Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Saglabājas augsta ugunsbīstamība

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Daugavpils domē sākusies reorganizācija

Daugavpils domē sāk reorganizāciju; ietekmētajā nodaļā to redz kā izrēķināšanos

Daugavpilī, mainoties politiskajai varai, strauji sākta kapitālsabiedrību un struktūrvienību reorganizācija. Nākamnedēļ jaunā vadība plāno likvidēt Revīziju un audita nodaļu, bet izveidot Pretkorupcijas nodaļu. Vai pārmaiņas ir saimnieciska rakstura vai balstītas politiskos motīvos – domas dalās.

Daugavpilī sākusies politiski iepriekš jau solītā kadru revīzija. Dome jau paspējusi apvienot vai likvidēt dažas kapitālsabiedrības, taču arī citur gaidāmas pārmaiņas.

Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Kononovs ("Saskaņa") izteicās: "Atsevišķās struktūrvienībās ir tādi kā politiskie darbinieki, kuri savus amatus ieguva, esot politiskajā partijā. Diemžēl ir daudz jautājumu par šo darbinieku darba efektivitāti un nepieciešamo izglītības un pieredzes līmeni, lai ieņemtu konkrēto amatu."

12 gadu pieredze un kolektīvā ekonomikas doktore

Uz nākamo domes sēdi  plānots virzīt priekšlikumu likvidēt Revīziju un audita nodaļu. Tas ir piecu darbinieku kolektīvs. Nodaļas vadītājs oponē šādam lēmumam – viņam ir 12 gadu pieredze darbā domē un viņa komandā strādā arī ekonomikas zinātņu doktore.

Daugavpils domes Revīziju un audita nodaļas vadītājs Vladimirs Pjankovskis minēja: "Varbūt Andrejam Elksniņam [Daugavpils mērs, "Saskaņa"], viņš ir jauns cilvēks, trūkst pieredzes un viņš nezina, kas ir revīzija un audits. No otras puses – varbūt viņam ir ko slēpt."

Revidents arī stāstīja, ka vēl pagājušajā domes sasaukumā Elksniņa vadītajai domei ziņojis par problēmām Daugavpils katlumājas būvniecības projektā, taču tās ignorētas.

''ReTV'' atgādināja, ka Centrālā finanšu un līgumu aģentūra jau pavasarī gatavojās lauzt līgumu ar uzņēmumu "Daugavpils siltumtīkli", jo konstatēti pārkāpumi iepirkumu procedūrā.

Pjankovskis teica: "Citus iemeslus es neredzu. Vai nu tā ir izrēķināšanās, vai arī "taisīt muti ciet", lai nebūtu liekas informācijas."

Savukārt Elksniņa vietnieks Kononovs norādīja: "Dotās nodaļas darba kvalitāte, manuprāt, – esmu pārliecināts par to –, ir apšaubāma. Darbs tika pildīts pēc politiskā pasūtījuma."

Revidenti ārpakalpojumā

Jaunā politiskā vadība no "Saskaņas" saka – pašreizējo darbinieku vietā nepieciešamības gadījumos pašvaldība pasūtīs zvērinātus revidentus ārpakalpojumā un Juridiskajā departamentā izveidos jaunu Pretkorupcijas nodaļu. Arī domes opozīcija atbalsta vēlmi mazināt administratīvo slogu, bet apšauba to, tieši kā tas tiek darīts. 

Daugavpils domes deputāts Pēteris Dzalbe ("Daugavpils novada partija") sacīja: "Daugavpilī ir jāveic nevis nepārdomātas reorganizācijas, bet bija jāpasūta funkcionālais audits. Tie visi aspekti, kas šobrīd notiek Daugavpilī, ir tīri politizēti, tās ir "raganu medības", netiek meklēti profesionāli cilvēki."

Savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvis Viesturs Razumovskis norādīja: "Likumā par pašvaldībām ir tiesību norma, ka šim lēmumiem ir jābūt maksimāli lietderīgiem. Tas, protams, ir interpretējams un stiepts jēdziens."

Lietderību vērtē Valsts kontrole, kas šomēnes jau ziņoja – pašvaldībām šobrīd tiek pievērsta pastiprināta uzmanība. Savukārt ministrijā atgādināja, ka darbinieki var vērsties tiesā, un tiesāšanās pieredze pret saviem darbiniekiem Daugavpils domei jau ir.

Tāpat kā citās pilsētās un novados, arī Daugavpilī dome ir viens no lielākajiem darba devējiem tās teritorijā.

KONTEKSTS:

Daugavpils dome lēma likvidēt uzņēmumu "Daugavpils lidosta" un apvienot vairākas pašvaldības kapitālsabiedrības, piemēram, "Parkings D" ar "Daugavpils satiksmi" un pievienojot SIA "Sadzīves pakalpojumu kombināts" pašvaldības uzņēmumam "Labiekārtošana-D". Arī šīs solis izpelnījās oponentu kritiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt