Daugavpils dome plāno likvidēt arī Jaunatnes nodaļu; tās vadītāja pārmetumiem nepiekrīt

Daugavpils dome gatavojas pieņemt lēmumu par Jaunatnes nodaļas likvidāciju. Strīdi un pat tiesu darbi par šīs nodaļas darbu un vadību notiek kopš 2019. gada. Jaunievēlētās domes vadība nodaļas likvidāciju pamato ar maz efektīvu darbu un pārāk lielo darbinieku skaitu.

Daugavpils dome plāno likvidēt Jaunatnes nodaļu
00:00 / 01:26
Lejuplādēt

Jaunatnes nodaļa Daugavpils pašvaldībā, mainoties tās struktūrai un nosaukumiem, darbojas jau desmit gadus. Tagad domes deputāti lemj par tās likvidāciju.

"Es domāju, ka iemesls likvidācijai ir politiskie lēmumi, kas nav izdibināmi. Tā ir politiska izrēķināšanās. Darbi iet uz priekšu, bet vadības lēmumi tiek pieņemti pilnīgi pretēji," tā Daugavpils pilsētas domes lēmumu par Jaunatnes nodaļas likvidāciju komentēja pašreizējā nodaļas vadītāja Gunita Vanaga, kura šī gada pašvaldību vēlēšanās startēja no apvienotā Latgales partijas un partijas "Latvijas attīstībai" saraksta.

Daugavpils dome Vanagu pirms dažiem gadiem jau mēģināja atstādināt no Jaunatnes nodaļas vadītājas amata. Arī toreiz mēra krēslu Daugavpils domē ieņēma Andrejs Elksniņš no "Saskaņas".

Tolaik šādu lēmumu domē pamatoja ar vasaras nodarbinātības programmas "Skolēnu vasara" izgāšanos, kā arī ar neizdevušos jauniešu foruma "Kafija ar politiķiem" organizāciju. Notika pat tiesu darbi, kur Vanaga uzvarēja, tika atjaunota amatā un turpināja strādāt līdz pat šim laikam.

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Aleksejs Vasiļjevs no Latvijas Krievu savienības, komentējot lēmumu par domes Jaunatnes nodaļas likvidāciju, kā galvenos iemeslus nodaļas likvidācijai nosauca neefektīvu darbu un pārāk lielo darbinieku skaitu.

"Pirms 10 gadiem mēs strādājām tikai divatā, bet darījām visu to pašu, ko pašlaik dara deviņi cilvēki," viņš sacīja.

Vasiļjevs ne visiem likvidējamās nodaļas darbiniekiem sola darbu pašvaldībā arī turpmāk.

"Tiem cilvēkiem, kuri strādāja efektīvi, piemēram, organizējot vasaras nometnes bērniem, organizēja jauniešu nodarbības vasarā, nevajag baidīties. Viņi saglabās savu amatu un atalgojumu, strādās, tikai tiks pievienoti Izglītības pārvaldei. Cilvēki, kuri atbildēja par kultūras pasākumiem, tiks pievienoti Kultūras pārvaldei, tie, kas atbildēja par sporta pasākumiem, tiks pievienoti Sporta pārvaldei. Bet tie, kas atpūtās visu laiku, turpinās to darīt, tikai jau bez Daugavpils domes algām," viņš sacīja.

Darba esot pilnas rokas

Pēc Vanagas sacītā, Daugavpils domes Jaunatnes nodaļā strādā seši cilvēki un darba viņiem netrūkst.

"Viņi uzskata, ka darbinieku ir par daudz, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, bet pat pirms pāris gadiem nebija tik plaša jauniešu nodarbinātības programma. Ir liels bērnu un jauniešu skaits, kuri iesaistīti programmā, un reģistrācija sākas jau februārī. Sākas dokumentu aprite, sazināšanās ar katru cilvēka. Tas nav vienas dienas darbs. Visi darbinieki, ieskaitot arī mani, šajos darbos ir iesaistīti ļoti aktīvi," viņa norādīja.

Arī Daugavpils domes bijušais priekšsēdētājs, pašlaik domes deputāts Igors Prelatovs no "Mūsu partijas" atbalsta Jaunatnes nodaļas likvidāciju, jo uzskata, ka pēc pārstrukturizācijas darbs ar jaunatni, kas pilsētai ir tik svarīgs, turpmāk noritēs efektīvāk.

"Nekādu problēmu nav. Galvenais, lai būtu speciālisti šajā jomā, lai varētu sniegt konsultācijas, palīdzību jauniešiem, veiktu sadarbību ar jaunatnes organizācijām. Ja ir nepieciešams ko mainīt, tad labāk mainīt to kvalitatīvi ar tādiem cilvēkiem, kuri saprot, ko viņi dara," teica Prelatovs.

Par Jaunatnes nodaļas slēgšanu domes sēdē Daugavpils deputāti lēmumu pieņems šonedēļ.
 

KONTEKSTS:

Daugavpils jaunā dome turpina pašvaldības uzņēmumu un nodaļu optimizāciju – jau pieņemti lēmumi par vairāku iestāžu apvienošanu, likvidēta SIA "Daugavpils lidosta", no amata atbrīvots Daugavpils Sporta pārvaldes vadītājs Juris Stivriņš. Tāpat iecerēta Revīzijas un audita nodaļas likvidēšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti