Daugavpils domnieki pamet «Saskaņu», kas zaudē pārstāvniecību Latvijas otrajā lielākajā pilsētā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš pieņēmis lēmumu izstāties no sociāldemokrātiskās partijas "Saskaņa"un uzsākt veidot jaunu reģionālu politisko spēku. Par to Elksniņš informēja paziņojumā medijiem un savā profilā "Facebook". Lēmumu par izstāšanos no "Saskaņas" pieņēmuši arī visi pārējie partijas domes frakcijas politiķi, tādējādi "Saskaņa" zaudējusi pārstāvniecību Latvijas otrajā lielākajā pilsētā, vēsta LETA.

Elksniņš paziņojumā medijiem norādīja, ka 14. Saeimas vēlēšanu rezultāti uzskatāmi parādīja, ka sociāldemokrātiskā partija "Saskaņa" vairāk nav spējīga būt vienojošs spēks.

""Saskaņas" pirmsākumos izvirzītās vērtības un darbības virziens ir aizmirsts, bet personīgās intereses kļuvušas svarīgākas par gadiem pārstāvēto vēlētāju vairākuma interesēm. Dzīvē viss notiek likumsakarīgi: ja netiek ieguldītas investīcijas un pūles, tad pienāk brīdis, kad atpakaļceļa vairāk nav," uzskata politiķis.

Pēc viņa sacītā, sakāve vēlēšanās "Saskaņai" nekļuva par "aukstu dušu", kas liktu partijai saliedēties un atsvaidzināt tās pamatideju par saskaņas nepieciešamību Latvijas sabiedrībā.

"Gluži pretēji, partijas līderi nespēja rast kompromisu savā starpā. Pēdējā laikā partijā norisinās atklāta ķīvēšanās par varu, kuras dalībnieki nekautrējas izmantot visdažādākos paņēmienus, sākot ar atklātu populismu, cenšoties izpatikt potenciālajam vēlētājam, beidzot ar mēģinājumiem publiski iznīcināt konkurentus," vērtēja Elksniņš.

Pēc viņa teiktā, "Saskaņa" šodien nodarbojas ar šķirošanu, dalot "pareizajos" un "nepareizajos" gan savas komandas biedrus, gan Latvijas iedzīvotājus.

Minot Liepāju un Valmieru kā piemērus, kur jau darbojas reģionālās partijas, Elksniņš pauda pārliecību, ka šis ir īstais brīdis, lai dibinātu jaunu reģionālo politisko spēku Daugavpilī.

"Pienācis laiks veidot jaunu partiju. Sākumā – Latgalē un manā dzimtajā pilsētā Daugavpilī, kur izsenis līdzās veiksmīgi sadzīvojuši dažādu pārliecību cilvēki. Esmu pārliecināts, ka nākotnē domubiedrus mēs atradīsim visā Latvijā," pārliecināts Elksniņš.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Aģentūra LETA noskaidroja, ka lēmumu par izstāšanos no "Saskaņas" pieņēmis ne vien Elksniņš, bet arī visi pārējie partijas domes frakcijas politiķi. Ceturtdien vakarā sazvanītie Daugavpils domnieki, kuri līdz šim, pašvaldībā tiekot ievēlētiem no "Saskaņas" saraksta, strādājuši komandā ar Elksniņu, uzsvēra, ka turpinās darbu mēra vadībā un kopā ar viņu atstāj partiju.

Partija "Saskaņa" līdz ar Elksniņa un citu politiskā spēka deputātu lēmumu izstāties no partijas būs zaudējusi pārstāvniecību Latvijas otrajā lielākajā pilsētā.

Atsevišķi deputāti atklājuši, ka par izstāšanos domājuši jau sen. "Gaidīju šo brīdi divus gadus," aģentūrai LETA atklāja deputāts Mihails Lavrenovs, neprecizējot, kāpēc no partijas nebija izstājies agrāk. Tagad arī viņš kopā ar kolēģiem noskaņots sekot Elksniņam jauna reģionālā politiskā spēka izveidē.

Elksniņš tikmēr aģentūrai LETA norādīja, ka domes vadības komanda ir stabila.

Sestdien, 28. janvārī, paredzēts partijas "Saskaņa" kongress, lai apspriestu aktuālo situāciju partijā, lemtu par grozījumiem partijas statūtos, kā arī ievēlētu partijas vadību.

KONTEKSTS:

Elksniņš pērn intervijā portālā "Delfi", atbildot uz jautājumu, kam pieder Krima, atbildēja, ka "Krima ir Krievijas Federācijas sastāvā". Šie Elksniņa izteikumi raisīja plašu rezonansi ne tikai Latvijā, bet arī ārpus valsts. "Saskaņas" līderis Jānis Urbanovičs paziņoja: ja Elksniņš neizstāsies no partijas "Saskaņa", tad politiskais spēks lems par viņa izslēgšanu. Elksniņš gan tobrīd norādīja, ka no "Saskaņas" aiziet nedomā.

Ilggadējā Saeimas vēlēšanu līdere "Saskaņa" 14. Saeimas vēlēšanās nespēja pārvarēt 5% latiņu un neiekļuva parlamentā. Vēlēšanās slikti rādītāji uzrādīti tostarp pašvaldībās, kur pie stūres ir "Saskaņas" politiķi, arī Daugavpilī.

"Saskaņa" ilgus gadus bija populārākā partija valstī, iegūstot arī labākos rezultātus parlamenta vēlēšanās, taču allaž tika atstāta opozīcijā. Straujš partijas reitinga kritums sākās šī gada pavasarī pēc tam, kad partija nosodīja Krievijas sākto militāro iebrukumu Ukrainā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti