Daugavpils cietoksnī atklāta atjaunotā īslaicīgās aizturēšanas vieta

Jaunajam izolatoram pašlaik nav līdzvērtīga visā Latvijā, tas atbilst jaunākajiem ES drošības noteikumu un personu uzturēšanas apstākļu standartiem.

Šodien Daugavpils cietoksnī svinīgi atklāta Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes īslaicīgās aizturēšanas vieta. Jaunajam izolatoram pašlaik nav līdzvērtīga visā Latvijā, tas atbilst jaunākajiem ES drošības noteikumu un personu uzturēšanas apstākļu standartiem. Un tas spēj uzņemt ap pussimta likuma parkāpēju.

Aizturētajiem Latgalē vairs nebūs jāsēž aukstos pagrabos, un tiem vairs nebūšot pamata sūdzēties Eiropas tiesās. Tā, šodien, atklājot jaunuzcelto īslaicīgās aizturēšanas izolatoru Daugavpili, uzsver Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Latgales jaunuzbūvētais īslaicīgās aizturēšanas izolators Daugavpils cietokšņa kompleksā ir trīsstāvu monolīta dzelzsbetona ēka ar mūsdienīgām ārējām un iekšējām drošības sistēmām, vedot rādīt stratēģisko objektu, stāsta Latgales reģiona policijas pārvaldes priekšnieks Juris Pastars. Jaunajam izolatoram pašlaik nav līdzvērtīga visā Latvijā, tas atbilst jaunākajiem ES drošības noteikumu un personu uzturēšanas apstākļu standartiem, atzinīgi objektu vērtē policijas priekšnieks Ints Ķuzis. Lai arī ēkas atklāšana notiek šodien, jau kopš pērnā gada nogales izolators reāli pilda savas funkcijas un te nonāk triju kategoriju cilvēki, skaidro Ints Ķuzis: "Decembrī uzsākām šo ēku apdzīvošanu. Šeit nonāk apcietinātie, aizturētie un administratīvi arestētie."

Izolators spēj uzņemt ap pussimta aizturēto, kas te nonāks no visas Latgales, un tas ir ne tikai drošs objekts, bet arī moderni aprīkots, kaut vai ar jauno biometrijas datu iekārtu, kas pēc pirksta nospieduma ļauj identificēt aizturēto, stāsta Policijas informācijas centra priekšnieks Jānis Rītiņš: "Var iegūt pilnīgu informāciju gan fotogrāfiju, gan personas datus. Mēs uzskatām, ka šī sistēma nākotnē policijai ikdienā būtiski atvieglos darbu visām procedūrām, ko nosaka kriminālprocess."

Izolatorā arī aprīkota atpazīšanas telpa, kas ļauj cietušajam būt drošam, ka apsūdzētais to neredz, tas ir ļoti būtisks ieguvums, atzīst Latgales reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Pastars

Jaunuzbūvētais īslaicīgās aizturēšanas izolators ir pirmais Latgales policijas ieguvums un solis uz pārcelšanos uz Daugavpils cietoksni, šobrīd te turpinās vēl divu Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes darbam nepieciešamo ēku rekonstrukcija, ko paredzēts nodot ekspluatācijā šī gada aprīlī.

Foto: Silvija Smagare

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti