Daugavpils dome neierobežo mēra pilnvaras slēgt lielos līgumus

Piektdien, 9.novembrī, Daugavpils domes ārkārtas sēdē neatbalstīja ierosinājumu ierobežot pilsētas mēra Rihards Eigima pilnvaras, liedzot viņam kā pašvaldības uzņēmumu kapitāldaļu turētajam slēgt līgumus par iepirkumiem virs 500 000 eiro.

Sēdē piedalījās 11 no 15 pašvaldības deputātiem, rezultātā par ierobežojumu nobalsoja pieci Latgales partijas deputāti, kas arī iniciēja šādu jautājumu, pārējie  balsojumā nepiedalījās. Līdz ar to lēmums pieņemts netika.

Jānis Dukšinskis: Par ierobežojumiem Daugavpils mēram slēgt lielus līgumusLatvijas Radio

  Daugavpils domes deputāts no Latgales partijas Jānis Dukšinskis Latvijas Radio norādīja, ka partija vēlējās šādus ierobežojumus, jo ir iespējami dažādi lēmumi un jau ir bijuši vēsturiski lēmumi, par kuriem pārējie deputāti nemaz nezināja un par kuriem uzzināja tikai pēc tam, kad tika slēgti līgumi. Piemēram, tā esot bijis ar līgumu par tramvaju līnijas rekonstrukciju.  

  Labāk vajadzētu izanalizēt komitejas deputātiem, cik tiešām šis lēmums ir pamatots, pauda Dukšinskis.

  Viņš pieļāva, ka citi deputāti ierosinājumu neatbalstīja, jo nevēlas, lai būtu zināms par topošajiem līgumiem un to, kas notiek kapitālsabiedrībās, jo pat ne vienmēr domes vadība to zinot.

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti