Sadaļas Sadaļas

Ārpus Rīgas

''Liesma'' žurnāliste Ilze Kalniņa par Valmieras biznesu

Ārpus Rīgas

"Zemgales Ziņu" galvenā redaktore Agnese Leiburga par karjera tehnikas izdangātiem ceļiem

Daugavpils domē nozuduši iepirkumu dokumenti

Daugavpils domē aizvien rausta plecus par to, kur pazuduši piena iepirkuma dokumenti

275 000 eiro ir aptuvenā summa, kas iepirkumu procedūras laikā pazudusi Daugavpils domē. To apliecina pašvaldības vadība, revidējot pārtikas iegādes iepirkumus pilsētas mācību iestādēs. Situācija nopietna un prasa izmeklēšanu, par notikušo informēts Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

Viens no Daugavpils domes pērnā gada iepirkumiem par skolēnu ēdināšanu šobrīd pilsētā guvis milzu ažiotāžu. Kā apliecina pilsētas mērs Andrejs Elksniņš (“Saskaņa”), pašvaldības Iepirkuma komisijas lēmums no domes dokumentu aprites ir zudis.

“Mums ir nozaudēti dokumenti, neviens domē atrast tos nevar. Dokumenti iznīcināti, lai slēptu patieso uzvarētāju, lai ar šādi nobēdzinātiem dokumentiem lobētu citu pretendentu,”

apgalvo Elksniņš.

2016. gada augustā  Daugavpils domes izsludinātajā iepirkumā uzvarējušais uzņēmums ,,Junona Bep” parakstīja līgumu ar Daugavpils Izglītības pārvaldi un sāka piena produkcijas piegādi Daugavpils 16.vidusskolai. Taču šie dokumenti, kā stāsta Elksniņš, ir zuduši, tika veikts jauns iepirkums, kurā uzvarēja jau cits uzņēmums - ,,Latgales piens”.

“2017.gada nogalē Daugavpils pilsētas domē ir noticis iepirkums,” stāsta Elksniņš. “Tā rezultātā pasludināts uzvarētājs, un ar uzvarētāju parakstīts līgums. Uz šo brīdi materiālos šis līgums nav atrodams un ir atrasts Iepirkumu komisijas protokola lēmums, kurā ir norādīts, ka līgums parakstīts nav, neskatoties uz to, ka līgumos, kas jau tika uz šī pazudušā līguma slēgti ar skolām, nodrošināta piena produktu piegāde. Sanāca absurda situācija, ka dokumenti ir pazuduši, iepirkums uz it kā nenoslēgta līguma pamata tika pārtraukts, un pēc tam izsludināts jauns iepirkums, kurā uzvarēja acīmredzot cits lobēts uzņēmums,” klāsta Daugavpils mērs.

Daugavpils domes Iepirkumu komisija komentārus, tāpat kā bijusī domes vadība šajā jomā nesniedz. Aģentūrai LETA bijušais pilsētas mērs Jānis Lāčplēsis atzinis, ka nezinot nevienu dokumentu, kurš būtu nozudis.

"Pie manis uz kabinetu neviens iepirkumu dokuments nav nests," tā Lāčplēsis.

Arī KNAB, kurš informēts par notikušo, un kur Latvijas radio arī griezās pēc komentāriem, par šo lietu un par to, vai tā tiek izmeklēta, pagaidām atbildi nesniedza.

Daugavpils izglītības pārvaldē atzīst, sarežģījumi ar iepirkumu ir bijuši.

“Bija kaut kādas tehniskas dabas kļūdas. Droši vien to lēma Iepirkumu komisija. Pieņemts lēmums izbeigt “piena un piena produktu piegādes” daļas bez rezultātiem,” turpina pārvaldes juriste Biruta Višņevska. “Tāds ir domes publiskajā telpā sastopams protokols un lēmums. Mēs arī laikam neiegādājāmies pēc šī te iepirkuma šos piena produktus. Es zinu tikai to, ka tā iepirkuma rezultātā jau bija sagatavotas gan vienošanās, gan līgumi, un Iepirkumu nodaļa sagatavoja līgumus skolām, un tieši 16. vidusskolai. Jau bija sašūti un izdrukāti līgumi, tāpēc skolas direktore patstāvīgi arī noslēdza līgumus un arī strādāja pēc šiem līgumiem.

Vairāk komentēt es nevaru, jo es nebiju nedz Iepirkumu komisijā, nedz arī viena no slēdzēju pusēm,” pauž Višņevska.

Neraugoties uz šīm problēmām, ar septembri, kad sāksies jaunais mācību gads, Daugavpils skolēni necietīs un ar ēdienu tiks nodrošināti, apliecina Izglītības pārvaldes vadītājas pienākumu izpildītāja Lidija Plavinska.

Šobrīd iepirkums par piena piegādi Daugavpils skolām tiek izmeklēts. Neoficiāli summa, ko varētu zaudēt dome šajā lietā, varētu būt ap 270 000 eiro, taču zaudējumi tiks precizēti, ar to nodarbosies tiesībsargājošās institūcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt