Daugavpils domē un kapitālsabiedrībās – optimizācija; oponenti pārmet par «raganu medībām»

Daugavpils dome ir atteikusies no viena vicemēra amata un samazinājusi komiteju skaitu, tādējādi provizoriski domes sasaukuma laikā cerot ietaupīt ceturtdaļmiljona eiro.

Daugavpils domē un kapitālsabiedrībās – optimizācija
00:00 / 03:16
Lejuplādēt

Tāpat šonedēļ Daugavpils dome lēma likvidēt uzņēmumu "Daugavpils lidosta" un apvienot vairākas pašvaldības kapitālsabiedrības, kā piemēram "Parkings D" ar "Daugavpils satiksme" un pievienojot SIA "Sadzīves pakalpojumu kombināts" pašvaldības uzņēmumam "Labiekārtošana-D".

Tāpat mainās kapitālsabiedrību vadītāji. Jaunā domes sasaukuma vadība to sauc par optimizāciju un nekādā gadījumā ne par "raganu medībām", kamēr no citu deputātu un atlaisto kapitālsabiedrību vadītāju vidus skan viedokļi par politisko ietekmi un varas demonstrēšanu.

Viskardinālākās izmaiņas - likvidācija

SIA "Daugavpils lidosta" ir pirmā Daugavpils domes kapitālsabiedrība, kura piedzīvo viskardinālākās pēc jaunās domes ievēlēšanas, izmaiņas - likvidāciju. Bez "karotes" jeb atbalsta no valsts puses, kā saka domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš ("Saskaņa"), šai struktūrai nav funkcionālas efektivitātes, bet būs ietaupījums budžetā.

"Lidosta ir "čaulas" uzņēmums, ekonomisko darbību tas neveic, līgums, attiecībā uz projekta realizāciju noslēgts pilsētas domei, nevis lidostai. Pieņemot lēmumu par šīs juridiskās personas likvidāciju, Daugavpils dome ieekonomēs 30 tūkstošus eiro gadā - tas valdes loceklis, grāmatvedība, un nevajadzēs maksāt nekustamā īpašuma nodokli Augšdaugavas novadam," skaidroja Elksniņš.

Savukārt nu jau bijušais SIA "Daugavpils lidosta" valdes loceklis Nikolajs Jefimovs izteicās: "Acīmredzami, tas ir saistīts ar politiskajiem apsvērumiem, vērtējot oficiāli ekonomiskos apsvērumus, bet neoficiāli - arī cilvēku piederību pie noteiktām politiskajam partijām un viņu iekšējo pārliecību."

Arī citas kapitālsabiedrības

Jefimovs norādīja: "Pēdējā preses konferencē domes vadība jau paziņoja, ka ir sarakts ar noteiktām domes un kapitālsabiedrību amatpersonām, kurām acīmredzami tuvākajā laikā vajadzēs atstāt savus amatus."

"Tās nav raganu medības, bet optimizācija," tā Daugavpils domes pieņemtos lēmumus, skaidro domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Aleksejs Vasiļjevs ("Latvijas Krievu savienība"). "Tās nav raganu medības, un mēs sākām no sevis, no domes vadība. Esam likvidējuši trešā vicemēra amatu," viņš pauda.

Bet no četrām domes komisijām tika izveidotas divas, tā arī ir ekonomija, uzsvēra Daugavpils mērs Elksniņš.

"Valstī ir krīze un Covid-19 ierobežojumi, katram iedzīvotājam nākas ekonomēt. Domei ir pienākums rādīt piemēru, ka ierēdņiem, arī politiķiem ir jāekonomē. Tikai likvidējot domes priekšsēdētāja vietnieka amata vienību un divas komiteju priekšsēdētāju amatu vienības, četru gadu laikā ekonomija būs vismaz 240 tūkstoši eiro. Tā ir ceturtdaļa miljona, tie ir vismaz pieci bērnu laukumi, ko mēs varēsim atļauties," teica Elksniņš.

Svarīgākais šajā pārmaiņu un optimizācijas situācijā, ko atbalsta Daugavpils domes vairākums, tomēr saglabāt to funkciju izpildi, kas būs jāveic kapitālsabiedrību apvienošanas gadījumā, domes sēdē viedokli pauda deputāts Pēteris Dzalbe ("Daugavpils novada partija").

"Ja mēs apvienojam kapitālsabiedrības, tad svarīgi, lai tiktu arī iekšēji sakārtotas to darbības funkcijas," teica Dzalbe.

Optimizācija nākotnē Daugavpilī, kā norādīja domē, skars arī citas pašvaldību iestādes.

Aizvadīto pašvaldību vēlēšanu rezultāti Daugavpilī

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 31 iecirkņiem

Atjaunots: 06.06. plkst. 11:10

7 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
3 vietas "MŪSU PARTIJA"
2 vietas LATGALES PARTIJA, "Latvijas attīstībai"
2 vietas "Daugavpils novada partija"
1 vietas "Latvijas Krievu savienība"
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt