Dienas ziņas

Olainē un Ķekavā diskutē par reģionālo reformu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ar piedzīvojumu spēli aizceļo vēsturē

Daugavpils cietoksnī piedzīvo vienu dienu karavīra dzīvē

Daugavpils cietoksnī uz Nikolaja vārtiem starp daudziem iegravētiem uzrakstiem atrodams uzvārds Jēkabsons. Viņš bija viens no kareivjiem 10. Aizputes kājnieku pulkā, kura pastāvīgā dislokācijas vieta bija Daugavpils cietoksnis. Lai piedzīvotu vienu dienu karavīra dzīvē, cietoksnī notika kvests jeb piedzīvojumu spēle "Es esmu tik kareivis...".

"Viena karavīra dienasgrāmata, kurš vienkārši piedāvā izdzīvot vienu dienu no savas dzīves. Visa tā spēle balstīta uz emocijām, lai cilvēki sajustu tās emocijas, lai viņi saprastu to patriotisko garu. Cietoksnis tieši ir ideāla vieta – te ir ļoti daudz notikumu, kas tieši saistīti ar Latvijas neatkarības cīņām," pastāstīja spēles organizatore Jūlija Pilsneniece.

Lai veiksmīgi tiktu galā ar spēli, dalībnieku komandas vairākās pieturvietās Daugavpils cietokšņa teritorijā pildīja dažādus uzdevumus, piemēram, šāva, meklēja fotogrāfijas, mājienus un citus. Atsevišķas stacijas bija izveidotas ēkās, kas ikdienā tūristiem ir slēgtas, tostarp bijušajā kara hospitālī, kur joprojām ir saglabājusies īpatnējā medikamentu smarža.

"Tur arī tā atmosfēra tāda visvistuvākā pie vēstures. Manuprāt, tur vismazāk cilvēku rokas ir skārušas to izkārtojumu. Kazarmu telpā – tur bija sadūmojums, tu skaidri visu neredzi.

Tev arī sajūtas tādas, ka tu esi kaut kur ielecis tajā vēstures virpulī un citā gadā.

Arī drēbes bija vēsturiskas. Kaut vai tas brīdis, ka mēs ejam pa ielu un pretī nāk karavīrs formastērpā," sajūtās dalījās kvesta spēlētāji no Daugavpils Jeļena un Laimonis.

Spēlētāji atzinīgi vērtē šāda veida interaktīvu pasākumu rīkošanu vietās, kas bijušas nozīmīgas Latvijas vēsturē.

"Lielākoties šajā laikā mums tā kā stāsta kopējo Latvijas vēsturi, bet ir interesanti paskatīties tieši, piemēram, kā cietoksnis šajā laikā dzīvoja," sacīja spēlētājs Mārtiņš.

"Patika, ka vairākas tās lokācijas bija tieši pie pieminekļa, kas par godu kritušajiem pulka karavīriem. Un tādas vietas, kas saistās ar Latvijas vēsturi. Un tā ir daudz lielāka pievienotā vērtība, nevis kaut kādi salūti, koncerti," uzsvēra Jeļena un Laimonis.

Ne tikai vēstures elpa, bet arī adrenalīns un pārsteiguma efekts – ar šādu emociju un sajūtu bagāžu mājup devās pasākuma dalībnieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti