Daugavpils cietoksnis var cerēt uz Eiropas atbalstu

Daugavpils cietoksnis būs viena no prioritātēm, apgūstot Eiropas Savienības fondu līdzekļus nākamajos septiņos gados - par to vienojusies valdība, veidojot Daugavpils cietokšņa saglabāšanas un attīstības padomi, kuras uzdevums arī būs veidot vienotu un koordinētu Daugavpils cietokšņa pārvaldības un attīstības sistēmu. 

„Beidzot valstī ir tapis kaut viens dokuments, kur tiek pateikts, kas tiks darīts Daugavpils cietoksnī un kādi  ir valdības plāni uz šo objektu,” tā par nupat veidoto padomi un pirmo finansiālo atbalstu vairāk nekā miljona eiro apmērā četru katastrofālā stāvoklī esošu cietokšņa ēku konservācijai  saka cietokšņa apsaimniekotāji.  

Daugavpils pašvaldības vadītāji savukārt uzsver, ka svarīgāk ir reāli un funcionāli apsaimniekot tukšās cietokšņa ēkās un rast tām apdzīvotību.  

Šobrīd Daugavpils cietokšņa galvenajā daļā atrodas vairāk nekā 80 nekustamā īpašuma objekti, kuru īpašnieki ir gan valsts, gan pašvaldība, gan privātpersonas. Liela daļa vēsturisko objektu ir tieši VAS "Valsts nekustamie īpašumi" pārvaldīšanā, un četros no tiem arī plānoti pirmie reālie ieguldījumi, stāsta  Daugavpils cietokšņa pārvaldnieks Jānis Ostrovskis, uzsverot, ka valdības dokuments par atbalstu  ir būtisks solis cietokšņa nākotnei.

Konkrētais lēmums ir izveidot Daugavpils cietokšņa saglabāšanas un attīstības padomi ar reālajiem līdzekļiem vairāk nekā miljona eiro apmērā jau tuvākajā laikā, ko plānots ieguldīt cietoksnī, tieši četru ēku konservācijai, saka Jānis Ostrovskis.

Jau šobrīd Daugavpils cietoksni ir piemeklējušas reālas pārmaiņas - kaut vai ieguldījumos Rotko mākslas centra vai policijas ēkas  un izolatora ēkas izveidē, tāpat slaveno Nikolaju vārtu restaurācijā,  kas nupat saņēmuši titulu kā aizvadītā gada labākā "Restaurācija" Latvijas Būvnieku asociācijas rīkotajā skatē "Gada labākā būve Latvijā".

Tomēr būtiskākais ir  cietoksni apdzīvot un vēl daudzām citam ēkām rast labus saimniekus, uzsver pilsētas mērs Jānis Lāčplēsis.

Daugavpils cietoksnis noteikti tiks iekļauts prioratitāro objektu sarakstā, kas var pretendēt  un apgūt ES fondu līdzekļus nākamajos septiņos gados, to šonedēļ apmeklējot cietoksni, atzina arī kultūras ministre Dace Melbārde, arī uzsverot cietokšņa apzīvotības nozīmi.
 
 Rotko centru vien gada laikā jau apmeklējuši aptuveni 85 tūkstoši  cilvēku, un kopumā Daugavpils cietoksnis kļūst atpazīstams un iecienīts kā tūrisma objekts, bet būtisks ir tā eksistences un apdzīvotības jautājums, uzsver  pašvaldībā, jo tikai jaunu iestāžu, uzņēmumu ienākšana cietoksnī  to darītu dzīvotspējīgāku, ne jau kā sireālu vai mākslas baudītāju vietu, bet vietu, kur viss var notikt un notiek.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti