsēdētājam un viņa atstādināšanu no amata iniciēšanu Latgales partija skaidro ar, viņuprāt, esošas domes vadības "bezatbildīgo saimniecisko politiku".

Daugavpils domē ir pārstāvētas trīs partijas. Koalīcijā līdz šim strādāja četri "Mūsu partijas" deputāti un seši Latgales partijas deputāti, tomēr oktobrī Latgales partija paziņoja par izstāšanos no koalīcijas ar mēra Eigima pārstāvēto "Mūsu partiju". Latgales partijas priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis toreiz teica, ka tādējādi koalīcija pilsētas domē vairs nedarbojas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt