Dienas ziņas

Diskutē par Lielvircavas kultūras nama iegādes niansēm

Dienas ziņas

Krēslinieku muzeju apbalvo ar Latviskā mantojuma zīmi

Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja audzēkņi par Latviju

Daugavpils jaunieši: Latvijas nākotne mums nav vienaldzīga

Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja jaunieši vēlas būt piederīgi savai valstij un uzskata šos svētkus par savējiem. Jauniešiem ir svarīgi arī tas, kā viņi paši var ietekmēt procesus sabiedrībā, lai to padarītu labāku.   

Skola-licejs īsteno mazākumtautību pamatizglītības programmu un pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem tā ir viena no spēcīgākajām mācību iestādēm Latvijā. Lai arī skolas prioritāte ir krievu valodas un kultūras identitātes saglabāšana, arī tās audzēkņi apzinās savu ciešo saikni ar Latviju. „Mani interesē politika, ekonomika, tāpēc es neesmu diezgan labs matemātikā. Patīk valodas, tāpēc es esmu ieinteresēts mūsu valsts situācijā, kā dzīvo mūsu valstī," stāsta Maksims.

Lāčplēša dienas priekšvakarā Krievu vidusskolas-liceja skolnieki noklausījās aizsardzības ministra Arta Pabrika („Vienotība") lekciju, dzīvi iesaistoties diskusijā ar politiķi. Vidusskolniekiem nav vienaldzīga valsts politiskā un ekonomiskā situācija, jo viņi nevēlētos pēc skolas beigšanas doties projām no Latvijas

"Ministrs teica, ka grib, lai viņa vietā neviens nelemtu. Es arī aizdomājos par to un arī es negribētu, lai par mani lemtu, bet arī saistīšu kaut ko ar Latviju, varbūt arī izdarīšu kaut ko tas, kas palīdzēs Latvijai," pauž Darja.

Lāčplēša diena un 18.novembris, šie Latvijas valstij nozīmīgie atceres pasākumi ir svarīgi arī Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja skolniekiem. Viņi uzskata, ka valsts svētku svinēšana saliedē un satuvina sabiedrību Latvijā. „Mūsu skola velta svētkiem lielu, grandiozu koncertu, kurā es arī vienmēr piedalos - mēs dziedam dziesmas vai arī dejojam un stāstam dzejoļus, īstenībā tas pieradina mīlēt savu valsti jau no bērnības, no pamatskolas, no pirmās klases," norāda Aleksandra. Līdzīgu viedokli pauž arī Maksims. „Nozīmīga diena Latvijai, tie ir svētki un es uzskatu, ka visiem cilvēkiem šajos svētkos jābūt kopā un vajag sajust to draudzīgo atmosfēru," skaidro Maksims.

Sagaidot Latvijas 95. dzimšanas dienu, Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja skolnieki novēl savai valstij izaugsmi un spēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt