Daugavpils jaunieši: Mēs vēlamies palikt un strādāt Latvijā

Latvijas Institūta rosinātā sociālā kustība “Gribu tevi atpakaļ”  izpelnījusies ne mazums kritikas par kampaņu. „Te vairāk runa par to, kas vērtīgs pašu zemē un kāpēc jauniešiem nav jādodas prom no dzimtenes”, saka jaunā diskusiju cikla rīkotāji.

Nostiprināt jauniešos piederības sajūtu savai valstij un mudināt viņus apsvērt iespējas savu dzīvi un karjeru saistīt ar Latviju - tas ir galvenais emigrācijas tēmai veltītās diskusijas mērķis Daugavpils Valsts ģimnāzijā, saka sociālās kustības “Gribu tevi atpakaļ” rīkotāja, Latvijas Institūta vadītāja Aiva Rozenberga:

„Viena no šīs kustības daļām ir jautājums – kāpēc mums palikt šajā zemē. Mēs varētu paskatīties uz savu zemi no jauna un atklāt to, cik daudz mums visa kā ir. Mēs gribam atklāti par to parunāt, dzirdēt jauniešu domas, padebatēt.”

„Vispirms sev jāuzdod jautājums, vai ir vērts kaut kur braukt, un tikai tad – vai vērts atgriezties. Manuprāt, vajag noskaidrot, kāpēc cilvēki brauc prom,” saka Artjoms Ņikuļins, Daugavpils Krievu ģimnāzijas 12. klases audzēknis, kurš analizē emigrācijas jomu.

No šīs skolas pērn 16 % jauniešu devās studijās uz ārvalstīm. Tas gan ir mazāk kā iepriekš, kad teju piektā daļa studēja ārpus valsts.

Pats Artjoms sevi grib realizēt Latvijā, ja vien būs tam labvēlīgi priekšnoteikumi.

Armands, Pauls un Toms no Daugavpils Valsts ģimnāzijas 12. klases cer, ka izdosies palikt Latvijā. Saikne ar dzimto pusi, neraugoties uz ekonomiku, šiem jauniešiem ir galvenā motivācija būt te:

„(..) Daudziem cilvēkiem ir svarīgas savas saknes, sava valstiskā piederība. Daudziem tas ir gana liels stimuls atgriezties, bet ne visiem. – Mēs esam latvieši, mums jāmīl sava valsts, jābūt īstiem patriotiem, jādara, viss, lai valsti paceltu. – Studēšu Latvijā, nākotni saredzu te.”

Līgai un Evelīnai no šīs pašas ģimnāzijas ir dažādas domas par tēmu  “Vai man atgriezties?” un ir argumenti:

„Kur jauniešiem te strādāt? Vajag arī pieredzi, bet kur to ņemt? Daudz paziņu ir aizbraukuši un negrib atgriezties, jo tur ir labāka dzīve, tur patīk, ir daudz naudas, visa pietiek. Šeit cilvēki vienkārši izdzīvo, bet ne dzīvo. (..) Vajag, lai te kāds gaidītu, lai te būtu darbs. Un vajag sevi pozicionēt, ka ne viss ir slikti te, ir arī labais. Vajag gan veiksmi, gan zināšanas, vajag tiekties uz augšu un mācīties.”

Veiksme kādam, ja vecāki palobē un iekārto, neslēpj jaunieši. Taču katram tomēr ir savas ambīcijas un cerība uz savu patstāvīgu dzīves taku, jo tas tomēr pašam dod  lielāku pārliecību un pašapziņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt